×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.4°C
Meldra, Meldris, Melisa
Sestdiena, 21. jūlijs, 2018
2. februāris, 2017
Drukāt

Eksperti nevis integrē, bet šķeļ (3)

Foto: LETAFoto: LETA

Nav saprotams, kādam nolūkam Valsts prezidents Raimonds Vējonis dibināja tā saucamo ekspertu padomi integrācijas jautājumos. Kādas gan problēmas tā var risināt? Integrācija taču ir katra pilsoņa dziļi personisks jautājums. Mūsu valstī šīs iespējas ir nodrošinātas pilnīgi. To rāda arī Saeimas sastāvs. Manuprāt, šis prezidenta nodibinājums savos meklējumos nevis integrē, bet šķeļ sabiedrību. Doma meklēt kaut kādus integrācijas pārkāpumus mūsu sabiedrībā ir kaitnieciska un absurda. Ar pārkāpumiem taču nodarbojas valstiskās institūcijas.

Protams, okupācijas sekas – lielas iedzīvotāju daļas iznīcināšana, izsūtīšana un nelikumīga cittautiešu ieplūdināšana – integrāciju būtiski apgrūtina, nerunājot nemaz par viņu etniskās dzimtenes kaitniecisko propagandu. Jāņem vērā arī tas, ka lielai daļai iebraucēju integrēties apgrūtina okupācijas laika priekšrocību zaudēšana. Kuru valsti pieņemt par savējo un iemīlēt, jāizšķiras pašiem. Dzīvot ar nepatikas sajūtu pret valsti ir grūti un bez perspektīvas. Dažkārt pilsonība gan iegūta, bet lojalitāte pret valsti izpalikusi.

Politiķiem beidzot ir jāsaprot, ka sekmīga integrācija iespējama, tikai nodrošinot vienotu valsts izglītības sistēmu. Bilingvālā izglītība ir mānīga un strupceļš integrācijai. Nevirzīsim sabiedrību uz divvalodību! Īrijas latvieši stāsta, ka viņu bērni gan bērnudārzos, gan skolā jau pēc pusgada pat mājās savā starpā sarunājas angļu valodā. Mēs mazākumtautību bērnus un jauniešus kā ķīlniekus atturam no sekmīgas un pareizas valsts valodas apguves. Tādu pašu kaitniecību, citādi to nevar nosaukt, veica arī LTV7 raidījums “Punkts uz i”, maldoties džungļos par solījumiem pilsonību piešķirt visiem. Tas nu kļuvis par mītu, ko kāds it kā kaut kad esot apsolījis. Ja tāda nesapratne tajā laikā būtu tautfrontiešiem, tad jau nacionāla valsts būtu neīstenojies sapnis. Nevajag raidījumos meklēt kašķus, kur to nav.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Jā-šodienas sabiedrību šķeļ tie okupācijas laika iebraucēji,kuri baudīja īpašas privilēģijas. Tādi bija arī tie PSRS Sarkanās armijas virsnieki,kuri pēc savas augstākās vadības gribas jau savlaicīgi demobilizējās,lai pēc karaspēka izvākšanās 1994.gadā varētu pretendēt palikt Latvijā ar savām ģimenēm. Tie kopumā bija ap 50-70 tūkstošiem. Toreiz Igauņu prezidents pateica-nē,bet Latvijas G.Ulmanis aizbrauca uz Maskavu un parakstīja attiecīgus papīrus. Šo virsnieku bērni un nu jau mazbērni ir tie,kuri 9.maijā veido jauniešu grupējumus pie Pārdaugavas monstra un apsaukā latviešus par nacistiem un fašistiem,paši būdami nezinoši savas etniskās izcelsmes valsts vēstures tumšajās lappusēs un lolojot sapni par krievu valodu kā otro valsts valodu. Bet varbūt to arī mūsu prezidents vēlas!?! ?
    Tā ir nepiedodama tuvredzība no prezidenta Vējoņa puses dāvināt pilsonību visiem,kuri nodzīvojuši Latvijā attiecīgu periodu. Šāda rīcība būtu piekrišana trešajai okupācijai,jo iegūstot tiesības vēlēt šie Latvijai nelojālie jaunie pilsoņi nobalsos par Maskavas kremļa politiku,tāpat kā to panāca 1940.g.,kad Saeima it kā pati lūdza lLatviju uzņemt PSRS. Tikai šoreiz mūsu pašu politiķu tuvredzība,nekompetence un arī politiskā gļēvulība būs Latviju pasniegusi uz paplātes Krievijas badīgajiem politiķiem-šovinistiem.
    Jājautā- vai ZZS un pārējā koalīcija tiešām ir bez morālā mugurkaula un kļuvuši par vēstures mankurtiem!?! Lai iegūtu kādas valsts pilsonību,nepietiek tikai ar nodzīvotiem gadiem. Jābūt iekšēji gatavam cienīt šīs valsts kultūru un tradīcijas,tātad arī valodu.PILSONĪBA IR JĀNOPELNA,TO NEVAR UN NEDRĪKST DĀVINĀT!

  2. Krievu lielšovinismu nav iespējams kur integrēt!

  3. Toreiz pilsonību piešķirt visiem okupantiem solīja viens čekists. Latviešu tauta nekad nav solījusi, ka pilsonību piešķirs okupantiem un kolonistiem.

Draugiem Facebook Twitter Google+