×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
23. februāris, 2012
Drukāt

Eksperti: Bez reformām Ķīnai draud ekonomiskā krīze

pekina

Ķīna varētu piedzīvot ekonomikas krīzi, ja tā nākamo 20 gadu laikā neīstenos būtiskas reformas, ziņo laikraksts “Wall Street Journal”, atsaucoties uz Pasaules Bankas (PB) un Ķīnas valdības pētnieku ziņojumu.

Ziņojumā “Ķīna 2030”, ko publiskot paredzēts pirmdien, tiek brīdināts, ka ekonomikas izaugsmei draud strauja un pēkšņa palēnināšanās, kas valstī varētu izraisīt smagu lejupslīdi, norāda laikraksts. Šajā ziņojumā izteikti vairāki ierosinājumi Ķīnas ekonomikas modeļa restrukturizācijai, tostarp aicinājumi samazināt plašos un varenos valstij piederošos uzņēmumus un pārveidot to darbību, kas vairāk līdzinātos komercfirmām. Tāpat eksperti aicina Pekinu restrukturizēt valdības finanses, kā arī veicināt konkurētspēju un uzņēmējdarbību.

“Wall Street Journal” raksta, ka šis ziņojums paredzēts, lai ietekmētu nākamās paaudzes Ķīnas līderus, kas pie varas nāks šā gada beigās. “Ziņojumā izklāstīti ieteikumi izaugsmes attīstībai vidējā termiņā, tādējādi palīdzot Ķīnai kļūst par augstu ienākumu sabiedrību,” šīs nedēļas sākumā pavēstīja PB prezidents Roberts Zēliks.

Ķīnas līderi jau vairākkārt runājuši par nepieciešamību reformēt valsts ekonomikas modeli, daļēji samazinot Pekinas atkarību no eksporta un palielinot iekšzemes patēriņu. Taču būtisku reformu īstenošana bijusi lēna, jo ar stabilitāti apsēstie valsts līderi cenšas saglabāt strauju ekonomikas izaugsmi, kas tiek uzskatīta par svarīgu, lai radītu pietiekami daudz darba vietu Ķīnā dzīvojošajiem 1,3 miljardiem cilvēku un ierobežotu nemierus.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+