×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.8°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
13. aprīlis, 2014
Drukāt

Krievija uzsākusi “otro etapu”; varētu atkārtoties Krimas scenārijs (5)

Foto-LETAFoto-LETA

Krievija ir uzsākusi “otro etapu”, kas varētu atkārtot Krimas situāciju, lai faktiski pārveidotu visu Dienvidaustrumukrainu pēc Krimas scenārija, par pašreizējo situāciju Ukrainā aģentūrai LETA pauda politologs Kārlis Daukšts.

Politologs atgādināja, ka jaunnedēļ, 17.aprīlī, Ženēvā ir paredzētas sarunas starp ASV, Krieviju, Ukrainu un Eiropas Savienību, kas veltītas Ukrainas krīzei. “Manuprāt, Krievijas uzdevums ir nepieļaut šo sarunu sākšanos, lai nevajadzētu sēsties pie viena sarunu galda ar Ukrainas valdību, kuru Krievija neuzskata par leģitīmu un uzurpatoriem,” pauda Daukšts.

Krievija uzstāja uz to, ka Ukrainas delegācijā ir obligāti jābūt Doņeckas pārstāvjiem. Savukārt pašreizējā situācijā Krievija vēlas diskreditēt Ukrainas valdību, norādot, ka tā nespēj nodrošināt kārtību savā valstī un nevalda pār saviem apgabaliem.

Pēc politologa domām, Krievija ir uzsākusi otro etapu, kas atkārtos Krimas situāciju, lai faktiski pārveidotu visu Dienvidaustrumukrainu pēc Krimas scenārija. “Ir tāds uzskats, ka laikam šis Krimas scenārijs varētu atkārtoties. Viss atrisināsies nedēļas sākumā un arī šodien,” piebilda eksperts.

Ja šodien uzsāktajā pretterorisma operācijā Slavjanskā, Ukrainas austrumu daļā, būs bojāgājušie, tad var gaidīt daudz straujākus pavērsienus, iespējams, paziņojumu no Krievijas par bruņoto spēku ievešanu, lai nodrošinātu krievvalodīgo aizsardzību reģionā.

“Patlaban gan vēl ir grūti analizēt notikumu attīstības tālākos scenārijus, jo neviens nezina un nevar līdz galam izprast Krievijas galējos mērķus – vai tā ir tendence sašķelt Ukrainu vai tā ir tendence izveidot savas drošības joslu ap Melno jūru, veidojot šeit sava veida Krievijas ietekmes zonu,” par iespējamajiem variantiem informēja politologs.

Daukšts arī pauda, ka tā varētu būt Krievijas tendence “balkanizēt” šo reģionu, kas ir ļoti bīstama tendence, jo tā var skart visu Austrumeiropu.

Jautāts, vai tas varētu skart arī Baltijas valstis, politologs minēja, ka vēl ir sarežģīti par to spriest, lai gan Krievija ir paziņojusi, ka ir “krievu sadalīta pasaule” un ka Krievijas uzdevums ir apvienot šo pasauli vienotā valstiskā veidojumā. “Manuprāt, Latvijā viss izšķirsies atkarībā no tā, kādas būs iekšpolitiskās attiecības un panākumi integrācijas procesā, nostāja “mūsu krievu” iedzīvotājiem,” pauda Daukšts.

Kā ziņots, Ukrainas drošības spēki svētdien sākuši pretterorisma operāciju Slavjanskā, Ukrainas austrumu daļā, kur prokrieviskie separātisti sagrābuši milicijas un drošības dienesta ēkas, pavēstīja iekšlietu ministrs Arsēns Avakovs.

“Piedalās vienības no visām valsts drošības spēku struktūrām. Lai Dievs ar mums!” savā lapā sociālajā tīklā “Facebook” pavēstīja ministrs. Vēlāk ministrs paziņoja, ka separātisti atklājuši uguni pret drošības spēkiem.

“Abās pusēs ir bojāgājušie un ievainotie,” “Facebook” paziņoja ministrs.

LETA jau ziņoja, ka Ukrainas Doņeckas apgabalā bruņoti cilvēki sestdien sagrāba milicijas iecirkni un Drošības dienesta administratīvo ēku Slavjanskas pilsētā. Ēkas Slavjanskā sagrāba bruņoti cilvēki maskēšanās tērpos.

Vēlāk sestdien tika ieņemts arī milicijas iecirknis citā Doņeckas apgabala pilsētā Krasnijlimanā. Ukrainas Iekšlietu ministrija izplatījusi brīdinājumu, ka “bargi reaģēs uz mēģinājumiem destabilizēt situāciju”, it īpaši valsts austrumos.

Savukārt Maskava sestdien brīdināja, ka jebkāda spēka pielietošana pret demonstrantiem Ukrainas austrumu daļā varētu apdraudēt gaidāmās sarunas.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

 1. Tiem “vaimanologiem” kuri gaužas par slikto dzīvi Latvijā un “mātuškas” Krievijas varenību piedāvāju vairāku valstu salīdzinājumu pēc IKP uz iedzīvotāju izmantojot pirktspējas paritāti, kā arī salīdzināt iedzīvotāju skaitu uz km2 un pavērtēt, cik Šķidri apdzīvota ir Krievija un kāpēc viņa tā spiežas virsū citām valstīm.
  2013. gads IKP (PPP) ASV$ IKP salīdzinājums ar Latviju iedzīvotāji /km2
  ASV 52852 239% 34.2
  Vācija 40757 184% 225
  Latvia 22150 100% 34.3
  Polija 21118 95% 120
  Ungārija 20455 92% 107.2
  Krievija 17884 81% 8.4
  Rumānija 17004 77% 218
  Baltkrievija 15633 71% 45.8
  Ukraina 7422 34% 73.8
  Moldāvija 4182 19% 121.9
  Kā redzams, Latvijas IKP par 5% pārsniedz Polijas līmeni un par 19% pārsniedz Krieviju.

 2. Nekāds Krimas scenārijs neies vairs cauri. Ukraiņi apšaus tos prokrieviskos izdzimteņus.

 3. Valdība iekšpolitisko spriedzi uz īsu laiku nedaudz samazina atceļot ,,brīvo,, elektrības tirgu un pensionāru protestus,bet paliek bezdarbs,turpinās bēgšana no valsts, graujoša sociālā nevienlīdzība un citas sen ielaistas kaites.Gan jau kremļa analītiķi ņem vērā šos faktorus plānojot savus agresīvos etapus.

 4. Izskatās, ka trakais Vova ir sācis trešo pasaules karu …

 5. “Latvijā viss būšot atkarīgs no panākumiem integrācijas procesā un mūsu krievu iedzīvotāju nostājas”,
  tā drebelīgā balsī paziņo Daukšts. Man gan liekas, ka šo atkarību noteiks Latvijas valsts, tās savlaicīgi pasākumi un mūsu sabiedrotie NATO un ASV. Nevajag jau uzreiz tā pārbīties, bet galvenais, baidīt
  pārējos un celt paniku.

Draugiem Facebook Twitter Google+