Uncategorized

Eksplozijā Spānijas pirotehnikas ražotnē pieci bojāgājušie 0


Dūmi pēc sprādziena pirotehnikas ražotnē Spānijā.
Dūmi pēc sprādziena pirotehnikas ražotnē Spānijā.
Foto- EPA/LETA

Vismaz pieci cilvēki gājuši bojā un vēl seši ievainoti, kad pirmdien Spānijas ziemeļaustrumos notika eksplozija pirotehnikas ražotnē, paziņoja vietējās amatpersonas.

Divi no negadījumā fabrikā, kas atrodas netālu no Saragosas lidostas, ievainotajiem atrodas intensīvās aprūpes nodaļā slimnīcā, informēja Aragonas reģionālās valdības preses pārstāvis. Eksplozijas iemesls pagaidām nav zināms.

Trīs cilvēki ievainoti un trīs tiek uzskatīti par bezvēsts pazudušiem pēc tam, kad pirmdien Spānijas ziemeļaustrumos notika eksplozija pirotehnikas ražotne, paziņoja vietējās amatpersonas.

Viena no negadījumā fabrikā, kas atrodas netālu no Saragosas lidostas, ievainotajiem veselības stāvoklis tiek vērtēts kā nopietns, informēja Aragonas reģionālās valdības preses pārstāvis. Eksplozijas iemesls pagaidām nav zināms.

Ārkārtas palīdzības dienesti brīdināja vietējos iedzīvotājus netuvoties ražotnes apkaimei.

“Joprojām ir bīstami tuvoties teritorijai, jo tur joprojām ir pirotehnika, kas var eksplodēt,” norādīja ugunsdzēsības dienesta preses pārstāvis.

Spānijas televīzijas pārraidītajos materiālos redzams, ka no ražotnes noliktavas paceļas dūmu mākoņi.

Aragonas reģionālā valdība ir izsludinājusi sēru dienu.

1860.gadā dibinātā uzņēmuma “Pirotecnia Zaragozana” ražotnē strādā vairāk nekā 40 cilvēku. Uzņēmums pirotehniku eksportē galvenokārt uz Eiropas valstīm un Kanādu, liecina uzņēmuma mājaslapā publicētā informācija.

Augusts ir noslogots laiks pirotehnikas fabrikām Spānijā, jo daudzās mazās pilsētās šajā laikā tiek atzīmēti reliģiski svētki, kurus pavada arī pirotehnikas šovi.

LA.lv