×
Mobilā versija
Brīdinājums +22°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Pirmdiena, 16. jūlijs, 2018
29. oktobris, 2016
Drukāt

Eksperts: Baltijas valstīm jāgatavojas jauniem drošības izaicinājumiem, domājot “ārpus rāmjiem” (12)

Bijušais Zviedrijas Bruņoto spēku virspavēlnieks Sverkers Jēransons (Sverker Goranson) piedalās drošības un ārpolitikas foruma "Rīgas konference 2016" paneļdiskusijā "Elastība: Kopējās aizsardzības renesanse?" Latvijas Nacionālajā bibliotēkā.Bijušais Zviedrijas Bruņoto spēku virspavēlnieks Sverkers Jēransons (Sverker Goranson) piedalās drošības un ārpolitikas foruma "Rīgas konference 2016" paneļdiskusijā "Elastība: Kopējās aizsardzības renesanse?" Latvijas Nacionālajā bibliotēkā.

Baltijas valstīm ir kopīgi jāgatavo sevi jauniem drošības izaicinājumiem, domājot drosmīgi un “ārpus rāmjiem”, šodien drošības un ārpolitikas forumā “Rīgas konference 2016” sacīja bijušais Zviedrijas Bruņoto spēku augstākais virspavēlnieks ģenerālis Sverkers Jēransons.

Viņš atzina, ka pirms 25 gadiem izstrādātās valsts drošības aizsardzības stratēģijas laiks ir beidzies, un pašreizējo situāciju reģionā lielā mērā ietekmē Krievija ar jauniem stratēģiskajiem soļiem, kuri atšķiras no tiem, kas bija aukstajā karā. Tāpēc Baltijas valstīm pacietīgi un konstanti ir jāsagatavo sevi jaunajiem izaicinājumiem – plaša spektra konfliktiem un militārām darbībām, ko apliecina arī situācija Ukrainā. “Baltijas valstis ir pakļautas klimata pārmaiņām, hibrīdnoziegumiem. (..) Saskaramies ar sarežģītu drošības jomu, ka noved pie dažādiem citiem izaicinājumiem,” pauda Jēransons.

Pēc viņa teiktā, minētās problēmas Baltijas valstīm jārisina vienoti, izstrādājot kopīgas stratēģijas, domājot atšķirīgi, drosmīgi un ārpus “rāmjiem”. Aizsardzībā ir svarīgi pastiprināt transatlantiskās attiecības, arī nacionālās drošības stratēģijas izstrādē jānosaka vienoti mērķi nacionālā, stratēģiskā, un globālā līmenī, uzsvēra ģenerālis. “Mums nepieciešams domāt, kā sadarboties saskaņoti un sinerģijā, kopt un aizsargāt demokrātiskās vērtības. Vajag savstarpēju sadarbību, lai izstrādātu totālas aizsardzības koncepciju. Tas prasa visas Eiropas Savienības (ES) rīcību. Lai darbotos proaktīvi, ES jākļūst par ASV stratēģisko partneri,” uzsvēra Jēransons.
Viņš piebilda, ka ES valstīm ir jābūt gatavām informēt sabiedrību par totālās aizsardzības pasākumiem, reaģēt koordinēti, izstrādājot mehānismus, kuri ļautu pārspriest iespējamos notikumu attīstības scenārijus nākotnē.

Ģenerālis arī atzina, ka dalība NATO un Ziemeļu alianse, kurā Ziemeļvalstis ir vienojušās par lielāku solidaritāti ar Baltijas valstīm, būs svarīgas Zviedrijai. Pēc Jēransona teiktā, Zviedrijā visi valsts budžeta posteņi ir palielināti, lai nodrošinātu noturīgu militāro kapacitāti pret jebkuriem iespējamiem draudiem, piemēram, kiberuzbrukumiem vai kiberkaru. Arī Baltijas valstīm ir jānodrošina patstāvīgas investīcijas drošības budžetā, viņš sacīja.

Tikmēr Latvijas Aizsardzības ministrijas valsts sekretārs Jānis Garisons norādīja, ka šobrīd Latvijas iedzīvotāju problēma ir Otrā pasaules kara sindroms, kad nenotika cīņa par valsti. Tāpat ilgstoši pēc Neatkarības atgūšanas netika tērēts pietiekami daudz valsts budžeta līdzekļu aizsardzībai, līdz ar to iedzīvotāji nejūtas pietiekami droši.

Viņš arī piebilda, ka Latvijā jau deviņus gadus ir atcelts obligātais dienests un valsts ir pārgājusi uz profesionālo armiju, un pagaidām nav plānots atgriezties pie obligātā dienesta, jo tādējādi valsts var zaudēt daļu militārā spēka – nav iespējams nodrošināt vienlaikus obligāto iesaukumu, profesionālo armiju un zemessardzi, līdz ar to nolemts attīstīt profesionālo armiju, kuras dalībnieku skaits palielinās.

Garisons arī sacīja, ka Latvijas galvenās aizsardzības prioritātes ir brīdinājuma sistēmas, informācijas pieejamība par jebkādām Krievijas militārām darbībām, kā arī militārā aizsardzība, aizstāvība, mobilās platformas,
pretuzbrukuma reaģēšanas vienības, aizsardzība pret hibrīdkara draudiem, Zemessardze un teritoriāli bāzētu kājnieku vienības, kas varētu aizstāvēt dzimteni pret uzbrukumiem.

Kā ziņots, šodien Rīgā noslēdzas divu dienu ilgais drošības un ārpolitikas forums “Rīgas konference”.

Pievienot komentāru

Komentāri (12)

 1. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt


  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Lai valdītu pār cilvēku, atliek viņu tikai iebiedēt, jo – bailes vienmēr bija un būs pats drošākais cilvēku krāpšanas un paverdzināšanas līdzeklis.”

  Un, arī: “Pasaule pazudīs nevis no tā, ka ir pārāk daudz cilvēku, bet tādēļ, ka ir daudz necilvēku.”

  =======

  Mediju ziņa (2015. gads): “ASV bruņotie spēki, kas ir izvietoti Austrumeiropas sabiedroto valstu teritorijās (tajā skaitā – arī Latvijā, Lietuvā un Igaunijā jeb Baltijas valstīs, kas gluži pamatoti tiek dēvētas un arī uzskatītas par NATO militārā bloka kontrolētās globālās teritorijas austrumu virziena “buferzonu”), ir gatavi dot prettriecienu Krievijas iespējamajai agresijai, negaidot NATO kolektīvās drošības procedūras iedarbināšanu, kas ir noteikta “Ziemeļatlantijas līguma” 5.pantā”, esot publiski “nācis klajā ar paziņojumu ASV vēstnieks NATO militārajā aliansē Daglass Lūts”. “Īpaši svarīgi ir tas, ka ASV Bruņoto spēku vienības, ieskaitot sauszemes, gaisa un jūras spēku vienības, jau ir izvietotas NATO Austrumeiropas sabiedroto teritorijā”, esot “norādījis šis “amerikas savienoto valstu” (ASV) valdības ārlietu resora augsta ranga ierēdnis”. «Mēs, ASV pārstāvniecība NATO un “amerikas savienoto valstu” (ASV) valdība, saprotam, ka lai tiktu piemērots 5.pants, ir jāgaida visu 28 sabiedroto akcepts. 5.pants nozīmē – lai katra NATO militārā bloka dalībvalsts sniegtu atbildi, bet – ASV ir pienākums reaģēt arī uz divpusējo principu pamata, neraugoties uz to, kas notiek Ziemeļatlantijas militārā bloka (NATO) padomē», esot “paudis ASV pārstāvis NATO blokā”. “Šāds politisks lēmums jau ir pieņemts un mūsu (ASV) spēki ir uz mūsu (ASV) interešu telpas austrumu robežām un paliks tur, kā sacīja prezidents Obama, tik ilgi, cik tas mums (ASV) būs nepieciešams”, esot “uzsvērti apgalvojis un atgādinājis šis ASV valdības augsta ranga pārstāvis”…
  ——-
  Mediju ziņa (2015. gads): “Valdības locekļi aiz slēgtām durvīm nolēma, ka tiks lūgta pastāvīga NATO militāro spēku klātbūtne Latvijā”, žurnālistiem sacīja Ministru prezidente Laimdota Straujuma ( “V-“jenotība” ). «Mēs izvērtējām, kā tiek pildīti NATO “Velsas samita” lēmumi, un tie tiek pildīti saskaņā ar plānu – valdības ministri izskatīja šīs valsts pašreizējā “aizsardzības ministra” R. Vējoņa ( ZZS jeb “hūtes naftaspāķi” ) politiski atbildīgi vadītās “aizsardzības ministrijas” (AM) atbildīgo pārstāvju sagatavoto informatīvo ziņojumu par Latvijas dalību tā dēvētajā “ziemeļatlantijas līguma organizācijā” (NATO) pagājušajā gadā (2014.) un mēs piekritām, ka Latvija grib pastāvīgo NATO militāro spēku klātbūtni Latvijā un Baltijas valstīs», klāstīja premjere Straujuma. “Uz jautājumu, vai Latvija nosūtīs oficiālu lūgumu NATO militārā bloka vadības locekļiem, šī valdības vadītāja (Straujuma) atbildēja, ka šādu vēstuli iesniegs Latvijas “nacionālo bruņoto spēku” (NBS) komandieris kopā ar abu pārējo Baltijas valstu pārstāvjiem”…
  ——-
  MZ hroniskā ikdiena (2015. gads): Šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “valstī” agonējošās LUMPEŅU “titulnācijas” totālas degradācijas un neatgriezeniskas pašiznīcināšanās marasms turpinās, VĒL JOPROJĀM. Tajā skaitā un īpaši jau derdzīgi – arī “reflektējoties” šīs pašreizējās SILES “valsts” varas SISTĒMAI verdziski pakalpīgajos un bezcerīgi truli “lojālparEJotiski orientētajos”, proāmurikāniskas deRmolibersatu militārhistēriskās propagandas zombējumu ikdienišķi masīvi tiražējošajos masmēdekļos…
  ——-
  .
  “Maitas putni KARU ķērca…”
  ( “latv(ĀN)ijas” SILES “valsts” versija 1.0.K )
  ( aktuālais prātuļojums – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  “Maitas putni karu ķērca” ~
  SILES rukšķu varza brēca:
  “Jeņķu “bosi” karot taisās,
  Mums pa “shēmu” jāpamaisās!”
  .
  “Maitas putni karu sauca” ~
  SILES rukšķi ‘gaisu jauca’:
  “Jevro “šefi” karot grasās,
  Mums – kaut “buferzōna” prasās!”
  .
  “Maitas putni karu alka” ~
  MUĻĶU zemes “politsvalkā”,
  SILES rukšķi nezin mēra,
  Kviekt pēc asinīm un sēra:
  .
  “NOZOMBĒSIM “glupos baurus”,
  Masmēdekļos MELU aurus,
  Tiražējot, biezā slānī ~
  Lai šie “austrumkraju” gānī:
  Rusofobiem lai caur zobim,
  Ķērciens sprūk (dēļ ‘fiškas robiem’) ~
  “Krievi nāk!!!” un “Karu gaidām!!!”
  (Ar ko “glupo pūli” baidām).
  Rasistiem lai rīkles skaļas:
  “Netrūks “lielgabalu gaļas”,
  “rietumalianses blokam” ~
  Karosim, kaut plikām …(rokām)!!!”
  .
  Naciķi lai “palaiž žaunas”:
  “Štrunts, ka pastalas nav jaunas,
  “Humpalvešas” – jeņķu stilā,
  “Kamuflāžas” tonī (zilā),
  “Pancervāģi” – andelēti,
  Britu “šrotā” (NE jau lēti!),
  Duļibāni – stobriem līkiem
  (Bliezt ap stūri brāķa “rīkiem”),
  “Karakungi” – treknām miesām,
  “Karakalpi” – formām liesām ~
  Galvenais, lai slaktiņš sākas:
  Izkaus latv(ĀŅ)us, kā nākas!!!…”
  .
  “sabiedrotie” kūda “lempjus,
  Audzēt bruņošanās tempus” ~
  Šie (no “āmurikas” krastiem?!),
  Suflē “euroliberastiem”,
  Ko un kā lai “bauri” dara,
  Kas pa skaļo ķērc pēc kara:
  “Piķi šķiest “pēc pilnas fāzes” ~
  “aliansei” – uzbliezt “bāzes”,
  Lūžņus – dārgi pārdot lūgties,
  Masmēdekļiem – ‘fiškā jūgties’:
  “okupantus” – saukt un gaidīt!
  Latv(ĀŅ)us – ar slāviem baidīt!!!…”
  .
  Kamēr ķērktais karš nav jūtams,
  “Mesidžu” priekš lohiem sūta,
  MUĻĶU zemes SILES balsti:
  “”Hibrīdkarš” JAU grauj šo “valsti”!!!
  “Frontes līnija” iet cauri,
  MUĻĶU zemei, “glupie buari”!!!
  (Tā JUMS masmēdekļi ‘borē’,
  Ko MĒS “turam īsā šņorē”…)
  ATKAL “Krievi nāk!!!”, ak šausmas!…”
  (Kaut – NAV ķērcējiem ne jausmas,
  Kas tas “hibrīdkarš” tāds skaitās ~
  Galvenais = ķērkt: “Lācis aitās!!!”…)

  “Maitas putni karu ķērca,
  Knābjus asinsplūdos mērca,
  Miesas plosot, mošķu barā,
  Aptrakuši, bezsakarā…”
  .
  SILES maitas kviec pēc kara ~
  Rukšķiem šļūk no zobiem vara,
  MUĻĶU zemes SILES “valstī”?
  (Diez, cik LUMPEŅU šos balstīs?…)

  =====

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmolibersatu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans@inbox. lv .

 2. О, каким коричневым душком попахивает. Вам лавры фюрера спать спокойно не дают, видимо. А судьба его не волнует вас?

 3. Zviedrija un pārējās Skandināvijas valstis ir pakļautas tādiem pašiem drošības izaicinājumiem no agresīvās, imperiālistiskās Krievijas kā Baltijas valstis.

 4. Pret kremļa internacistu 5. kolonnu ir jārīkojas bez vismazākās kautrības, bez vismazākās pietātes un bez vismazākās tolerances. Aktīvi, brutāli, nežēlīgi un konsekventi.
  Viens no reāliem Civilizētās Pasaules draudiem ir kremļa 5. kolonna. Lai šos draudus novērstu, kremļa 5. kolonna ir pilnībā jāneitralizē.

  Visu kremļa 5. kolonnu, kura veic sabotāžu un piedalās propagandas karā pret Latvijas valsti un pārējo Civilizēto Pasauli, cenšas veikt graujošas darbības pret Latvijas
  valsti un pārējo Civilizēto Pasauli, atbalsta kremļa teroristus un kremļa internacionālistus – internacistus, ir specdienestiem nekavējoties jāaiztur un jānodod tiesāšanai.
  Latvijas valstij un Civilizētajai Pasaulei naidīgajai kremļa 5. kolonnai ir jāanulē pilsonība, ja tāda ir un pēc soda izciešanas ir jāizsūta ārpus Eiropas Savienības un NATO dalībvalstīm, bez tiesībām atgriezties.

  • 5. kolonna rīkosies bez vismazākās kautrības, bez vismazākās pietātes un bez vismazākās tolerances. Aktīvi, brutāli, nežēlīgi un konsekventi.

  • Да будьте вы проще, не стесняйтесь. Так и говорите, всех в лагеря, в газовые камеры, да на растрел! Ведь именно так ваш учитель поступал: максимально дёшево, эффективно и очень «цивилизованно».
   Давайте, давайте, вперёд и с песнями. Пусть на вас весь мир посмотрит.

 5. Ārpus jebkādiem rāmjiem ir tiesībsarga minētie 600000 trūkumcietēji no mazāk kā 2 milj. Latvijas iedzīvotājiem.Minētais skaitlis ir ļoti samazināts,ja definēts 291 eiro kā trūkumcietēja trūkuma robeža,tad jāsecina ka no 292 eiro jau skaitās pārticība. Jau senie romieši zināja ,ka valsts stiprums atkarīgs no vidusslāņa skaita ,bet no bagātniekiem un nabagiem nav nekāda labuma.Zviedram vajadzēja pateikt ,ka miljonāram Zviedrijā būt nav izdevīgi jo jāmaksā ļoti,ļoti lieli nodokļi,bet Latvijā viss ir otrādi.

  • Ja Latvijā būtu tāds trūkums, kā tu melīgi apgalvo, vai tad krievi atspērušies lauztos te iekšā — kā paradīzē, salīdzinot ar pārtikušo Krieviju?

  • Ja Latvijā būtu tāds trūkums, kā tu melīgi apgalvo, vai tad krievi te lauztos tā iekšā — ka Paradīzē, salīdzinot ar atpalikušo Krieviju?

   • Bagātajiem krieviem Latvija ir klusas atpūtas zona.
    Tie te nelaidīs iekšā nevienu – ne sarkanos, ne baltos, ne zilzaļpelēkos.

   • 1.Par lielo trūkumcietēju skaitu – 30% no visiem Latvijā dzīvojošiem norāda tiesību sargs Jansons.
    2.Latvijā dzīvojošie krievi arī laužas strādāt un dzīvot uz ārzemēm .
    3.Krievi atspērušies lauzīsies te iekšā tikai pēc Putina pavēles lai palielinātu savu ģeopolitisko telpu.

Draugiem Facebook Twitter Google+