×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.1°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
1. marts, 2012
Drukāt

Eksperts: Pievienojoties eirozonai, Latvija iegūs lielāku ietekmi Eiropā

naudinas_leta

Pievienojoties eirozonai, Latvija iegūs lielāku ietekmi Eiropā, intervijā laikrakstam “Bizness&Baltija” norāda Briseles ekonomikas politikas domnīcas “Bruegel” direktora vietnieks Guntrams Volfs.

Viņš skaidro, ka, iestājoties eirozonas valstu klubā, Latvija iegūs iespēju piedalīties dažādu jautājumu izlemšanā, kā arī pārstāvniecību Eiropas Centrālās bankas vadībā.

“Ideja par to, ka Latvijai būs pilnībā neatkarīga politika, atrodoties ārpus eirozonas, ir ilūzija. Tādai nelielai valstij tik un tā būs nopietnas problēmas, ja Vācijai vai Francijai ies slikti. Mazas ekonomikas ir ļoti atkarīgas no tā, kas notiek ārpusē. Iestājoties eirozonā, jūs iegūsiet lielākas iespējas ietekmēt to, kas notiek apkārtējā pasaulē,” akcentē Volfs.

Latvija kļuva par Eiropas Savienības (ES) dalībvalsti 2004.gada 1.maijā, pamatojoties uz sabiedrības balsojumu referendumā. Iestāšanās līgums ES paredz arī to, ka Latvijā tiks ieviests eiro. Taču, lai eiro ieviestu, Latvijai ir jāatbilst vairākiem ekonomiskiem kritērijiem, ko 1992.gadā Māstrihtā noslēgtajā līgumā noteikušas ES dalībvalstis.

Eiro ieviešanas mērķa datums Latvijā pašlaik ir 2014.gada 1.janvāris.

Pirms pievienošanās “Bruegel”, kur Volfa galvenais pētniecības lauks ir eirozonas makroekonomika un pārvaldība, Bonnas Universitātē Vācijā doktora grādu ieguvušais ekonomists strādājis Eiropas Komisijā, kā arī Vācijas Centrālajā bankā, sniedzis konsultācijas Starptautiskajam Valūtas fondam un Eiropas Parlamentam, darbojies vairākās izglītības un pētniecības organizācijās. Viņa komentāri publicēti tādos laikrakstos kā “Financial Times”, “New York Times” un “Wall Street Journal”.

“Bruegel” ir neatkarīga ekonomikas politikas domnīca, kuras biedru vidū ir vairākas ES dalībvalstis, starptautiski uzņēmumi un iestādes. Domnīcas mērķis ir dot pētniecisku ieguldījumu eirozonas un globālās ekonomikas politikas veidošanā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+