×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
17. marts, 2012
Drukāt

Eksperte: šogad gaidāms aptuveni 4% algu pieaugums

rodee

Visticamāk, šogad Latvijas uzņēmumi varētu palielināt algu apjomus par aptuveni 4%, biznesa portālam “Nozare.lv” sacīja personāla vadības konsultāciju kompānijas “HayGroup” atalgojuma informācijas pakalpojumu biznesa vadītāja Latvijā Līga Rode (attēlā). Viņa norāda, ka jau pērn uzņēmumi prognozējuši aptuveni 3,8% algu pieaugumu.

“Šim rādītājam ir pamats,” uzsver Rode, piebilstot, ka “trīs gadus ekonomiskās krīzes laikā algas netika pārskatītas vai palielinātas, neraugoties uz visdažādākajiem uzņēmumu iekšējās optimizācijas pasākumiem – tostarp atbildības vai pienākumu palielināšanu darbiniekiem”.

Pēc viņas teiktā, pērn, kad uzņēmumi atgriezušies pie peļņas gūšanas, sācies arī algu kāpums kā pateicība darbiniekiem.

Vienlaikus viņa atzīst, ka algas netiks palielinātas visos uzņēmumos, jo 4% rādītāju vajadzētu uztvert kā vidējo. Nozares, kurās ir sagaidāms algu kāpums, būšot eksportējošie segmenti, kā arī informācijas tehnoloģijas.

Vidējās stundas darba izmaksas Latvijā pagājušā gada ceturtajā ceturksnī, salīdzinot ar iepriekšējā gada attiecīgo laika periodu, pieauga par 4,4%, kas ir piektais lielākais pieaugums starp visām Eiropas Savienības (ES) valstīm, liecina jaunākie ES statistikas biroja “Eurostat” dati.

Lielākais darbaspēka izmaksu pieaugums pagājušajā ceturksnī reģistrēts Bulgārijā – par 12,6%, Rumānijā – par 8,6%, Igaunijā – par 7,2% un Ungārijā – par 6,6%.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+