Eksperti skaidros 16.marta piemiņas tradīcijas būtību 0

Šodien grāmatas “Karojošā piemiņa: 16.marts un 9.maijs” autori aicina uz akadēmisku lekciju “16.marts. Kāpēc?”, aģentūru LETA informēja Latvijas Universitātes (LU) Preses centrā.

Reklāma
Reklāma
RAKSTA REDAKTORS
“Šorīt viņi tur stāvēja vairāk nekā pusstundu, diskusijas bija skaļos toņos” – jautājam instruktoram, kuram no šoferiem šādā situācijā ir priekšroka 3
TV24
Šoreiz “šefs” ir pielaidis kolosālu kļūdu. Vai Krievijas elite patiesībā gaida Putina nāvi? 41
Veselam
8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 18
Lasīt citas ziņas

Tajā tiks argumentēti stāstīts par Latviešu leģiona piemiņas dienas izveidi, atzīmēšanu un tās vietu Latvijas publiskajā telpā. Lekcija notiks plkst.14.30 LU Mazajā aulā, Raiņa bulvārī 19.

Lekciju veidos divas daļas. Pirmajā daļā LU profesore Vita Zelče iepazīstinās ar Latviešu leģionāru piemiņas dienas ģenēzi un vēsturi trimdā un Latvijā. Otrajā daļā LU doktoranti Aija Rozenšteine, Didzis Bērziņš un Kristiāna Kirša analizēs 16.marta notikumu Latvijā atspoguļojumu presē.

CITI ŠOBRĪD LASA

Noslēgumā grāmatas “Karojošā piemiņa: 16.marts un 9.maijs” autori – profesore Vita Zelče, profesors Ojārs Skudra, vēstures doktors Kaspars Zellis, LU doktoranti Laura Ardava, Didzis Bērziņš, Kristiāna Kirša, Klinta Ločmele, Olga Procevska, Aija Rozenšteine, Gita Siliņa, Laura Uzule un sociālantropologs Andris Saulītis atbildēs uz jautājumiem.

Grāmatu “Karojošā piemiņa: 16.marts un 9.maijs” atzinīgi ir novērtējis Valsts prezidents Andris Bērziņš, iesakot to izlasīt ikvienam, kas vēlas saprast Latvijas vēstures sarežģītos jautājumus. “Lai runātu par lietām, ir jāsaprot būtība,” runājot par grāmatu LNT raidījumā “900 sekundes” uzsvēra Bērziņš.

Grāmata “Karojošā piemiņa: 16.marts un 9.maijs” tapusi valsts pētījumu programmas “Nacionālā identitāte” projektā “Latvijas sociālā atmiņa un identitāte”. To klajā laidis apgāds “Zinātne” ar Fridriha Eberta fonda atbalstu.

Grāmatā iekļauti LU pētnieku raksti par sociālo atmiņu, latviešu leģiona piemiņas dienas un Padomju Savienības Uzvaras svētku vēsturi un šodienu Latvijā, kā arī par 16.marta un 8.un 9.maija reprezentāciju presē kopš 20.gadsimta 90.gadu sākuma. Grāmatu noslēdz ieskats projekta “Latvijas sociālā atmiņa un identitāte” pētnieku veiktajos 16.marta un 8. un 9.maija pasākumu etnogrāfisko novērojumu piezīmēs.

Šī lekcija ievadīs jaundibināmā LU Sociālās atmiņas pētniecības centra aktivitātes.