×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.5°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
30. jūlijs, 2015
Drukāt

Eksperti par matu mazgāšanu. Pamēģini!

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Varētu šķist, ka nav nekā vienkāršāka kā mazgāt matus. Taču, darot to noteiktā veidā, iespējams panākt, lai mati izskatās – un arī ir – veselīgāki, spožāki un stiprāki.

1. Sāciet ar skalošanu karstā ūdenī

Ne jau verdošā, protams, bet siltākā par remdenu. Jā, būsiet lasījušas, ka mati cieš no karsta ūdens, taču tikai tad, ja neveicat pārējos soļus. Karsts ūdens atver poras un efektīvāk aizskalo jebkurus netīrumus.

2. Ar šampūnu mazgājiet galvas ādu

Tieši tā: iemasējiet šampūnu galvas ādā – skalojoties ārā, tas izmazgās matus visā to garumā. Ja jūsu mati ir ļoti gari vai ļoti piesvīduši, pēc šampūna iemasēšanas galvā putainās rokas pārlaidiet pāri matu šķipsnām visā to garumā. Starp citu, šāda tehnika arī samazina patērējamā šampūna daudzumu. Pārmērīga šampūna lietošana padara matus sausus.

3. Matu balzamu ieziediet tikai matos.

Atšķirībā no šampūna, balzamu / kondicionieri jāieziež tikai matos – tajā matu daļā, kuru varat saņemt starp plaukstām. Nevajag iemasēt balzamu galvas ādā, tas liks matiem ātrāk izskatīties taukainiem. Izskalojiet ar remdenu ūdeni, cenšoties matus pārāk neņurcīt.

4. Piešķiriet matiem spīdumu ar aukstu skalojamo ūdeni

tas nav domāts vārguļiem, taču vienreiz noteikti pamēģiniet. Protams, līdzīgi kā pirmajā solī ūdenim nebija jābūt karstam, skalojot tam nav jābūt ledainam, taču zem komforta temperatūras gan. Mati kļūs spožāki, turklāt, ja mazgājat tos no rīta, aukstai dušai ir arī vispārēji atsvaidzinošs un tonizējošs efekts.

5. Ja jums ir gari mati, sāciet ar balzamu

Īsu matu nēsātājām tas nav nepieciešams, bet garos matos palaikam der balzamu vai kondicionieri ieziest pirms šampūna. Izklausās ačgārni, taču garus matus mazgāšana ar šampūnu bojā vairāk nekā īsus, un balzams šos bojājumus var novērst.

Sagatavots pēc womanitely.com

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+