Mobilā versija
+1.0°C
Līvija, Līva, Andra
Pirmdiena, 27. februāris, 2017
8. aprīlis, 2014
Drukāt

Eksperts: MTG un “Lattelecom” strīdā zaudētājas būs abas puses

TV3_4

Pēc kanāla TV3 aiziešanas no “Lattelecom” interaktīvās televīzijas īstermiņā TV3 varētu zaudēt ap 20% auditorijas, savukārt ilgtermiņā tie varētu būt 10%, prognozē pētījumu kompānijas TNS mediju pētījumu lielo klientu direktors Mārtiņš Traubergs.

Viņš norāda, ka būšot arī daļa nelojālo skatītāju, kas neskatīsies TV3 arī pēc tam, kad tas atkal būs redzams “Lattelecom” interaktīvajā televīzijā. “Taču absolūtus ieguvējus es neredzu nevienā no pusēm, ne “Lattelecom”, ne TV3, ne skatītāju,” norāda Traubergs.

Prognozējot, kā varētu mainīties TV3 reitingi, ir jāņem vērā vairāki faktori, kas varētu ietekmēt skatīšanās paradumus.

Pirmkārt, tie būšot visi tehniskie faktori. Proti, “Lattelecom” interaktīvās televīzijas skatītājiem kanāla TV3 vietā ir redzams kanāls “Fox”, kas noteikti iegūs papildu auditoriju. Tāpat arī pamata pakā ir iekļauts kanāls “Fox Life”.

Savukārt “TVplay” ir skatāmas daudzu TV3 raidījumu tiešraides, tāpēc daļa uzticīgo TV3 skatītāju izmantos tieši šo platformu, daļa pieslēgs kādu citu operatoru televizoram, daļa nomainīs operatoru.

Tāpat arī skatītāju skatīšanās paradumus ietekmēs tas, ka “Lattelecom” interaktīvās televīzijas abonentiem video nomā visas filmas ir skatāmas bez maksas. Saistībā tieši ar šo tiešraides reitingu varētu zaudēt arī citi kanāli, kuru skatītāji labāk izvēlēsies skatīties bezmaksas filmas, nevis TV kanālu programmas, skaidro Traubergs.

Otrkārt, esot jāņem vērā arī sezonalitātes faktors. Dienām kļūstot garākām un saulainākām, samazinās kopējais TV skatīšanās laiks.

Beigu beigās liela nozīme skatītāju izvēlē ir arī TV kanālu piedāvātajam saturam. “Nav noslēpums, ka saturs ir karalis. Cilvēki skatās to, ko tie vēlas skatīties. Arī ārkārtas notikumi Latvijā un pasaulē būtiski ietekmē TV kanālu reitingus,” uzsver Traubergs.

Kā ziņots, mediju grupai “Modern Times Group” (MTG) un “Lattelecom” nav izdevies panākt vienošanos par jaunu līgumu, tādēļ kopš 2.aprīļa “Lattelecom” interaktīvās televīzijas lietotājiem vairs nav pieejams kanāls TV3.

Pievienot komentāru

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+