Ekonomika
Bizness

Eksperts: balss tehnoloģijas piesaka sevi maksājumu sektorā Latvijā0


Mārtiņš Bērziņš
Mārtiņš Bērziņš
Publicitātes attēls

Mārtiņš Bērziņš, Citadeles E-biznesa daļas vadītājs

Pasaulē maksājumu nozare šobrīd piedzīvo galvu reibinošu attīstību, un Latvijas lielākās bankas jaunāko tehnoloģiju ieviešanā ir pirmrindnieces, kas saviem klientiem piedāvā virkni jaunākās paaudzes finanšu tehnoloģijās bāzētu pakalpojumu, piemēram, efektīvas un ērti lietojamas banku lietotnes, bezkontakta norēķinus, zibmaksājumus, un pavisam nesen arī zibmaksājumus uz mobilā tālruņa numuru.

Tagad uzvaras gājienu uzsākuši balss maksājumi, kuri kļuvuši iespējami, pateicoties balss tehnoloģiju iespējošanai dažādās ierīcēs, piemēram, viedtālruņos un planšetēs. Šoruden banka Citadele saviem klientiem, kuru īpašumā ir jaunākās paaudzes iPhone tālrunis, arī Latvijā piedāvā iespēju veikt maksājumus ar balsi, izmantojot lietotnes Siri saīsnes.

Tehnoloģiju revolūcija pilnā sparā fundamentāli maina banku piedāvātos risinājumus – tie kļūst arvien ērtāki, ātrāki un modernāki. Jau 2017. gadā uzņēmuma Business Insider Intelligence veiktais pētījums ASV atklāj, ka 8% respondentu ir izmantojuši balss tehnoloģiju, lai veiktu pirkumu, pārskaitītu naudu draugam vai apmaksātu rēķinu.

Šajā pašā pētījumā prognozēts, ka līdz 2022. gadam 31% pieaugušo ASV izmantos balss funkciju, lai pārskaitītu naudu draugam vai apmaksātu rēķinu. Turklāt pētījumā arī norādīts, ka tās organizācijas, kuras ieviesīs šo tehnoloģiju pirmās, gūs ievērojamas priekšrocības digitālo maksājumu un banku pakalpojumu tirgū.

Lai balss maksājumi iemantotu klientu uzticību, tiem jābūt ne vien ērtiem, bet arī drošiem, tāpēc paralēli balss tehnoloģiju ieviešanai tiek meklēti arvien drošāki autentifikācijas veidi, piemēram, autentifikācija, izmantojot biometrijas datus. Latvija šajā ziņā iet soli solī ar pasaules tendencēm;

bankas jau piedāvā saviem klientiem autentifikāciju, izmantojot, piemēram, sejas attēlu vai pirkstu nospiedumu.
Saistītie raksti

Jādomā, ka iedzīvotāju vidū balss maksājumi kļūs populāri, jo tie piedāvā arvien jaunas ērtības, proti, ir ātri un viegli veicami situācijās, kad cilvēka rokas ir aizņemtas ar ko citu un nav iespējams veikt darbības manuāli.

Vairāk par bankas Citadele pakalpojumiem privātpersonām: www.citadele.lv vai diennakts klientu apkalpošanas zvanu centrā: 6701 0000.

LA.lv
LA
LA.LV
Ekonomika
“Neste” piedāvā uzpildīt vējstiklu šķidrumu no automāta bez plastmasas bunduļiem 2
14 stundas
LE
LETA
Ekonomika
Valdība atbalsta likumu, kas ierobežos trešo personu piesaisti nekustamo īpašumu darījumos
15 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
Sešās Latvijas pilsētās notiks bezmaksas automobiļu pārbaudes
17 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

IE
Ināra Egle
Latvijā
Piekāpjas Liepājai, Daugavpilij un Rēzeknei
21 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Latvijā ierodas Ukrainas prezidents Zelenskis ar kundzi
11 minūtes
LE
LETA
Dabā
Gaisa temperatūra trešdien var sasniegt +20 grādus
9 minūtes
EL
Egils Līcītis
Latvijā
Egils Līcītis: Latvietis grib pats būs kungs, pats saimnieks
9 minūtes
VB
Valdis Bērziņš
Pasaulē
Turcija atbildīga par kurdu slepkavošanu
17 minūtes