×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.6°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
11. novembris, 2015
Drukāt

Ekspozīciju ciklu “Dizaina manifestācija” apmeklējuši gandrīz 32 000

Foto: Didzis GrodzsFoto: Didzis Grodzs

Noslēdzies Latvijas vēsturē vērienīgākais laikmetīgā dizaina ekspozīciju un notikumu cikls “Dizaina manifestācija”, kura ietvaros, pulcējot turpat 32 tūkstošus skatītāju, reprezentēti unikāli 240 dažādu jomu dizaina risinājumi, uzskatāmi demonstrējot mūsu valsts dizaina sasniegumus, LA.lv pastāstīja cikla līdzkuratore un sabiedrisko attiecību speciāliste Dita Danosa.

“Dizaina manifestācijas” ietvaros kopš janvāra ikvienam interesentam bija lieliska iespēja iepazīties ar Latvijas dizaina dažādību. Tas ir Latvijas vēsturē unikāls projekts, kas četrās savstarpēji saistītās ekspozīcijās – “Reputācija”, “Humanizācija”, “Iinformācija” un “Situācija” − ar vēl nebijušu vērienu reprezentēja mūsu valstī radītā dizaina sniegumu pēdējos piecpadsmit gados, pauda Danosa. Paralēli ekspozīcijām tika organizēti dažādi pasākumi un notikumi – “Dizaina pastaigas”, “Modes manifestācija”, semināri, diskusijas un citas aktivitātes, kuru mērķis bija veicināt izpratni par iespējām un labumiem, ko ikvienam var sniegt labs dizains.

Izstāžu cikls ļoti uzskatāmi demonstrēja dizaina situāciju Latvijā − ekspozīcijā “Reputācija”bija apskatāmi 19 darbi un piedalījās 15 dalībnieki; ekspozīcijā “Humanizācija” bija izstādītas 163 objektu grupas un vairāk nekā 560 objekti, piedaloties 154 dalībniekiem. Savukārt ekspozīcijā “Informācija” bija apskatāmi 80 darbi, neskaitot dizaina izdevumus, un piedalījās 54 dalībnieki.

Kopā ekspozīciju apmeklējuši 31 876 interesenti, no tiem lielākā daļa – 11 747 – izstādi “Situācija”. Tāpat Danosa uzsver “Dizaina pastaigu” nozīmi, kuru ietvaros apmeklētājiem bija iespēja, viesojoties kādā no 44 dizaina birojiem, darbnīcām, ražotnēm un tirgotavām, ielūkoties dizaina tapšanas procesa neredzamajā daļā. Šo iespēju izmantoja vairāk nekā 2000 cilvēku, savukārt, kad divas notikuma dienas bija iespējams vērot tiešraidē, šo iespēju izmantoja vairāk nekā 10 000 unikālo skatītāju.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+