Mobilā versija
Brīdinājums -1.0°C
Diāna, Dina, Dins
Piektdiena, 24. februāris, 2017
17. septembris, 2016
Drukāt

Eksperti: ES šogad 41% kviešu atbilst lopbarības kvalitātes standartiem

Foto-LETAFoto-LETA

Analītiskā aģentūra “Strategie Grains” jaunākajā prognozē par šā gada ražas kvalitāti Eiropas Savienībā (ES) norādījusi, ka lopbarības kviešu daļa ražā būs 41%, kas ir par 7% vairāk, nekā prognozēts pirms mēneša.

Pagājušajā gadā lopbarības kviešu daļa kopražā sasniedza 29%.

Tāpat eksperti samazinājuši pārtikas kviešu ražas prognozi ES par 1,4 miljoniem tonnu – līdz 136,5 miljoniem tonnu, kas ir par 10% mazāk salīdzinājumā ar pagājušo gadu.

Saskaņā ar portāla “graudi.lv” datiem pārtikas kviešu eksports ES šajā sezonā gaidāms 23,7 miljonu tonnu līmenī, kas ir par vienu miljonu tonnu mazāk, nekā prognozēts iepriekš.

Arī Latvijā kaprīzo laikapstākļu dēļ šogad daļa no pārtikas kviešiem būs derīga tikai lopbarībai, tomēr kopraža būs laba – apmēram 2,629 miljoni tonnu.

Savukārt saistībā ar kviešu cenu ES biržu dati liecina par tās samazinājumu – septembrī lopbarības kviešu cena ir par gandrīz 9% zemāka, bet pārtikas kviešu cena – par gandrīz 10% zemāka nekā 2015.gada septembrī.

Pēc Starptautiskās Graudu padomes (IGC) jaunākajām aplēsēm, graudu krājumi pasaulē sezonas beigās pieaugšot līdz 488 miljoniem tonnu, kas ir par sešiem miljoniem tonnu vairāk, nekā prognozēts jūnijā. Krājumi pasaulē aug ceturto sezonu pēc kārtas, un pērn tie bija 470 miljoni tonnu.

Kā ziņots, graudu kulšanas darbi Latvijā patlaban ir noslēgušies, vien atsevišķos novados Latgalē tie vēl turpinās, jo iepriekš darbus kavēja ilgstošais lietus augustā.

Kopumā Latvijā graudaugi šogad aizņem 710 100 hektāru, kur ziemāju platības ir 375 100, bet vasarāju – 335 060 hektāru. Kopējā rapša platība ir 115 000 hektāru, tā kopraža tiek prognozēta 284 900 tonnu apjomā.

Pievienot komentāru

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (1)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+