×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.2°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
3. aprīlis, 2012
Drukāt

Eksperti komentē dažādus tievēšanas un veselības “brīnumlīdzekļus” (1)

kapostukapsula3

Ar rāvienu kļūt slaidākam, veselākam vai jaunākam. Turklāt panākt to bez liekas piepūles, cītīgas darbošanās vai speciālām zināšanām. Vai tas ir iespējams? Nav problēmu! Vien iemaksā paprāvu naudas summu un vari saņemt brīnumu preces ietērpā.

 

Sagadījās, ka pāris dienu laikā elektroniskajā pastkastē iekrita vairāki brīnumaino pārvērtību solījumi. Paspurdzu par desmit kilogramiem kāpostu notievēšanas kapsulā, pacitēju kolēģiem vēl kādu reklāmisko saukli. Pēc tam aizdomājos – ik dienu interneta dzīlēs vai medijos rodami arvien jauni piedāvājumi, kas sola fenomenālus sasniegumus. Dīvains priekšmets, kas visu paveic cilvēka vietā. Mistiska viela vai augs, kas atdod jaunību un sagādā rožainu nākotni. Mazs, dārgs nieciņš, kas palīdz daudz labāk nekā klīnikas profesors…

 

Ik dienu interneta dzīlēs vai medijos rodami arvien jauni piedāvājumi, kas sola fenomenālus sasniegumus.

 

Apsolītais vilināt vilina – tā kārojas ielikt pirkstu apsolītajā medus saldumā! Tik ļoti gribas ticēt, ka piemirstas citkārt raksturīgais taupīgums, bet loģiskie apsvērumi izčākst kā ūdens piles uz karstiem akmeņiem.

Taču – cik patiesības ir krāšņajā piedāvājumā? Varbūt vērts iedziļināties vairāk, lai neiznāk kā populārajā spēlē Cirks – ceri, ka kopā ar lauvu tiksi uzvarētājlauciņa tuvumā, bet negaidīti ar kazu nošļūc atpakaļ.

 

Krākšanu mazinošs spilvens

 

 

No ražotāja preces apraksta

* Klīniski pierādīts, ka inovatīvais spilvena dizains samazina krākšanu, nodrošinot ciešāku miegu.

* Patentētā spilvena forma nodrošina pareizu ķermeņa pozīciju miega laikā. Notur ķermeni, neļaujot mainīt pozu.

* Spilvena slīpās malas nodrošina pareizu kakla izliekumu un atbrīvo elpceļus, novēršot krākšanu.

* Krākšanu mazinošais spilvens ir zinātniski izstrādāts tā, lai nodrošinātu efektīvu iedarbību, guļot gan uz labajiem, gan uz kreisajiem sāniem!

* Cena – Ls 44,90.

 

 

Komentē otorinolaringologs Kaspars Peksis:

– Vai šāds superpaliktnis palīdzēs pret krākšanu? Nav iespējams viennozīmīgi atbildēt ar jā vai nē. Jo krākšanas iemesli mēdz būt dažādi, piemēram šķība deguna starpsiena, lielas mandeles vai smaga kaite, ko dēvē par miega apnoju – daļējs elpvadu nosprostojums miegā, kā dēļ apstājas elpošana.

 

Atsevišķu krākšanas veidu gadījumā ir ļoti nozīmīgi, lai guļot būtu pareiza mugurkaula forma. Tomēr ir, maigi sakot, spekulatīvi solīt klientam, ka, iegādājoties šo spilvenu, krākšana pāries.

 

Atsevišķu krākšanas veidu gadījumā ir ļoti nozīmīgi, lai guļot būtu pareiza mugurkaula forma. Tomēr ir, maigi sakot, spekulatīvi solīt klientam, ka, iegādājoties šo spilvenu, krākšana pāries.

Lasot apgalvojumu “klīniski pierādīts”, man kā ārstam uzreiz rodas jautājums – kur var iepazīties ar šo pētījumu?! Ļoti iespējams, ka tāds ir veikts, jo vispār krākšanas rādītāju izmaiņas ir iespējams monitorēt. Atbildēt, vai šāda spilvena iegāde varētu dot cerību mazināt krākšanu, spētu miega speciālists. Pacientam naktī veiktu izmeklējumu (poligrāfiju vai polisomnogrāfiju), pēc tam ārsts analizētu iegūtos rezultātus. Ja pacients krāc, guļot uz muguras, bet nekrāc uz sāniem – šāds spilvens varētu derēt. Ja krāc jebkurā pozīcijā – var noderēt, palīdzot noturēt pareizu mugurkaula pozīciju. Citādi diez vai līdzēs.

Taču – izstrādājums maksā 45 latus. Piekritīsiet, ka vienkāršai pamēģināšanai ar iespējamu nulles rezultātu ir nedaudz par dārgu…

 

Jauns notievēšanas plāksteris

No ražotāja preces apraksta

* Cik reižu jums cīņā ar lieko svaru jau ir nācies vilties un tikai zaudēt laiku un naudu? Beidzot ir patīkama ziņa! Atbrīvošanu no liekajiem kilogramiem uzticiet plāksterim ar brīnumainu iedarbību.

* Garantēts efekts, kura gūšanai nav jāievēro stingrs režīms, nav jāizjūt bads un nav jāveic nogurdinoši vingrinājumi.

* Plaši pazīstamā Eiropas laboratorijā ir izdevies vienā plāksterī savienot superaktīvus notievēšanas komponentus optimālajā koncentrācijā. Tāpēc arī šis plāksteris ir biezāks par parastajiem plāksteriem.

* Šī plākstera radīšanā galvenokārt ir izmantotas dabisko brūnaļģu – fukusa – īpašības, kas Austrumos jau gadsimtiem ilgi tiek lietotas slaiduma, jaunības un veselības uzturēšanai. Šīs aļģes pārtapušas par spēcīgu ieroci cīņā ar liekajiem taukiem.

* Uzlīmējiet uz ādas problemātiskajā zonā. Brūnaļģu ekstrakts atbrīvos konkrētu daudzumu aktīvo notievēšanas komponentu. Vielas iedarbība turpinās diennakti – izšķīdina audos esošos taukus un stimulē vielmaiņas sistēmu tos izvadīt.

* Nav nekādas vajadzības mainīt normālus ēšanas ieradumus. Sāksiet notievēt, jums būs vairāk enerģijas, jūs vairāk kustēsieties, ar katru dienu jutīsieties aizvien labāk, līdz ar to atgriezīsies jaunība un skaistums.

* Cena – divu nedēļu ilgam kursam, ja ir 10 kg liekā svara: Ls 19,90 plus Ls 4,90 par pasta un pieskaitāmajiem izdevumiem.

 

 

Komentē dietoloģe Lolita Neimane:

– Ļoti dīvains piedāvājums! Esmu dzirdējusi par citu brīnumplāksteri, ko līmē uz pēdas. Ja tas kļūstot melns, organisms bijis pārpilns ar šlakvielām, kas nu esot izvadījušās…

Šis plāksteris arī ir varens – nekas nav jādara, ēšanā nekādu ierobežojumu, nav jāņemas ar nogurdinošo vingrošanu… Protams, ka šādu preci kārojas nopirkt, īpaši tādēļ, ka tiek apgalvots – nedēļas laikā var viegli zaudēt piecus kilogramus. Tuvojoties Ziemassvētkiem, tiek piedāvāts īpaši daudz tievēšanas brīnumlīdzekļu, jo dāmām ir aktuāli tikt iekšā vakarkleitās.

Ja pirmo reizi izlasa šādu vai līdzīgu reklāmu, iespējams, apsolījums pārliecina. Taču, ja saliek blakus daudzus piedāvājumus, absurds kļūst acīm redzams.

Formula, kā patērētājs tiek uzrunāts, ir līdzīga. Viss ir jauns, nebijis un revolucionārs! Radīts, izmantojot nanotehnoloģijas! Dabisks un vērtīgu vielu pārpilns, turklāt to allaž ir daudz vairāk nekā citos produktos!

 

Nesen ar studentiem pētījām Hesburger megaburgeri, tajā ir 78 grami tauku, 1100 kilokalorijas! Kamēr to nezina, var ēst ar baudu un nemanot pieņemties svarā. Bet pēc tam uztraukti sākt meklēt brīnumainas kapsulas.

 

Ja izlasu, ka šis līdzeklis var palīdzēt mazināt svaru neatkarīgi no vecuma un dzimuma, turklāt nav jāmaina ēšanas paradumi un jāvairo fiziskā aktivitāte, man nolaižas rokas.

Nesen ar studentiem pētījām Hesburger megaburgeri, tajā ir 78 grami tauku, 1100 kilokalorijas! Kamēr to nezina, var ēst ar baudu un nemanot pieņemties svarā. Bet pēc tam uztraukti sākt meklēt brīnumainas kapsulas, glābējtabletes vai kaut kādu absurdu tievēšanas plāksteri.

Skumjākais, ka ļaudis tērē naudu, lai to izmēģinātu. Iespējams, ka sākumā pat zaudē kādu svara kilogramu, jo placebo efektam ir liela nozīme. Uztrauc kas cits – ja gadiem ilgi lieto dažādus brīnumlīdzekļus, iespējams, tiek negatīvi ietekmēta veselība, piemēram, aknas vai nieres. Mēs jau to nezinām, jo šādā aspektā iespaids uz veselību nav pētīts.

Klīniskos pētījumus veic tikai medikamentiem, ne uztura bagātinātājiem. Nav neviena uztura bagātinātāja, kas būtu atzīts par līdzekli svara samazināšanai!

 

Kāpostu zupa kapsulā

No ražotāja preces apraksta

* Tikai retais ir gatavs ik dienu ēst kāpostu zupu. Nemaz nerunājot par aromātu, kas, to gatavojot, pārņem māju… Franču farmaceitiskās laboratorijas grupai radās ideja šo zupu ietilpināt kapsulās. Viņi izstrādāja pilnīgi dabiskas kapsulas, kurām nav ne garšas, ne arī pēcgaršas. Bet tas vēl nav viss!

* Patentētā ražošanas metodika ir padarījusi šīs koncentrētās kapsulas daudzkārt efektīvākas pat par četriem kāpostu zupas šķīvjiem. Vienas kapsulas saturs ir līdzvērtīgs 10 kilogramiem kāpostu!

* Īpaši koncentrētie zaļo, balto un sarkano kāpostu ekstrakti sāk savu iedarbību jau tūdaļ pēc pirmās kapsulas ieņemšanas. Pēc tās uzsūkšanās organismā atbrīvojas visas aktīvās vielas, kas nodrošina svara samazināšanos. Kāpostu kapsulas aktīvās vielas palīdz iedarbināt organisma iesīkstējušos procesus, aktīvi rosina tauku sadedzināšanu.

* No lietotāju atsauksmēm – “Es pat divreiz pārtraucu kursu, jo tievēju pārāk strauji. Jau pirmās nedēļas laikā es notievēju par 3 kilogramiem.” (Angelika, 28 gadi.) “Es patiešām notievēju laikā no piektdienas vakara līdz pirmdienas rītam, turklāt šai laikā divas reizes biju restorānā.” (Kristīne, 41 gads.)

* Cena – nedēļu ilgam kursam, ja ir 10 kg liekā svara: Ls 19,90 plus Ls 4,90 par pasta un papildu izdevumiem.

 


Komentē dietoloģe Lolita Neimane:

– Ja būtu tik vienkārši – ēdu kāpostus un palieku tieva… Tas gan ir ideāls dārzenis mūsu platuma grādos, turklāt maksā lēti, arī kāpostu zupa ir lielisks ēdiens. Bet vai jābāž kapsulā?

Turklāt parēķināsim cenu! Te ir teikts – viena kapsula atbilst desmit kilogramiem kāpostu. Taču tie pat visdārgākajā Rīgas lielveikalā maksā tikai trīs latus!

 

Šaubas rada arī paziņojums, ka kapsula satur milzum daudz šķiedrvielu. Cik ir pētīti uztura bagātinātāji, to sastāvā parasti ir tikai daži grami attiecīgās šķiedrvielas. Pārējais – pretsalipes un citas palīgvielas, kas to kapsulu satur kopā.

 

Šaubas rada arī paziņojums, ka kapsula satur milzum daudz šķiedrvielu. Cik ir pētīti uztura bagātinātāji, to sastāvā parasti ir tikai daži grami attiecīgās šķiedrvielas. Pārējais – pretsalipes un citas palīgvielas, kas to kapsulu satur kopā.

Iedarbina organisma iesīkstējušos procesus… Aktīvi rosina tauku sadedzināšanu… Veicina vielmaiņu… Preces anotācijā tik daudz nezinātnisku, neprecīzu, muļķīgu apgalvojumu. Ja nezina, varbūt šķiet – patiešām, tā gan varētu būt. Taču zinātājam derētu precīzāka informācija.

Piemēram, ja raksta: “organismā atbrīvojas visas aktīvās vielas, kas nodrošina svara samazināšanos”, būtu jānorāda, kas tās par aktīvām vielām, citādi iznāk tik tāda muldēšana.

 

Ierīce pumpu ārstēšanai

No ražotāja preces apraksta

* Stimulē paša ķermeņa sadziedināšanās spējas.

* Salonos ādas kopšanas procedūras ir efektīvas, taču dārgas, un, lai tās apmeklētu, bieži ir nepieciešami lieli līdzekļi. Izmantojot ierīci pumpu ārstēšanai, jūs varēsiet veikt tikpat efektīvu procedūru mājas apstākļos. Ietaupiet naudu tūlīt!

* Ierīces pumpu ārstēšanai speciālā zilā gaisma darbojas tieši uz problemātisko zonu, nogalinot pumpas izraisošās baktērijas, papildus ārstējot iekaisumu.

* Visefektīvāk ierīci lietot pie pirmās pumpu veidošanās pazīmes. Lietošana ir vienkārša – vienkārši uzlieciet ierīci uz problemātiskās zonas, un pumpas ārstēšana iedarbosies uzreiz.

* Cena – Ls 17,90.


Komentē Kolonnas Lāzerklīnikas speciālistes:

– Neko konkrētu par ierīci pateikt nav iespējams, jo nav dots tās darbības sīkāks apraksts. Vien tas, ka – ir kāda speciālā zilā gaisma, kas nogalina pumpas izraisošās baktērijas.

 

Iespējams, ka šī ierīce var palīdzēt nelielu ādas problēmu gadījumā, novērst primāru un lokālu iekaisumu.

 

Var izteikt minējumu, ka ierīces pamatā ir gaismas terapijas princips. Gaismas staru viļņu garuma spektrs ir ļoti dažāds, un katrs garums tiek izmantots citai problēmai. Zilajai gaismai ir antibakteriāla iedarbība.

Iespējams, ka šī ierīce var palīdzēt nelielu ādas problēmu gadījumā, novērst primāru un lokālu iekaisumu. Ja ir nopietnas ādas problēmas, ja izsitumu ir daudz un dziļi, šāda veida ierīce diez vai palīdzēs. Gluži otrādi – tā apturēs iekaisumu, taču neveicinās pinnes pilnīgu uzsūkšanos.

 

Revolucionārie sporta apavi

No ražotāja preces apraksta

* Inovatīvs zoles dizains ātrākai muskuļu tonizēšanai un novājēšanai.

* Ejot sporta apavos ar noapaļotu un izliektu zoli, jūs burtiski jutīsieties tā, it kā staigātu basām kājām pa smiltīm. Šāda veida iešana ir pierādīta kā visveselīgākā un vispiemērotākā cilvēka anatomijai. Apavi arī citādi labvēlīgi ietekmē ķermeni un veselību.

* Tā ir iespēja tonizēt vēdera un muguras muskulatūru; padarīt stingrākus gurnus un vēderu; uzlabot stāju; sākt zaudēt svaru ātrāk un daudz efektīvāk.

* Revolucionāro sporta apavu valkāšanas laikā ķermeņa muskulatūra tiek nodarbināta par 30% efektīvāk, nekā valkājot parastus apavus. Tiek sadedzināts vairāk kaloriju.

* Cena – Ls 34,90.

 

Komentē traumatologs Jānis Dobelnieks:

– Šāda īpatnēja dizaina apavi noder cilvēkam, kuram ir problēmas pēdas locītavās – ir deformācija vai pēctraumas kustību ierobežojums. Kurpes nodrošina pārvēlienu no papēža uz pēdas priekšējo daļu, atvieglojot kustības pēdas locītavā. Var mazināties arī sāpes pēdās kustību vai slodzes laikā, jo slodzes pārnešana no papēža uz pēdas priekšējo daļu notiek, pateicoties zoles izliekumam, nevis pēdas kaulu kustībām.

Bet diez vai, pateicoties kurpēm, iespējams nomest svaru. To var tikai tad, ja pieaug fiziskā aktivitāte. Ar šiem apaviem kājās būtu jāpārvar daudzi kilometri, lai svars tiešām mazinātos. Manuprāt, pastāv daudz iedarbīgākas svara korekcijas metodes, piemēram, pareizs ēšanas režīms un atbilstoša ēdienkarte kopā ar kustīgu dzīvesveidu.

Protams, ja cilvēks, kam ir prāvs liekais svars, visu minēto jau cenšas darīt, tikai aktivitāti ierobežo sāpes pēdas locītavā, šādas kurpes var noderēt.

 

Komentē dietoloģe Lolita Neimane:

– Tas tik ir kaut kas! Nepiedāvā šajos apavos skriet, bet vienkārši nopirkt, uzvilkt un – viss notiks pats no sevis. Patiešām revolucionāri – veidot ķermeņa formu ar sporta apaviem.

 

Jauns revolucionārs produkts – chia sēklas

 

No ražotāja preces apraksta

* Šīs mazās sēkliņas ir spēcīgas un var padarīt brīnumus.

* Tās lietotas jau tālā senatnē. Tiek uzskatīts, ka acteku skrējēji un kareivji varēja iztikt no saujas chia sēklu dienā.

* Pietiek ar 5 gramiem dienā, lai uzturētu esošu imunitāti un veselības stāvokli.

* Chia jeb Spānijas salvijas sēklās ir: vairāk šķiedrvielu nekā graudaugos; par 1400% vairāk magnija nekā brokoļos; 500% vairāk kalcija nekā pienā; 200% vairāk dzelzs nekā spinātos; 300% vairāk selēna nekā linsēklās; 500% vairāk olbaltumvielu nekā pupiņās; 700% vairāk omega–3 nekā lašos.

* Mūsdienu zinātne apliecina – tās ir viens no spēcīgākajiem, funkcionālākajiem un barojošākajiem Superfoods produktiem pasaulē!

* Cena – Ls 4,35 300 gramu iepakojums


Komentē farmācijas doktore Vija Eniņa:

– Šis brīnums ir pārspīlēts. Jebkuras sēklas, protams, ir labas, jo tās ir auga enerģētiskais uzkrājums, no kura spēku dīgšanai un augšanai ņem nākamā auga paaudze. Tomēr skaitļi, kas minēti produkta aprakstā, gan ir stipri sakāpināti.

Piemēram, chia sēklās omega–3 esot par 700 procentiem vairāk nekā lasī. Laša gaļā ir 87,1 procents omega–3, bet chia sēklās, kā minēts interneta avotos, tikai 19,4 procenti.

Pupiņās olbaltumvielus saturs var sasniegt pat 31, kamēr chia tas minēts tikai 20 procentu. Kur tad ir tie – “700% un 500% vairāk”?

 

Līdzīgi ar olbaltumvielu saturu – pupiņās tas var sasniegt pat 31, kamēr chia tas minēts tikai 20 procentu. Kur tad ir tie – “700% un 500% vairāk”?

Par šķiedrvielām pat grūti ko komentēt, jo termins graudaugi maz ko izsaka – vai tie ir kvieši, mieži, rudzi vai kukurūza? Katrā no tiem šķiedrvielu daudzums ir atšķirīgs.

Zināmas pārdomas raisa arī tas, ka Eiropas Komisija pavisam nesen – 2009. gada 13. oktobrī – devusi atļauju šīs sēklas izmantot, turklāt tikai kā piedevu maizes izstrādājumos 5 procentu apmērā.

Kādā interneta vietnē rakstītais par chia sēklām jeb Spānijas salviju (Salvia hispanica) darīja uzmanīgu – šo sēklu kvalitāti ietekmējot klimatiskie apstākļi. Augstā gaisa mitrumā varot veidoties mikrobioloģiskais piesārņojums – sēklās var attīstīties pelējuma un rauga sēnes un pat salmonellas.

Iecepot maizē, šis kaitīgais piesārņojums vairs nebūs bīstams. Taču ir nopietns risks lietot sēklas bez termiskas apstrādes, jo nav zināmi transportēšanas un glabāšanas apstākļi.

Domāju, ka mūsu pašu linsēklas nemaz nav sliktākas par šo izslavēto brīnumu!

 

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

Draugiem Facebook Twitter Google+