×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
27. septembris, 2015
Drukāt

Eksplodējot degšķīdumam, apdegumus gūst vīrietis un mazs bērns (1)

Foto-LETAFoto-LETA

Kurinot krāsni un eksplodējot degšķīdumam, nopietnus apdegumus guvis kāds vīrietis un mazs bērns, aģentūrai LETA pastāstīja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) preses pārstāve Inga Vītola.

Zemgalē 34 gadus vecs vīrietis krāsns iekuršanai izmantoja degšķidrumu, kas izraisīja eksploziju. Vīrietim konstatēti abu roku un vienas kājas termiski apdegumi. Blakus vīrietim stāvējis divus gadus vecs bērniņš, kurš guva sejas, muguras, sēžas rajona un kājas termiskus apdegumus.

Savukārt kāda 42 gadus veca sieviete Zemgalē, atverot centrālapkures krāsns durvis, no liesmas guva sejas un plaukstas nopietnus apdegumus. Viņa tika pārvesta pie speciālistiem Rīgā.

Dienestam aizvadītajā diennaktī bija 1202 izsaukumi. 261 gadījumā izsaukumu saistīti ar dažādām traumām.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Ja sliņķis kāsnī saliek slapju malku, salej virsū degšķidrumu un ar pirmo piegājienu malka neaizdegas… tad uzlej uz KARSTAS malkas atkal degšķidrumu, tad pautus kasīdams meklē pa māju špickas un tad liek klāt uguni otrreiz… tad eksplozija ir garantēta, jo tvaiki deg pavisam ātri, ļoti ātri. Bet… DEGŠĶIDRUMS PATS NO SEVIS EKSPLODĒT NEVAR. Nedrīkst ļaut rasties tvaikiem, liesma jāliek pie malkas ātri un viss notiks labi. Vislabāk un drošāk ir krāsnī liesmu idedzināt vispirms (papīrs u.c. ) un tad špricēt degšķidrumu – eksplozija tad ir neiespējama. Es to daru ziemā trīs reizes dienā gadiem ilgi. Nekādu briesmu!

Draugiem Facebook Twitter Google+