×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.4°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
17. jūlijs, 2014
Drukāt

Eksperts: Donbasa kaujiniekiem ir kompleksi “Buk”, raķeti varēja izšaut no Krievijas (1)

Foto - wikipedia.orgFoto - wikipedia.org

Zenītraķešu kompleksi “Buk” ir Austrumukrainas promaskavisko kaujinieku bruņojumā, telekanāla “Hromadskoe” ēterā, komentējot Malaizijas pasažieru lidmašīnas notriekšanu Doņeckas apgabalā, sacīja Ukrainas Bruņoto spēku atvaļinātais pulkvedis Volodimirs Meščerjakovs, vienlaikus pieļaujot, ka raķete, iespējams, izšauta no Krievijas teritorijas.

Viņš arī atzina, ka pats savulaik dienējis šāda kompleksa vienībā.

Kompleksa darbības attālums ļauj apgalvot, ka lidmašīnu, šaujot no iekārtas “Buk”, varēja notriekt pat no Krievijas teritorijas, piemēram, no Rostovas apgabala Kuibiševas pilsētas.

Eksperts paziņoja, ka Ukraina no PSRS mantojusi vairākus šādus kompleksus, bet tie visi atrodas teritorijās, kuras šobrīd kontrolē kaujinieki.

“Šie kompleksi ir vai nu tikai kaujinieku bruņojumā, vai arī no tiem varēja šaut no Krievijas teritorijas,” skaidroja Meščerjakovs.

Kā zināms, 14.jūlijā tika notriekta Ukrainas armijas lidmašīna “An-26”. Kaujinieku tīmekļa vietā parādījās paziņojums, ka lidmašīna “An-26” notriekta no kompleksa “Buk”.

To, ka Malaizijas lidmašīnu notriekusi no Krievijas teritorijas izšauta raķete, jau iepriekš, atsaucoties uz informācijas avotu Ukrainas Ģenerālštābā, ziņoja žurnālists Jurijs Butusovs.

“Raķetes izšaušanu uz aviolaineri “Boeing-777″ veica Krievijas pretgaisa aizsardzības spēki no pierobežas rajona vai arī no nulles atzīmes pie Ukrainas robežas,” sociālajā tīklā “Facebook” pavēstīja žurnālists.

“Tas pavisam noteikti ir Krievijas zenītraķešu komplekss. Visdrīzāk, tas ir “S-300” vai arī “Buk”. Laineris lidoja vairāk nekā 10 000 metru augstumā. Pārnēsājamo zenītraķešu kompleksi tik augstu neaizsniedz. Ukrainai Doņeckas rajonā nav nekādu tālās darbības pretgaisa aizsardzības līdzekļu. Šādi līdzekļi nav arī teroristiem,” norādīja Butusovs.

Virs Ukrainas austrumiem ceturtdien notriekta lidsabiedrības “Malaysia Airlines” pasažieru lidmašīna, kas atradās ceļā no Amsterdamas uz Kualalumpuru, paziņoja Ukrainas amatpersonas un mediji. 280 pasažieri un 15 apkalpes locekļi, kas atradās lidmašīnā, gājuši bojā.

Ukrainas iekšlietu ministra padomnieks Antons Geraščenko paziņoja, ka lidmašīnu virs Torezas, Doņeckas apgabalā, notriekuši promaskaviskie kaujinieki.

“Tikko teroristi pie Torezas no [Krievijas prezidenta Vladimira] Putina vēlīgi piešķirtā zenītraķešu kompleksa “Buk” notriekuši reisa Kualalumpura-Amsterdama civilo lidmašīnu,” Geraščenko pavēstīja sociālajā tīklā “Facebook”. “Šodien no rīta vietējie patrioti fiksējuši šī kompleksa pārvietošanos no Torezas uz Sņižni.”

Tiek ziņots, ka avarējušās lidmašīnas maršruts bijis netālu no Ukrainas gaisa spēku transporta lidmašīnas “IL-76” maršruta. Izskanējuši pieņēmumi, ka Krievijas atbalstītie kaujinieki mēģinājuši trāpīt šai lidmašīnai, kas transportējusi kravu pie robežas bloķētajām ukraiņu vienībām, taču viņu palaistā raķete ķērusi pasažieru lidmašīnu.

Bojāgājušo vidū ir vairāk nekā 250 Eiropas Savienības pilsoņu, pavēstīja Ukrainas aizsardzības ministra padomnieks Oleksandrs Daņiļuks. Viņš arī norādīja, ka dzīvību zaudējuši 300 cilvēku.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Kā jau stundu pēc nokrišanas amatpersonas zin, ka tas ir buk raķetes trieciens? Būs kā maidanā – 80 cilvēki nošauti ar nezināmas izcelsmes ierošiem. Bet šeit zin. 11. septembris NR2. Lasiet rakstu Jānis KLučinskis Kā okupēja Ukrainu. Amerikosi neapstāsies.

Draugiem Facebook Twitter Google+