×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
26. februāris, 2015
Drukāt

Eksporta veicināšanai Latvijai būs pieejami 30 miljoni eiro (1)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Eiropas Savienības (ES) fondu plānošanas periodā no 2014.gada līdz 2020.gadam Latvijai eksporta veicināšanas pasākumiem būs pieejami 30 miljoni eiro, ceturtdien konferencē “Eksporta diena 2015” sacīja Ekonomikas ministrijas (EM) ES fondu Ieviešanas departamenta direktors Edmunds Valantis.

“Ārējo tirgu apguvei ir paredzēti vairāk nekā 30 miljoni eiro,” sacīja Valantis. Pēc viņa teiktā, finansējumu plānots piešķirt uzņēmumu produkcijas sertificēšanai, dalībai ārvalstu izstādēs, ārvalstu misiju organizēšanai, kā arī nacionālo stendu rīkošanai. Plānots turpināt esošās aktivitātes, kā arī iespējams parādīsies jauni atbalsta pasākumi.

Viņš arī pastāstīja, nākotnē ir iecerēts attīstīt inovācijas. “Tas, ko mēs gribam sasniegt, ir veicināt inovācijas. Mēs saprotam, lai nodrošinātu ilgtspējīgu konkurētspēju ar augstu pievienoto vērtību, ir ļoti būtiski ieguldīt inovācijās. Ir ļoti svarīgi celt produktivitāti,” sacīja Valantis, tāpat plānots ar dažādiem pasākumiem stiprināt mazo un vidējo uzņēmēju konkurētspēju.

Pēc viņa teiktā, jaunums ES fondu plānošanas periodā būs palīdzība IT nozares uzņēmumu attīstībai.

“Jauns atbalsta veids arī būs saistīts ar darījumu tūrisma veicināšanu, kā arī plānojam jaunu atbalstu industriālo telpu energoefektivitātes celšanai,” norādīja EM departamenta direktors.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka ceturtdien Rīgā notiek eksporta tematikai veltīts forums “Eksporta diena 2015”, kura plānots spriest par jaunu ārējo tirgu apguvi un ASV-Eiropas Savienības (ES) brīvās tirdzniecības līgumu. Forumu organizē Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) un banka “Citadele”.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Vai tad nav jau tā kā 2015. gads?

Draugiem Facebook Twitter Google+