×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.7°C
Meldra, Meldris, Melisa
Sestdiena, 21. jūlijs, 2018
30. maijs, 2017
Drukāt

Eksperts: pusi aizbraukušo kā strādājošus Latvijā mēs vairs neredzēsim (10)

Foto - LETAFoto - LETA

Iedzīvotāju skaits, kas pamet Latviju, arī turpmāk varētu palielināties, šādu viedokli aģentūrai LETA pauda demogrāfs Ilmārs Mežs.

Par spīti daudzu domām, ka Latvijas iedzīvotāju izbraukšana ar katru gadu samazināsies, pēdējos trīs gadus redzams, ka starptautiskās migrācijas negatīvais saldo turpina palielināties. Puse no tiem, kas atgriežas Latvijā, ir aizbraukušie latvieši, savukārt otra puse – ārzemnieki, kas aizpilda latviešu vietu un kuriem Latvija ir pietiekoši laba iespēju zeme, skaidro eksperts.

Pēc Meža domām, iedzīvotāju skaita samazināšanās reģionos un palielināšanās Rīgā varētu turpināties, jo Rīga ir galvenais attīstības centrs, ar daudz lielākām darba iespējām nekā reģionos, turklāt cilvēks, kurš vēlās strādāt un nopelnīt sev iztiku, darbu arī atrod. “Šādu darbu atrod ne tikai latvieši, bet arī iebraucēji,” norādīja Mežs.

Viņš skaidroja, ka iedzīvotāju skaita samazināšanās saistīta ar vispārējo situāciju un to, kāda tā bijusi ne tikai pēdējos 26 neatkarības gadus, bet arī ar laiku, kas sākās pat pirms 2.pasaules kara. “Jau visus Padomju laikus cilvēki pārcēlās no Latgales uz Latvijas vidieni, kur bija labākas darba un pelnīšanas iespējas,” atzīmēja Mežs.

Tāpēc viņš uzskata, ka valstij politiskā līmenī jārūpējas par to, lai iedzīvotājus noturētu reģionos un Latvijā kopumā. “No valsts viedokļa ir ļoti svarīgi cilvēku “noķert”, kamēr viņš vēl domā par Rīgu un Pierīgu, jo ārzemēs aizbraukušos mēs pusi vairs noteikti neredzēsim – vismaz kā strādājošus un pelnošus Latvijā.”

Vienlaikus Mežs norādīja, ka Latvijas iedzīvotāju mirstībā izmaiņas gandrīz nepastāv, tomēr 2017.gada pirmie četri mēneši liecina, ka jaundzimušo skaits būtiski krītas. Tas varētu nozīmēt, ka šogad jaundzimušo skaits varētu samazināties par 1000 vai sliktākajā gadījuma pat par 2000.

Jaundzimušo skaita samazināšanās saistīta ar potenciālo vecāku skaita samazināšanos, jo patlaban par potenciālajiem vecākiem kļūst deviņdesmito gadu bērni, kuru skaits bija divas reizes mazāks nekā jaundzimušo skaits astoņdesmito gadu otrajā pusē.

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

 1. Kāpēc to pieļāvis esi! Labo! Atbildēt

  Katram, kurš mums runā par faktu, ka daudzi ir aizbraukuši un grozās amatos pie esošās varas gribas pajautāt:
  Kāds ir TAVS ieguldijums, lai tā nebūtu.
  Kāds ir Meža ieguldijums.
  Tas, ko es jūtu pašlaik, ka viņš aktīvi lobē masu imigrāciju tātad tiek apmaksāts no masu imigrācijas organizatoriem.

 2. Bez pūkainiem un maigi rozā! Atbildēt

  Par KPV.LV! Lai beidzot izmēztu šos Augeja staļļus!

 3. meginat apturet latvijas kritienu bezdibeni nevardarbiga veida ir balsojums par saskanu. ja, vini nav balti un pukaini, bet citas alternativas paslaik nav. vairak ka 25 gadus pie varas ir bijusi nacionalisti un pie ka tas ir novedis redzam visi: ekonomikas sabrukums, depresija, piespiedu emigracija, pastaviga nodoklu un nodevu paaugstinasana utt… si politiku un amatpersonu bezatbildiba un nirgasanas par tautu vienreiz ir japartrauc!

  • Saskaņa ir vēl lielāka debilitāte un stulbums nekā esošie!
   Tas arī ir galvenais traģisms!

  • griežam atpakaļ no galvas uz kājām !! . Atbildēt

   Nacionaļi pie varas bija tikai NOMINĀLI .
   Visas nejēdzības brūvēja visādi NEVĒLĒTIE vidējā un zemākā līmeņa kaitnieki un kaitnieciņi un pašlabuma rausēji saskaņības, jenotības u.c. izveicīgā vadībā.

 4. Optimistam puse neatgriezísies.Pesimistam lielàkà dala neatgriezísies.Reàlistam pavisam neliela dala atgriezísies.

 5. Tādu mežu nepazīstu!
  Kas viņš ir? Kādi sasniegumi?
  Tieši kādā jomā viņš ir eksperts?
  Demagogs!
  Atgremotājs!

 6. Kārtējā pesimisma deva no Meža LETAs žurnālistu izpildījumā, jo nedrīkst taču pieļaut, ka Latvijā notiktu arī kas pozitīvs. Negatīvismu internetā kultivē prokrieviski noskaņotie žurnālisti, izvēloties intervijām attiecīgus cilvēkus -“ekspertus”, lai uzturētu sabiedrībā šo “negatīvisma” burbuli un varētu vaimanāt “vai cik viss pie mums slikti”! Bet kas tad vainīgs ,MEŽ, ka bērni nedzimst visā Eiropā, valstīs, kur visa kā (īpaši naudas un pabalstu) pietiek? Toties Sīrijā vai Palestīnā dzimst un nav problēmu! Redzi, vajag saskatīt problēmas sakni, nevis tikai kaut ko vāvuļot.

 7. Pastāstiet atklāti, no kurienes bija ieradušies Zolitūdē tie 1980. gadu vecāki!!!

 8. Galvenais ka deputātu skaits nemainās…

Draugiem Facebook Twitter Google+