×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.4°C
Līga
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
16. oktobris, 2014
Drukāt

Eksperti: Čigānes virzīšana izglītības ministres amatam būtu neizdevies joks (2)

Foto - LETAFoto - LETA

Svarīgi, lai nākamais izglītības un zinātnes ministrs būtu ar pieredzi šajā jomā, bet Lolitas Čigānes izvirzīšana šim amatam būtu neizdevies joks, pauda aptaujātie eksperti.

Augstākās izglītības padomes vadītājs Jānis Vētra pauda, ka partijas “Vienotība”, kas vēlas uzņemties atbildību par Izglītības un zinātnes ministriju (IZM), rindās ir cilvēki, kuri ievērojami piemērotāki šim amatam.

“Čigānes virzīšana izglītības un zinātnes ministra amatam ir neizdevies joks. Gan Valsts prezidents, gan vairāki citi augsta līmeņa politiķi ir norādījuši, ka šis amats jāieņem cilvēkam, kurš ir profesionālis nozarē. Par Čigāni nevar teikt, ka viņa sevi būtu pierādījusi kaut vienā no IZM jomām, proti, izglītībā, zinātnē vai sportā,” sacīja Vētra.

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības vadītāja Ingrīda Mikiško pauda uzskatu, ka pašreizējā pieeja jauna izglītības un zinātnes ministra meklējumiem ir vieglprātīga.

Viņa skaidroja, ka izglītības nozarē joprojām ir ievērojams skaits dažādu jautājumu un problēmu, kuras nepieciešams steidzami risināt, tāpēc nav vēlams, ka par ministru tiek iecelts cilvēks, kurš iepriekš praktiski nav saskāries ar izglītības, zinātnes jomu un nepārzina tās stāvokli.

“Čigāne nav bijusi saistīta ar izglītības nozari,” pauda Mikiško.

Vienlaikus Mikiško nekomentēja to, ko LIZDA vēlētos redzēt ministra amatā, norādot, ka šim cilvēkam jābūt pietiekami pieredzējušam izglītības jomā.

Savukārt Latvijas Zinātņu akadēmijas viceprezidents Juris Ekmanis norādīja, ka līdz šim nav dzirdēts, ko Čigāne būtu izdarījusi izglītības vai zinātnes jomā.

“Gribētu, lai IZM tomēr vada cilvēks, kurš ir speciālists izglītībā vai zinātnē, bet Čigāne līdz šim ir stāvējusi tālu no tā visa,” piebilda akadēmiķis.

Jau ziņots, ka Saeimas deputāte Lolita Čigāne (“Vienotība”), kura iekļuvusi arī nākamajā parlamentā, gatava kandidēt uz izglītības un zinātnes ministra amatu, ja premjere Laimdota Straujuma (“Vienotība”) viņu aicinās to darīt.

“Es esmu pavadījusi laiku pārdomās, konsultējusies ar ģimeni. Ja Straujumas kundze mani aicinās un tā būs partijas pozīcija, tad es esmu gatava tam piekrist,” ceturtdien žurnālistiem sacīja Čigāne.

Izglītības ministra amatam viņu esot uzrunājuši vairāki partijas biedri, kā arī nozares pārstāvji. Uz jautājumu, vai partijā ir arī citi kandidāti uz šo amatu, Čigāne atbildēja, ka “šobrīd es esmu bijusi tā, kurai ir vaicāts, un es esmu atsaukusies pozitīvi. Protams, ja būs kaut kādas izmaiņas procesā, es absolūti neesmu greizsirdīga”.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Es teiktu, ka nožēlojami un neprofesionāli ir šo ekspertu izteikumi, kuri neatšķir politiķi no skolotāja
    un visu bāž vienā maisā. Ministrs vispirms ir politiķis, kas atbild par nozares politisko vadību un attīstību, bet profesionāļi irministrijas ierēdņi, kuru uzdevums ir risināt specifiskos nozares jautājumus. Kā var stādīt valdību, ja nav skaidri tās pamatprincipi? Tad jau Straujumai ar steigu ir jāpamet savs postenis un jāstrādā par fiziķi institūtā, jo viņa nav profesionāle, pie tam bez lauksaimnieciskās izglītības vadīja arī šo nozari. Tāpēc jau tā iet, ka vienam karinām birkas, bet otram nē. Ministru vai valsts vadītāju ir jāvērtē ne jau pēc viņa specialitātes! Kas tad bija ASV prezidents Reigans – aktieris pēc profesijas un viņš lieliski vadīja valsti, jo bija izcils politiķis, bet varbūt viduvējs aktieris. Bet mums vēl arvien tā iepriekšējās sistēmas domāšana…vajag profesionāļus!

  2. Joks ir laba lieta, bet šājā gadījumā tas nav joks, bet nožēlojama iecere, lai neteiktu vairāk.

Draugiem Facebook Twitter Google+