×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Rasma, Rasa, Maira
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
3. septembris, 2013
Drukāt

Eksplozijā naftas bāzē Jelgavā cieš autocisternas vadītājs (papildināts)

LETALETA

Ilustratīvs foto

Jelgavā, SIA “Danfort” naftas bāzē, šodien eksplozijas laikā cietis autocisternas vadītājs, pastāstīja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta preses sekretāre Inga Vetere.

 

Izsaukums par ugunsgrēku Aviācijas ielas naftas bāzē saņemts ap plkst.10.17. Noskaidrojies, ka autocisternas uzpildes laikā notikusi eksplozija, kā rezultātā aizdegās nojume virs cisternas. Autocisternas tilpums ir 24 tonnas.

Ugunsgrēks izsludināts par paaugstinātas bīstamības, un uz notikuma vietu devās 11 ugunsdzēsēju automašīnas no Rīgas, Jelgavas, Dobeles un Olaines.

Plkst.11.43 ugunsgrēks likvidēts, un Jelgavas iedzīvotājiem situācija nav bīstama. Kopējā degšanas platība bija 180 kvadrātmetri – cisterna dega 30 kvadrātmetru, bet nojume – 150 kvadrātmetru platībā.

Dzēšanā ugunsdzēsēji izmantoja putas – cisterna piepildīta ar putām un apkārtne arī ierobežota ar putām.

Negadījumā cieta autocisternas vadītājs – Polijas pilsonis, kurš nodots mediķu aprūpē.

LETA vēsta, ka cietušais autocisternas vadītājs guvis nelielus apdegumus un jau drīzumā plāno atgriezties dzimtenē, kur ārstēsies ambulatori. Tikmēr uzņēmums apturējis naftas bāzes darbu un veiks atkārtotas aprīkojuma pārbaudes.

Vetere atgādināja, ka jau 19.augustā šajā pašā adresē notika identisks gadījums. Arī toreiz cieta autocisternas vadītājs.

Pilsētas sabiedriskais transports tika novirzīts pa Helmaņa ielu, Brīvības bulvāri, Lāčplēša ielu un atpakaļ uz Aviācijas ielu, lai turpinātu ceļu pa noteikto maršrutu, bet pirms kāda laika satiksme jau atjaunota.

Notikuma vietā bija ieradies arī Jelgavas mērs Andris Rāviņš (ZZS) un Jelgavas pilsētas pašvaldības iestādes “Pilsētsaimniecība” vadītājs Andrejs Baļčūns.

Notikuma vietā jau ir ieradusies policijas ekspertu grupa un gaida, kad glābēji beigs darbu ugunsgrēka vietā, lai sāktu ekspertīzes.

Uz notikuma vietu devusies Valsts darba inspekcija, kas izmeklēs notikušo un noskaidros, kādēļ cietis darbinieks, aģentūru LETA informēja inspekcijas eksperts ārējo sakaru jautājumos Aivis Vincevs.

Savukārt SIA “Danfort” valdes loceklis Antons Pivņuks biznesa portālam “Nozare.lv” norādīja, ka patlaban nav skaidrības, kāpēc negadījums noticis, līdz ar to esot jāpaļaujas uz policijas un ugunsdzēsēju darbu, lai to noskaidrotu.

Pivņuks uzsvēra, ka uzņēmumā pat nav versiju, kādi apstākļi varētu būt vainojami notikušajā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+