×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.2°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
27. novembris, 2012
Drukāt

Eksperts: Latvijas uzņēmumiem stratēģiski jāattīstās Ķīnā

Foto - LETAFoto - LETA

Valda uzskats – ja uzņēmums grib attīstīties, tam ir jādarbojas arī Ķīnas tirgū, tāpēc arī Latvijas uzņēmējiem ir jāapsver iespēja stratēģiski attīstīties šajā valstī, tā ekspresintervijā par vakar Rīgā notikušo Ķīnas uzņēmējdarbības forumu stāsta foruma rīkotājsabiedrības “Horasis” vadītājs Franks Jirgens Rihters.

Viņš stāstīja, ka “Horasis” šo konferenci rīko jau astoto gadu, tomēr līdz šim tās tika rīkotas Rietumeiropā. Šoreiz Ķīnas uzņēmēji izrādījuši interesi apmeklēt Austrumeiropu, jo viņi šo reģionu redz kā stratēģisku tirgu. “Latvija ķīniešiem ir interesanta ar tās ostām, dzelzceļu utt. – šī valsts ir kā tilts starp Austrumiem un Rietumiem,” piebilda Rihters.

Pēc viņa sacītā, ar šo forumu Latvija tika iezīmēta Ķīnas uzņēmēju kartē kā potenciāla vieta uzņēmējdarbībai. Atsevišķi Ķīnas uzņēmēji pauduši konkrētus plānus investēt Latvijā – nekustamajā īpašumā, tūrisma attīstīšanā, viesnīcu biznesā. Tomēr foruma sarunu taustāmi rezultāti būšot redzami tikai pēc kāda laika.

Tāpat Rihters piebilda, ka Latvijai ir lielas iespējas investēt vai eksportēt uz Ķīnu. “Ķīnai varētu būt interesanti Latvijas kokrūpnieki, kā arī tehnoloģiju jomā strādājoši uzņēmumi, piemēram, informācijas tehnoloģiju kompānijas. Tāpat ķīniešiem un latviešiem iespējama sadarbība transporta un loģistikas jomā, proti, Ķīnas uzņēmēji varētu investēt Latvijas infrastruktūrā, bet latvieši – Ķīnā. Varbūt pat kādudien Latvijas aviokompānija [“airBaltic”] lidos uz Pekinu, pārvadājot Ķīnas investorus un tūristus,” teica Rihters.

Jau ziņots, ka vakar Starptautiskajā Ķīnas uzņēmējdarbības forumā Rīgā pulcējās ap 400 pasaules biznesa līderu – Ķīnas uzņēmēju un to ārvalstu sadarbības partneru, tajā skaitā aptuveni 100 Latvijas lielāko uzņēmumu vadītāji. Uz forumu bija ieradušies biznesa līderi no vairāk nekā 35 valstīm.

Latvijas un Ķīnas preču un pakalpojumu tirdzniecība 2011.gadā veidoja 377,9 miljonus eiro (264,53 miljonus latu), kas ir par 43,6% vairāk nekā 2010.gadā, kad šis rādītājs bija 263,1 miljons eiro (184,17 miljoni latu). Latvijas eksports uz Ķīnu pagājušajā gadā veidoja 47,9 miljonus eiro (33,53 miljonus latu), kas salīdzinājumā ar 23,4 miljoniem eiro (16,38 miljoniem latu) 2010.gadā ir pieaugums par 104,7%. Savukārt imports no Ķīnas 2011.gadā veidoja 330 miljonus eiro (231 miljonu latu), kas ir par 37,7% vairāk nekā 2010.gadā, kad tie bija 239,7 miljoni eiro (167,79 miljoni latu).

Latvijas svarīgākās eksporta preces uz Ķīnu ir metāli un to izstrādājumi, minerālie produkti, mašīnas, mehānismi un elektriskās iekārtas, augu valsts produkti, koksne un tās izstrādājumi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+