Mobilā versija
-1.1°C
Evelīna, Mētra, Aurēlija
Svētdiena, 26. februāris, 2017
26. februāris, 2015
Drukāt

Eksporta veicināšanai Latvijai būs pieejami 30 miljoni eiro (1)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Eiropas Savienības (ES) fondu plānošanas periodā no 2014.gada līdz 2020.gadam Latvijai eksporta veicināšanas pasākumiem būs pieejami 30 miljoni eiro, ceturtdien konferencē “Eksporta diena 2015” sacīja Ekonomikas ministrijas (EM) ES fondu Ieviešanas departamenta direktors Edmunds Valantis.

“Ārējo tirgu apguvei ir paredzēti vairāk nekā 30 miljoni eiro,” sacīja Valantis. Pēc viņa teiktā, finansējumu plānots piešķirt uzņēmumu produkcijas sertificēšanai, dalībai ārvalstu izstādēs, ārvalstu misiju organizēšanai, kā arī nacionālo stendu rīkošanai. Plānots turpināt esošās aktivitātes, kā arī iespējams parādīsies jauni atbalsta pasākumi.

Viņš arī pastāstīja, nākotnē ir iecerēts attīstīt inovācijas. “Tas, ko mēs gribam sasniegt, ir veicināt inovācijas. Mēs saprotam, lai nodrošinātu ilgtspējīgu konkurētspēju ar augstu pievienoto vērtību, ir ļoti būtiski ieguldīt inovācijās. Ir ļoti svarīgi celt produktivitāti,” sacīja Valantis, tāpat plānots ar dažādiem pasākumiem stiprināt mazo un vidējo uzņēmēju konkurētspēju.

Pēc viņa teiktā, jaunums ES fondu plānošanas periodā būs palīdzība IT nozares uzņēmumu attīstībai.

“Jauns atbalsta veids arī būs saistīts ar darījumu tūrisma veicināšanu, kā arī plānojam jaunu atbalstu industriālo telpu energoefektivitātes celšanai,” norādīja EM departamenta direktors.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka ceturtdien Rīgā notiek eksporta tematikai veltīts forums “Eksporta diena 2015”, kura plānots spriest par jaunu ārējo tirgu apguvi un ASV-Eiropas Savienības (ES) brīvās tirdzniecības līgumu. Forumu organizē Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) un banka “Citadele”.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Vai tad nav jau tā kā 2015. gads?

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+