×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.2°C
Magda, Magone, Mērija, Magdalēna
Svētdiena, 22. jūlijs, 2018
17. septembris, 2017
Drukāt

Ekspertiem dažādi viedokļi par nepieciešamību grozīt arī Pilsonības likumu prezidenta iecerei par nepilsoņu bērnu statusu (7)

Foto LETAFoto LETA

Ekspertiem ir dažādi viedokļi par to, vai saistībā ar Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa iniciatīvu vairs nepiešķirt nepilsoņa statusu Latvijā dzimušajiem bērniem būtu jāgroza arī Pilsonības likums.

Prezidents Saeimā iesniedza jaunu likumprojektu “Par nepilsoņa statusa piešķiršanas izbeigšanu bērniem”, kurā noteikts deleģējums Ministru kabinetam izstrādāt un iesniegt Saeimā nepieciešamos likumu grozījumus, lai tos saskaņotu ar prezidenta iniciatīvu. Prezidenta Preses dienestā gan uzsvēra, ka Vējoņa priekšlikuma īstenošanai nav nepieciešami Pilsonības likuma grozījumi.

Tikmēr Saeimas Juridiskā biroja vadītāja Dina Meistere atzina – lai juridiski būtu iespējams īstenot Valsts prezidenta iniciatīvu, ir jāgroza Pilsonības likums. Kad likumprojekts tiks apspriests parlamentā, Juridiskais birojs sniegs sīkāku skaidrojumu šajā jautājumā.

Paredzēts, ka Saeimas Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisija Vējoņa iesniegto likumprojektu pārrunās nākamnedēļ, 20.septembrī, plkst.12.

Valdošās koalīcijas līgumā ir noteikts, ka koalīcijas par Pilsonības likuma izmaiņām lemj, ievērojot konsensus principu.

Kā ziņots, šī prezidenta iecere raisīja domstarpības starp valdošās koalīcijas partneriem. Nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK) jau iepriekš norādīja, ka neatbalstīs Vējoņa priekšlikumu, kā arī atgādināja koalīcijas partneriem, ka šādu jautājumu virzīšanai nepieciešams konsensus starp partneriem. Ņemot vērā VL-TB/LNNK nostāju, valdošās koalīcijas partneri apliecināja, ka neatbalstīs prezidenta ieceri.

Tomēr “Vienotības” Saeimas frakcijas deputāti, kuri tagad pārstāv partiju “Kustība Par!”, atbalsta Vējoņa iniciatīvu, bet Zaļo un zemnieku savienībā (ZZS) ietilpstošā Latvijas Zaļā partija vēl lems par šo jautājumu. Savukārt opozīcijas frakcijas Vējoņa priekšlikumus atbalsta.

Saeima varētu nākamnedēļ lemt par to, vai nodot šo priekšlikumu izskatīšanai parlamenta komisijās.
Prezidenta iesniegtā likumprojekta anotācijā norādīts, ka tā pieņemšana veicinās saliedētas un uz Latvijas tautas kopīgajām vērtībām balstītas Latvijas sabiedrības turpmāku attīstību.

“Latvija ir demokrātiska un mūsdienīga Eiropas valsts, un ir jāpieliek visas pūles, lai turpinātu Latvijas valsti attīstīt un stiprināt. Latvijas izglītības sistēma spēj sagatavot un audzināt krietnus, godprātīgus un atbildīgus cilvēkus, kas ir Latvijas patrioti un kam ir stingra piederība Latvijai,” uzsver Vējonis.

Pēc likumprojekta pieņemšanas izmaiņas attiektos uz aptuveni 50 līdz 80 jaundzimušajiem gadā. 2016.gadā nepilsoņa statuss tika piešķirts 52 bērniem.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

 1. “Prezidenta” ierosinājums vairāk izskatās pēc provokācijas, lai sašķeltu esošo koalīciju. Daļeji rezultāts jau redzams, no Vienotības četri pārbēdzēji jau “atšķēlušies”, “zaļie” droši vien piebiedrosies. Saskaņai, vai Sudrabas partijai iespējas iekļūt valdībā jau šinī Saeimas sasaukumā.

 2. nepilsonu berns pilsonibu var iegui pecviena vecaka iesnieguma vai ari pats 15 gadus sasniedzot -Ta saka Latvijas llikumi%$& PAR KO VISA SI JEZGA

 3. Latvijas Valsts naves soda atcelsanu nav ratificejusi.Vai tas ir noticis vai nenoticis apzinati vai neapzinati nav zinams.Bet,ta ka naves soda nav atcelts,vai nav pienacis pedejais bridis to izpildit ekstremos gadijumos ? Vai Valsts nodeviba,kura apdraud Valsts drosibu, no Valsts amatpersonam nav ekstrems gadijums ? Pec ES likumiem ari finansiala darbiba ja ta apdraud Valsts ieksejo vai arejo drosibu ir Valsts noziegums.Vai likumu nepildisana no atbildigajam personam nav nozieguma un noziedzinieku atbalstisana ? Valsts nodeviba ?

 4. Savādi, ka Prezidents (Latvijas Prezidents) pēc ilga laika prezidentūrā pēkšņi nāk klajā ar šādu ierosmi, kas uzvanda nesaskaņas sabiedrībā, brīdī, kad notiek Krievijas armijas demonstrējumi pie mūsu robežām, un aizardzībass ministrs brīdina izvairīties no provokācijām. Pasaule ir nobažījusies, par šiem jautājumiem izsaka minējumus un viedokļus augstas rietumvalstu amatpersonas, tiesa mūsu Vējonis, gan saka – nasing spešial.

 5. Nu negrib Vējonis, ZZS un & atzīt faktus:
  1. Nepilsoņi savus bērnus var reģistrēt pilsonībā ar parakstu pie dzimšanas.
  2. Nepilsoņu bērnu reģistrēšana pilsonībā ar parakstu pie dzimšanas ir Latvijas valstiskuma atzīšana, kuru ne nepilsoņi, ne Vējonis, ne ZZS, ne & negrib šajā gadījumā atzīt kā faktu…
  3. Jautājums nepilsoņi un jaundzimušo bērnu vecāki ir 20 – 30 gadus veci un visu savu apzināto mūžu jau dzīvo neatkarīgā Latvijā – kas arī liedza iegūt pilsonību – ja ne Latvijas valstiskā neatzīšana… Varbūt skats uz Kremli ?

Draugiem Facebook Twitter Google+