×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.2°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
24. februāris, 2015
Drukāt

Eksperts: Krievija militāros manevrus var izvērst pēkšņā uzbrukumā Baltijas valstīm (10)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Krievijas aizvien biežākie militārie manevri pie Baltijas valstu robežām var būt daļa no stratēģijas, lai izvērstu pēkšņu uzbrukumu Baltijas valstīm, brīdina Igaunijas Starptautiskā Aizsardzības un drošības centra direktora vietnieks Martins Hērts.

“Es uzskatu, ka Krievijas amatpersonas vēlas paaugstināt savu spēku gatavību un arī pieradināt Eiropas nācijas pie jaunas kārtības, kurā Krievijas bruņotie spēki bieži veic tūlītējas mācības,” sacīja Hērts, komentējot Krievijas pagājušās nedēļas paziņojumu, ka tā turpinās rīkot iepriekš neizsludinātas militārās mācības.

Hērts brīdināja, ka Eiropas relaksētā attieksme pret Krievijas regulārajām militārajām mācībām būtu ārkārtīgi bīstama, īpaši Latvijai, Lietuvai un Igaunijai.

“Pret Baltijas valstīm reālistisks scenārijs varētu būt situācija, kurā ierastas Krievijas nepieteiktās militārās mācības pēkšņi izvēršas ātrā uzbrukumā vienai vai vairākām Baltijas valstu galvaspilsētām. Šādam uzbrukumam būtu lielāka panākumu iespēja [Baltijas valstīs], nekā hibrīdkara scenārijam, kādu mēs redzējām Krimā,” sacīja Hērts.
“Ir iespējams scenārijs, ka Putins rīkojas izšķirīgi, pieņemot, ka vājie Eiropas līderi nerīkosies ātri un gribēs izvairīties no eskalācijas,” skaidroja Hērts.

Pēc eksperta novērtējuma, Eiropas demokrātisko valstu drošībai svarīgākais ir NATO spēku reaģēšanas gatavība.

Galvenais Krievijas šķērslis Baltijas valstu atgūšanai savā ietekmes zonā ir Latvijas, Lietuvas un Igaunijas dalība NATO, kas sākusi pastiprināt savu klātbūtni Baltijā un citās Austrumeiropas valstīs. Hērts aicina reģionā izvietot papildu NATO spēkus, lai novērstu jebkādus potenciālus drošības draudus.

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

 1. Hērts aicina reģionā izvietot papildu NATO spēkus, lai novērstu jebkādus potenciālus drošības draudus.
  ….Lūk arī iemesls pēkšņai Krievijas agresijai radīts.

 2. Presei nevajadzētu tiražēt slima suņa murgus. To uzpirkto ekspertu ir saradies sen par daudz, kas kurina kara draudus, lai sašķeltu un radītu nemierus ES nabadzības dēļ. Nepaēdusi tauta ir vislielākais drauds eiropai. Mēs iestājāmies ES, lai dzīvotu labāk nekā PSRS, bet diemžēl 2/3 latvijas tauta dzīvo zem iztikas minimuma.

 3. Latvija jefivu ir loti daudz,labak teikt stulbenu,kam jus esat vajadzigi ar savu pliko pakalu,pasi sevi triciniet, var saprast medicina ir darga ,tapec jau daudz slimo seit rakstas.

 4. Šis ir nepilns atreferējums. Lasiet labāk Newsweek Damiena Sharkova raksta “Russian Snap Military Drill ‘Could Turn Into Assault on Baltic Capital” oriģinālu ar ļoti zīmīgu pēdējo teikumu “The Latvian Ministry of Defence did not respond to requests for comment”

 5. Jāņonkols no laukiem Atbildēt

  Visticamāk viss sāksies no Latvijas iekšpuses. Jau tagad visi okupntu atbalstītāji ir saistīti visās pilsētās, sevišķi Rīgā, Liepājā, Daugavpilī, Rēzeknē un citās. Varbūt iesūtīs kādus instruktorus vai kādu stobru provokācijai. Ušakovs laikus būs Rīgas PP un citas struktūras nodrošinājis ar sev labvēlīgi noskaņotiem kadriem. Tad visi sabrauks Rīgā uz vienu vienkāršu protesta mītiņu varbūt pat pie Saeimas. Tad Saeimas ieņemšana un Latvijas PSR pasludināšana būs tikai dažu stundu jautājums. Nato varēs tikai noskatīties.

 6. Raksta pēdējais teikums ir īpaši nozīmīgs. NATO bāzes Baltijas valstīs būtu jāierīko tūlīt.

 7. beidziet to publisko iebiedēšanu, armijai jābūt gatavai, jo darīšana ar narkomāniem un kriminālajiem, un punkts

 8. Atkal sākās dažādas provokācijas!Labāk sāksim darīt ko liederīgu,tecināsim bērzu sulu,sēsim tomātiņus lai dīkst s`tādiņi un vel taču ir daudz labu darbu ,kuri vel jādara….

Draugiem Facebook Twitter Google+