×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.2°C
Zelma, Zemgus, Virma
Otrdiena, 14. augusts, 2018
18. aprīlis, 2017
Drukāt

Ekspluatācijā pieņemta otra modernizētā dīzeļlokomotīve 2M62UM (1)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Dīzeļlokomotīve 2M62UM-0004

Pagājušajā nedēļā Valsts dzelzceļa tehniskā inspekcija pieņēma ekspluatācijā un piereģistrēja otro “Latvijas dzelzceļa” meitasuzņēmuma SIA “LDZ Ritošā sastāva serviss” modernizēto dīzeļlokomotīvi 2M62UM-0004. Tas nozīmē, ka lokomotīve atbilst visām tehniskajām prasībām un ir gatava darbam uz sliežu ceļiem.

Dīzeļlokomotīve pēc modernizācijas nonāks SIA “LDZ CARGO” rīcībā un sāks darbu. Savukārt nākamo modernizēto dīzeļlokomotīvi plānots nodot ekspluatācijā maija beigās.

SIA “LDZ ritošā sastāva serviss” darbu pie 14 šāda tipa lokomotīvju modernizācijas uzsāka 2014.gadā. Pirmās lokomotīves 2M62UM-0111 modernizāciju uzņēmums pabeidza 2016.gadā.

Sērijveida lokomotīve 2M62UM ir būvēta 1987.gadā. Pēc modernizācijas palielinājusies tās dīzeļģeneratora jauda – no 2×2000 ZS uz 2×2950 ZS, – kā arī pieaudzis iespējamais maksimālais ātrums. Līdz ar modernizāciju ir samazinājies lokomotīves dīzeļdegvielas un eļļas patēriņš, tādējādi lokomotīvei kļūstot ekonomiskākai ekspluatācijā un video draudzīgākai.

Ja iepriekš vadības kabīnē bija standarta aprīkojums, atjaunotajā lokomotīvē ir uzstādītas modernas diagnosticēšanas, vadības un dinamiskās bremzēšanas ierīces, kustības drošības ierīces un vilciena vadības sistēma, kas ļauj automātiski uzturēt nepieciešamo ātrumu. Pateicoties jaunā tipa ergonomiskajai moduļveida kabīnei, ir uzlaboti lokomotīves brigādes darba apstākļi.

Raksts tapis sadarbībā ar “LDz”

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. vismaz kko var arii pashi uz vietas, neviss sleegt miljonu liigumus un aizklapeet vieteejaas razhotnes…

Draugiem Facebook Twitter Google+