×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
2. augusts, 2014
Drukāt

Ekspertes: ministru atrašanu kavē konkurētspējīga atalgojuma neesamība (23)

Foto-LETAFoto-LETA

Konkurētspējīga atalgojuma neesamība kavē valdības ministru atrašanu, biznesa portālam “Nozare.lv” norāda aptaujātās personāla vadības un konsultāciju ekspertes.

Ir zināms, ka ministriem atalgojums patlaban nav konkurētspējīgs, norāda Latvijas Personāla vadīšanas asociācijas valdes priekšsēdētāja Eva Selga. “Par to arī liecina tas, cik grūti šobrīd ir atrast ministrus,” biznesa portālam “Nozare.lv” sacīja Selga.

Pēc viņas domām, ministru atalgojumu noteikti ir jāsaista ar vispārējo attīstības līmeni valstī un arī pamatojoties uz to, kā paaugstinās atalgojums Latvijā dažādās nozarēs strādājošiem. “Ministri nedzīvo ārpus sabiedrības.”

Personāla vadības konsultāciju kompānijas “HayGroup” atalgojuma informācijas pakalpojumu biznesa vadītāja Latvijā Līga Rode atzīmē, ka pasaules prakse rāda, ka valsts pārvaldē strādājošo algas ir zemākas nekā privātajā sektorā, vidēji par 20-30%.

Taču kopš smagā algu kritiena ekonomiskās krīzes laikā ir atsācies algu kāpums. Latvijā pēdējo pāris gadu laikā algu pieaugums ir bijis vidēji 3% gadā. “Tas nozīmē – ja kopējais algas tirgus aug, arī ministru algām vajadzētu celties. Tāpat arī, ja mūsu valstī labklājības līmenis augtu, varētu celt un būtu jāceļ arī ministru algas” uzsver Rode.

Bez panākumiem beigusies veselības ministra amata kandidāta meklēšana. Līdz šim divi uzrunātie kandidāti atteikušies un nav piekrituši stāties šajā amatā. Veselības ministra amatam tika uzrunāti Latvijas Veselības ekonomikas asociācijas vadītāja Daiga Behmane un Rīgas Stradiņa universitātes attīstības prorektors Toms Baumanis. Ministru prezidente Straujuma pēc tam norādīja, ka aktīva veselības ministra amata pretendenta meklēšana vairs nenotikšot.

Līdz tam Straujuma pati pildīšot ministra amata pienākumus, tiks izveidota darba grupa, kas izstrādās priekšlikumus veselības nozares pārraudzīšanai un izstrādās darāmo darbu sarakstu laikam līdz vēlēšanām un arī nākamajai valdībai.

Pievienot komentāru

Komentāri (23)

 1. tagad sit kabataa Atbildēt

  Tapeec saakas nashing speshal….uz ekonomikas mafiozo purvaa.Sloshers arii veicina no 3.valstiis uztureeshanas atlaujas .Juurmalaa kluva sveshkermenis.

 2. Pēc manām domām Atbildēt

  Ar vispārējo attīstības līmeni un ,vēl jo vairāk,ar Eiropas Savienībā visstraujāko ekonomikas izaugsmi,būtu jāsaista ne tikai ministru algas,bet arī iztikas minimums,neapliekamais minimums un minimālā pensija,kas arī patlaban nav konkurētspējīgi un turpina palielināt no Latvijas aizbraukušo skaitu!Par to šobrīd liecina tas,cik grūti šobrīd ir atrast ne vien ministrus,bet pat karavīrus mūsu nelielajai armijai!

 3. Izmantojiet iekšējās rezerves! Atbildēt

  Valdis Dombrovskis taču ministrijām piedāvāja pašām izlemt par parlamentāro sekretāru nepiciešamību! Vai “šie kurjeri starp ministriju un Saeimu” jums tiešām ir tik ļoti nepieciešami,ka bez viņiem vairs iztikt nevarat? Pirms to ieviešanas 1994.gadā,taču iztikāt? Iztikat pat bez Briselē pastāvīgi sēdošajiem (lai arī par nelielu algu) specializētajiem atašejiem! Nav taču vairs 18.gadsimts!

 4. Kāda jēga no atsevišķas Veselības ministrijas,kas nespēj pat atjaunot obligāto veselības apdrošināšanu,kas Igaunijā,kur Veselības aprūpe un sociālie jautājumi ir apvienoti vienā ministrijā,sekmīgi darbojas jau 12 (divpadsmit) gadus! Pirmskara Latvijas Tautas labklājības ministrijas Veselības departamentā strādāja tikai 17 darbinieki,bet nebija nekādu rindu ne uz izmeklēšanu,ne uz operācijām! Vai šodien Zāļu valsts aģentūra,papildus Farmācijas departamentam ir apturējusi vismaz zāļu cenu straujo paaugstināšanos Latvijā? Divpadsmitkārtīga (no astoņiem santīmiem sākot) vietējā ražojuma korvalola cenas paaugstināšanās nebūt nav vienīgais piemērs!

 5. Latvijā ministru par daudz! 7-8 ministrus kā Šveicē,Rumānijā,Ungārijā un divreiz lielākas algas!

 6. Mums ir daudz skolotāju, kas strādā par smieklīgu algu, pasoliet ministra algu un piekritīs un vismaz nebūs tādi analfabēti kā piem. Sprūdžs, Slakteris un kādi tik nav bijuši. Kauns no pasaules. Ne konkurētspējas ne darba spējas netiek prasītas, ietirgo partijas saviem sponsoriem izdevīgos un jo dumjās, jo labāks.

 7. Vai kauna vairs nav? Lai padzīvo gadu Saeimas deputāti un ministri, saņemot algā tikai iztikas minimumu, lai samaksā rēķinus, uztur ģimeni utt., lai iztiek ar tām izsmiekla pensijām, kuras tiek aprēķinātas mistiskā veidā – ja tu vakar aizgāji pensijā, tad viena summa, ja pēc mēneša – daudz mazāka, kaut arī nostrādāts vienāds laiks vienādā darbā. Ja cilvēks, kurš godīgi visu mūžu strādājis, saņem pensiju, ar kuru nevar normāli iztikt, tad kāds algas paaugstinājums var būt ministriem? Ja ārstniecība ir kļuvusi tik dārga, ka cilvēks nevar atļauties ārstēties? Un demisionētāja atkal saņēma milzu kompensācijas? Lai izjūt dzīves īsto garšu, varbūt sāks pildīt savus tiešos pienākumus.

 8. Mans kā eksprta viedoklis ir tāds, ka nevar atrast ministru, jo nav tādu cilvēku, kam ir tādas idejas Latvijas veselības nozarei, kuru dēļ cilvēks uzņemtos ministra amatu, lai šīs idejas varētu ieviest un gūt gandarījumu no savām zināšanām un spējām tās izmantot. Par lielu algu var meklēt ministru-amatpersonu, bet ne ideju nesēju. Latvija šobrīd ir izņēmums ES, jo valstī nedarbojas veselības apdrošināšanas sistēma, kaut pirms okupācijas tāda veiksmīgi darbojas (Slimokases). 23 gadi pagājuši kopš neatkarības atjaunošanas, bet neviens veselības ministrs sevi neapgrūtināja ar šo problēmu. Vai tiešām alga 5000 latu būtu panākusi apdrošināšanas ieviešanu. Ja eksperts uzskata, ka algas lielums ir galvenais, kāpēc apdrošināšana nav ieviesta, tad noteikti ir jāceļ ministra alga, jo tas valstij daudzkārt atmaksāsies.

 9. Jāsamazina ministriju skaitu,tās apvienojot,kā tika plānots jau 2008.gadā,Godmaņa premjerēšanas laikā! Tad arī ministriem varēs maksāt lielākas algas! Nav jau obligāti Latvijas nabagiem un trūcīgajiem,ar apcirpto sociālo budžetu, jāuztur par divām ministrijām vairāk pat nekā Briselē!Un,lielās algas,protams,jāapliek ar premjera Dombrovska jau 2010.gadā apsolīto progresīvo ienākuma nodokli!

 10. Racionalizācijas priekšlikums Atbildēt

  Trūkst ministru,drīz pietrūkšot pat karavīru! Vai trūkst kandidātu arī uz vietām valsts uzņēmumu valdēs? Vai nebūs vairs pretendentu uz vietām atjaunojamajās valsts uzņēmumu padomēs,kurās algas taču nebūs mazākas? Samainām vietām valsts uzņēmumu valžu locekļu un ministru algas un viss būs labākajā kārtībā! Galu galā ministrs taču ir atbildīgs par savu nozari visas valsts mērogā,nevis tikai par vienu uzņēmumu! Neesat to vēl sapratuši?

 11. Savukārt konkurētspējīga atalgojuma esamību kavē progresīvās nodokļu sistēmas neesamība.Tieši tāpēc jau iedzīvotāji pamet Latviju joprojām un izvēlās valstis ar progresīviem nodokļiem un dzīvošanai,nevis eksistēšanai atbilstošām algām un pensijām!

 12. vai tad tā nu ir, ka attiecīgajās partijās nav neviena kompetenta patriota, kurš laicīgi pieciestu mazāku algu…? Nu, ja jau tik bēdīgi, tad lai to ministrēšanu atdod tādai partijai, kurā vēl kāds patriots ir “aizķēries”.

 13. raud, ka viņiem algas mazas – gan atradīsies, kas gribēs ministra algu. Tagad ministrus izvēlas šaurā čomu lokā un viss iet uz grunti, bet pēdējā laikā vispār iztiek bez ministra un nekas – vēl dzīvojam.

 14. Ja jebkura ministrija var ilgstoši strādāt bez ministra tas nozīmē,ka politiķi kas var pildīt ministra amatu jebkurā nozarē ir parazīti,kas nes valstij tikai zaudējumus.

 15. Par ko gan lai maksatu lielas algas??? Par stulbumu ,bezdarbību.

 16. Salīdzini vidējas skolas direktorta algu ar ministra…Tad viss būs skiadrs…

 17. Tas ka Vienotība neatbalsta, bet drīzāk “apstrādā” savas koalīcijas partneru ministrus, arī neko nepalīdz.

 18. Visur pasaule ir tas pats- manami zemakas algas valdiba neka privata sektora…. tikai saja gadijuma, ka palikusi tikai paris menesi lai jaunam ministram ko paveikt, tas ir pilnigi sagaidami, ka nevienam sads “pagodinajums” ietu pie sirds… ko tu tik isa laika paveiksi?

 19. Un lai būtu trīs mēnešus pārbaudes laiks !
  Pārbaudes laikā atalgojums minimālās algas apmērā uz papīra !Kā to paredz likums.
  …gaidīsim,meklēsim.

 20. Ja ministra darbības rezultātā uzlabotos tautas dzīves līmenis,tad algu varētu palielināt. Kurš normāls cilvēks ies uz pāris mēnešiem ministrēt un krāt uz savas galvas nievas.Jā, un kur tad patriotisms, vai tas ir mērams naudas izteiksmē?

 21. Vienkārši risināms jautājums Atbildēt

  Jāsamaina vietām ministru un valsts uzņēmumu valžu locekļu algas!

Draugiem Facebook Twitter Google+