×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.9°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
1. augusts, 2015
Drukāt

Eksperts: pēdējās Āboltiņas aktivitātēs redzams politiskais izmisums (30)

Foto-LETAFoto-LETA

Pēdējās partijas “Vienotība” līderes un Saeimas frakcijas vadītājas Solvitas Āboltiņas aktivitātēs redzams politiskais izmisums, šādu viedokli aģentūrai BNS pauda politikas eksperts, “Latvijas Faktu” direktors Aigars Freimanis.

Raksturojot Āboltiņas pēdējo dienu izteikumus un darbības, Freimanis minēja teicienu “divreiz vienā upē iekāpt nevar”, bet šajā gadījumā tomēr gan varot “iekāpt”.


Sociologs atgādināja, ka pēc Valda Dombrovska atkāpšanās no Ministru prezidenta amata Āboltiņai bija iespēja vadīt valdību, uz ko bija mudinājis arī toreizējais Valsts prezidents Andris Bērziņš, tomēr viņa izvēlējās to nedarīt.

“Šobrīd jau ir redzams politiskais izmisums,” viņš noteica, piebilstot, ka bieži medijos redzama ļoti pozitīvi noskaņota Āboltiņa, kas arī televīzijas kanālā “Rīga TV24” gatavojusi kotletes ar kartupeļiem.

Pēc “Latvijas Faktu” direktora domām, ja “Vienotība” vēlas palikt kā varas partija un uzrunāt vēlētājus, kas vēl esot palikuši, partijas līderei būtu jāšķiras no iekšējiem opozicionāriem un jāmudina viņus veidot atsevišķu politisko spēku.

Freimanis Āboltiņu raksturoja kā ļoti spilgtu un spēcīgu līderi, kurai līdzīgu “Vienotībā” nav, tādēļ viņai būtu jāizmanto savas dotības, lai nepaturētu sev blakus cilvēkus ar pretējiem uzskatiem, kas rīko konfrontācijas.

Politiķes atbildi uz eiroparlamentārietes Sandras Kalnietes lēmumu izstāties no “Vienotības” valdes, ka argumenti esot pievilki aiz matiem un Kalniete dibināšot savu partiju, sociologs dēvēja par nevajadzīgu, norādot, ka drīzāk Āboltiņai būtu vajadzējis paklusēt, nevis izprovocēt Kalnieti.

Vaicāts, kā vērtē iespēju, ka rudenī Latvijā varētu būt jauna valdību, ko vadītu Āboltiņa, Freimanis atbildēja, ka Ministru kabineta krišanai būtu jāatrod ļoti labs iemesls.

“Miglainie stāsti, ka nav uzrāviena, uz ko norādījis arī bijušais finanšu ministrs Andris Vilks, vai tas būs labs iemesls?” viņš retoriski jautāja.

Par strīdus jautājumu, kas arī tiek minēts kā iespējamais valdības krišanas iemesls, Freimanis nosauca arī valdības lēmumu uzņemt 250 bēgļus, no kā baidoties lielākā daļa sabiedrības, jo neuzticas politiķiem.

Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) mudinājumu koalīcijā esošo Nacionālo apvienību (NA) apmainīt pret Saeimas opozīcijā esošajiem politiskajiem spēkiem Latvijas Reģionu apvienību un partiju “No sirds Latvijai” sociologs uzskata par smieklīgu, jo tieši šie abi politiskie spēki ir bēgļu pretinieki.

Freimanis arī norādīja – kaut arī sākotnēji, uzņemoties savas otrās valdības grožus, Laimdota Straujuma pauda nepārliecību par to, ka visus četrus gadus nostrādās premjerministres amatā, kā arī vēlāk tika izplatīta informācija, ka pēc Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības (ES) Padomē viņa noguruma dēļ varētu amatu pamest, viss liecinot par pretējo.

“Šobrīd, skatoties uz Laimdotu Straujumu, redzams, ka viņa ir ieguvusi tādu kā otro elpu,” teica politikas eksperts.

Tādējādi diez vai tas būs iemesls valdības krišanai, prognozēja Freimanis.

Pievienot komentāru

Komentāri (30)

 1. Kādēļ gan AKTIVITĀTES nevarētu par darbībām saukt. Kādēļ mums jādzird svešas skaņas? Vai LA latviešu valodu aizmirsuši?

 2. Dīvains padoms – atbrīvoties no citādi domājošiem.
  Balsojot par Vienotību, nekad nedomāju, ka tā kļūs par ZZS satelītpartiju. Bet izskatās, ka tā ir noticis ar eksprezidenta A.Bērziņa svētību. V.Dombrovska demisija, tad ZZS atgriešanās koalīcijā, kas acīmredzot S.Āboltiņai bija pa prātam.
  Bet, kāpēc Vienotībai būtu jāizdabā S.Āboltiņas vēlmēm?
  R.Kārkliņa jau pauda savu viedokli, Vienotībai vajadzētu tajā ieklausīties -ja nē, tad iespējamība, ka S.Āboltiņas ambīcijas var pazudināt partiju rada pamatotas bažas.

  • papildus pilsonis Atbildēt

   Šrunts par bitēm, ka tik medus – teica lācis un izjauca bišu stropu… Citiem vārdiem štrunts par partiju, ka tik amats – izjaukšu koalīciju un būšu premjere… Tikai tā vēlēšanas? Vai par Vienotību balsos?
   Pat padomu nevaru dot – vienīgi laivā metas sūce, bet kurs uz jūru…

   • … @ ‘papildus pilsonis’ : –

    … Si lieta ar Aboltinu neliekas tik vienkarsa ka personigas ambicijas vien … japeti dzilak, kas un kuri rausta sis politiskas lelles strikisus … jo milzigi sasapejusa hipokratija saistina ar NA, un patriotiska plapasana bez aktualiem panakumiem nacionalas valsts attistiba un aizsardziba, nozime,un nav citadi izskaidrojama pazime, parastam ‘ nepapilditam pilsoni’, ka kadu nezinamu areju uzdevumu izpilde … !

 3. Eksperts, iespējams, kļūdās – tas, ko viņš uzskata par politiskām konvulsijām, visticamāk ir politiskais orgasms …

 4. Ringolds no Šreienbušas Atbildēt

  Daži cilvēki (īpaši padomieši) vienkārši neprot noiet no skatuves ar godu.

 5. Freimanis attiecībā pret LRA atkal pielieto mazās “melnā PR” cūcības! Neesmu dzirdējis nevienu apgalvojumu, ka LRA ir pret bēgļiem!!! LRA prasa no valdības reālu darbības plānu par bēgļu uzņemšanu, taču valdība izvairās no atbildes!

 6. Vai šī dāma vienreiz pratīs kaunu un aizvāksies no tautas acīm.ir gan jābūt nekaunīgam,lai nesaprastu ,ka vēlēšanās cilvēki parādīja,ka nevēlas viņu redzēt uz politiskās skatuves

 7. Sirdsmīļā Solvita Atbildēt

  Pat neceriet!

 8. Lai to izmīzumu redzētu, nav jābūt ekspertam. Pirmais lielais izmīzums bija pēc izsvilpšanas arēnā Rīga. Savukārt traģikomiskākais izmīzuma šovs – divu glumekļu teātris par vietu Saeimā

 9. Ja kādu tauta neieredz -tad tā tiešām ir Aboltiņa…..

 10. kas ir pirmā un kas ir pēdējā Ābol†iņa? Ābol†iņas pēdējajās aktivitātēs redzams poli†iskais izmīzums!

 11. Āboltiņai ir jatinas, jo ātrak jo labāk. Mahinātoriem valdībā nav vietas.

 12. ................... Atbildēt

  partiju viņa iznīcina, vai ar nodomu?

 13. Iztapt Junkeram,pat uz Junkura rēķina,arvien grūtāk?

 14. Ja viņa izsitīsies līdz premjera krēslam, tad Vienotībai gals, jo partija, kas grib izdzīvot, nekad taču nelktu premjera amatā politiķi, kam viszemākais reitings.

  • Tad tik lai zemnieki gatavo pilnas sūdu mucas,ceļu laistīšanai ,pa kuriem jaunizceptā premjere brauks,smaka atgādinās politisko darbību,kur diazgan sūdus savārījusi,it seviķi pēdējā pļūka sev vietu saeimas krēslā izfektējot

   • Kur tu Latvijā vari atrast zemnieku, stulbeni? Tie lielbaroni ar suņa domāšanas potenciālu vai tad ir zemnieki? Īstos zemniekus ir fiziski iznīcinājuši lielbaronu veidotāji, tādi kā Augusts Brigmanis un Co. Varbūt tu gribi nosaukt par labu to pārtiku, kuru tu vari nopirkt lielveikalos? Cilvēki stundām staigā gar desu plauktiem un cenšas izvēlēties vismaz to “izstrādājumu”, kurā ir vismazāk ķīmijas.

 15. Politiski Izsamisusi?

 16. var domat ko vien grib, lai gan vina Vienotibai nekadu labu nedara bet sim sociologam nav ko palauties ari ja vins teiktu patiesus vardus.

 17. Nav vairs ko aplikt ar akcīzes nodokli!

 18. Āboltiņa kur ir JUKURS/

 19. BEIGU SĀKUMS!
  Ar kājām pa priekšu uz likvidāciju!

  • Kristiāna Lībane savulaik teica,ka politika esot pārāk neparedzama.Tāpēc viņa veikli sagrozīja galvu padzīvojušam miljonāram un apprecēja viņu.

 20. Ko,nu?>biedrs Brigmanis Atbildēt

  Nevarēs vairs samazināt IIN saviem ienākumiem,uz pensionāru rēķina,pat par pusprocentu!

 21. Nekaunības kalngali. Kundzītei laiks iet pensijā, nevis domāt par valdības gāšanu. Vai tā būs samaksa Saskaņai, ka palīdzēja iebalsot Vējoni?

 22. Padomisko oligarhu laiks iet uz beigām.

 23. NESAPROTU NEVIENU NO VALDOŠĀS ELITES!!! TIKLĪDZ TIEK PIE “ŠPRICES”, TĀ VAIRS NEPAZĪT – NE AUSU, NE ACU, NE DOMĀŠANAS KĀ VIENĪGI AMBĪCIJAS UN AMBĪCIJAS AR STULBIEM, NEVIENAM NEVAJADZĪGIEM DOMU GRAUDIEM ĒTERĀ UN PRESĒ!!! NEBAIDĀS NE NO KĀ, ARĪ NO SABIEDRĪBAS, UN VADĀS PĒC DEVĪZES: KUR SPRUKS TIE IDIŅI, KO VIŅI CITU VĒLĒS, JA NE MŪS…. SPARĪGI CENŠAS NEST CAURI UN “MEKLĒT” UTIS, PAZEMOT SAVUS KOALĪCIJAS BIEDRUS NESAPROTOT, KA BŪS SABIEDRĪBAS DAĻA, KAS NO TĀ IZDARĪS SAVU ANALĪZI AR DAUDZIEM “KĀPĒC?” UN NOVĒRSĪSIES!!? LAUKOS SAVU UZTICAMO ELEKTORĀTU NEDOMĀJOT PAR NĀKOT, IZTRENKĀ KĀ TRAKI SUŅI, VILINOT UZ PILSĒTĀM ( TRAKĀS VIŅĶELES DARBĪBAS SEKAS!)UN IZVILINOT VISPĀR NO VALSTS UZ CITĀM ES VALSTĪM…. VAI NAV TRAKI CILVĒKI – BEZSMADZEŅU TRESTI MŪSU PARTIJĀS??? I R!!! UN TIK RULLĒ TĀLĀK NEDOMĀJOT, KĀ PIEM. PAŠAI ĀBOLTIŅAI RĀDĀS NĀKOTNE… TĀ NEBŪS VIŅAI LABVĒLĪGA!!! ZOSIJ AR NAV NĀKOTNES, KĀ VIENĪGI TIKT APĒSTAI CEPETĪ…

 24. Aboltiņa tan nav ievēlēta Saeimā un tādas ambīcijas. Tā gan laikam saistās ar skuju taku Vienotībai…- tautai nav maizes, lai ēd kūkas ( pāc kāda vēstures teiciena).

Draugiem Facebook Twitter Google+