×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.4°C
Marija, Marika, Marina
Svētdiena, 22. jūlijs, 2018
8. aprīlis, 2018
Drukāt

Eksperts: Pat nepalaižot raķetes, Krievija sasniegusi citu mērķi – radīt publisku ažiotāžu (9)

Foto - LETA/EPAFoto - LETA/EPA

Ilustratīvs foto.

Pat neveicot iepriekš pieteiktās raķešu šaušanas pārbaudes Latvijas ekskluzīvi ekonomiskajā zonā Baltijas jūrā, Krievija, iespējams, sasniegusi citu mācību mērķi – radīt publisku ažiotāžu, atzina Austrumeiropas politikas pētījumu centra pētnieks Māris Cepurītis.

Cepurītis skaidroja, ka būtu jāvērtē, vai raķešu šaušanas pārbaudes nav notikušas tehnisku iemeslu dēļ. “Varbūt raķešu sistēmas nemaz nav bijušas gatavas palaišanai,” pieļāva eksperts.

Tāpat viņš pauda, ka, iespējams, tika sasniegts cits šo Krievijas mācību mērķis – radīt publisko ažiotāžu, iedodot tēmu publiskajā telpā, lai cilvēki atkal runātu par Krievijas militāro potenciālu brīdī, kas sakrita ar Latvijas iestāšanās NATO gadadienu, NATO dibināšanas gadadienu un zināmā mērā arī ar Baltijas valstu un ASV prezidenta tikšanos.

“Pavisam noteikti, ka mācībām bija viens primārs mērķis un vairāki pakārtotie elementi, ko Krievija pēdējā laikā ar militārām mācībām cenšas panākt – ne tikai tehniski pārbaudīt, bet arī radīt informatīvo fonu un ažiotāžu,” skaidroja Cepurītis.

Ņemot vērā, ka par Krievijas plānoto raķešu šaušanas pārbaudi Latvijā runāts aktīvāk nekā par simboliskajiem notikumiem, zināmā mērā varētu domāt, ka Krievija kaut ko ir sasniegusi, taču tai nav izdevies radīt plašā sabiedrībā uztraukumu, vērtēja pētnieks.

Cepurītis uzsvēra, ka institūcijām izdevies laicīgi un korekti veikt skaidrojošo darbu, tādējādi izvairoties no interpretācijām un satraukuma. “Šādos gadījumos valsts institūcijas ir labākais filtrs, kas var izvērtēt, vai plašākai sabiedrībai ir draudu palielinājums, vai arī tāda nav,” piebilda eksperts.

Jau vēstīts, ka Krievijas Jūras spēki no 4.aprīļa līdz 6.aprīlim virs Latvijas ekskluzīvās ekonomiskās zonas Baltijas jūrā bija plānojusi veikt raķešu šaušanas pārbaudi. Taču Nacionālie bruņotie spēki (NBS) šo dienu laikā Baltijas jūrā nav konstatējuši Krievijas Jūras spēku pieteiktās raķešu šaušanas pārbaudes, lai gan kaimiņvalsts kuģu kustība ir bijusi manīta.

Tāpat šonedēļ datorkļūdas dēļ bija traucēta Eiropas gaisa satiksmes kontroles sistēmas darbība. Par iespējamu lidojumu aizkavēšanos ziņoja daudzas Eiropas lidostas. Taču lidostas “Rīga” darbību šī datorkļūme neietekmēja.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. Ko tik cilvēks nemuld, lai maizīti samaksātu. Būtu labāk svētdienu veltījis garīgai izaugsmei, ne bezjegad muldēšanai. Vai pašam kauns nav?

 2. God.Cepurisa kungs,Launuma Imperijai nekadas raketes,iznemot raketes prieks kremla pundura dzimumdienas ugunosanas,vairs nav ,jo visas izlietotas Sirija.ES un NATO Valsts Latvijas “zalajai” valdibai:nekavejoties partraukt visus sakarus ar kremli.

 3. Šie eksperti vienkārši spridzina!
  Ceru, ka viņš vispār zin kā izskatās raķetes par kurām muld!!!

  • Kāda tam nozīme, kāda izskatās TĀ raķete? Šeit runa vairāk par principu.
   Pieļaujams, ka krieviem bija jāizceļ kaut kas no jūras dibena, kāds zemūdens
   drons vai kāda cita spiegošanas ierīce utt. Un tiešām, vienalga šāva tās raķetes
   vai nešāva, Krievija parādīja kārtējo reizi, pat nav svarīgi ko, krāniņu vai videjo pirkstu,
   bet parādīja! Tikai vai tas viņiem ies par labu, tas nu atkal kremliniem jāzīlē . . .

   • Nozīme tāda, ka cilvēks nesaprot par ko runā, bet tiek pasniegts kā eksperts.

    • Dinamīts, atļaušos mazu repliku . . vai nozīme ir tam vai es esmu smits, tommy vai ibragims te sevi nodēvējis, tāpat ar to ekspertu :)) atvaino, man labs garīgais!

Draugiem Facebook Twitter Google+