Mobilā versija
Brīdinājums +3.1°C
Līvija, Līva, Andra
Pirmdiena, 27. februāris, 2017
16. maijs, 2016
Drukāt

Eksperte: Krievijas negatīvais iespaids uz Baltijas ekonomiku mazināsies

Foto - Stock.xchngFoto - Stock.xchng

Krievijas ekonomikas kritums šogad un nākamgad varētu palēnināties, un tas labvēlīgi ietekmēs Baltijas valstis, kurām Krievija ir viena no galvenajām tirdzniecības partnerēm, uzskata Starptautiskā valūtas fonda (SVF) ekonomiste, Eiropas departamenta Attīstības ekonomiku nodaļas vadītāja Anna Iļjina.

“Pagājušais gads bija ļoti sarežģīts, jo Krievijas ekonomika kritās par 3,7%, naftas cenas pazeminājās, un tas ietekmēja ārējo tirdzniecību. Pieprasījuma pavājināšanās Krievijā neapšaubāmi ietekmēja tās valstis, kuras eksportē uz šo valsti. Tomēr mēs uzskatām, ka Krievijas recesija šogad būs mazāka, nākotnē varēsim sagaidīt pozitīvu pieaugumu, un tā būs laba ziņa tās tirdzniecības partnerēm,” viņa pirmdien sacījusi žurnālistiem Viļņā.

Kā atzinusi eksperte, sarukušais eksports uz Krieviju Baltijas valstu ekonomisko pieaugumu vairs neietekmēs tik būtiski kā pērn, jo šīs valstis pierādījušas, ka spēj sekmīgi pārorientēties uz citiem tirgiem.

“Viena no Baltijas valstu un, konkrēti, Lietuvas stiprajām pusēm ir elastība. Esat pierādījuši, ka varat diezgan sekmīgi pārorientēt savu eksportu. Krīzes laikā mēs redzējām, ka, samazinoties eksporta pieprasījumam eirozonā, tirdzniecība tika pārorientēta uz Austrumu tirgiem, bet tagad tā visai ātri tika pārorientēta projām no tirgiem, ko skārušas grūtības,” viņa izteikusies.

Vienlaikus Iļjina norādījusi, ka Baltijas valstu ekonomikas pieaugumu varētu bremzēt lēnāks par prognozēto pieaugums eirozonas valstīs.

“Mēs neprognozējam ilgstošu lēnu pieaugumu eirozonā, domājam, ka pieaugums būs mērens un sasniegs 1,5-1,6%. Tomēr risks radīsies, ja šis pieaugums būtiski palēninātos,” brīdinājusi SVF analītiķe.

Saskaņā ar jaunākajām SVF prognozēm Lietuvas ekonomika šogad varētu pieaugt par 2,7%, nākamgad – par 3,1%. Latvijai tiek prognozēts attiecīgi 3,2 % un 3,6%, bet Igaunijai – 2,2 un 2,8% pieaugums. Ekonomikas pieaugums visā eirozonā šogad varētu sasniegt 1,5%, bet 2017.gadā – 1,6%.

Pievienot komentāru

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Pasaulē
Vidējā bruto darba alga pērn Latvijā pieaug par 5%Latvijā pagājušajā gadā vidējā bruto (pirms nodokļiem) darba samaksa bija 859 eiro, kas ir par 5% jeb 41 eiro vairāk nekā 2015.gadā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.
Draugiem Facebook Twitter Google+