×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.7°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
10. janvāris, 2017
Drukāt

Eksprezidente Vīķe- Freiberga atbild ažiotāžai par kapavietu (50)

Foto - Zane Bitere/LETAFoto - Zane Bitere/LETA

Eksprezidente Vaira Vīķe – Freiberga otrdienas vakarā sociālajos tīklos atbildējusi ažiotāžai par kapa vietu, kas raisījusi plašu viedokļu apmaiņu sabiedrībā pēc publikācijas laikrakstā. Viņa izteikusi “sirsnīgu pateicību visiem tiem, kas uz nāvi raugās ar mūsu tautā pieņemto attieksmi”. Eksprezidente vērtē, ka to skaisti izsaka divas dainas.

“LNT Ziņas” aptaujātie politikas vērotāji bija skeptiski par to, ka valstij būtu jānodrošina kapavietas valsts pirmajām personām, vairāki no kuriem atdusas Meža kapos.

“Demokrātiskas sabiedrības un demokrātiskas politiskas iekārtas nekādus politiķu panteonus neveido. Ir, protams, atsevišķas izcilas vēsturiskas personības, piemēram, Napoleons Francijā vai Vinstons Čērčils Lielbritānijā, vai vesela rinda ASV prezidentu – daži ir klintī izkalti. Bet tas ir vairāk jautājums par sabiedrības, nevis viņu pašu attieksmi pret to, kā viņu piemiņa tiek saglabāta, kas to dara, kādu mērķu vārdā,” norādīja politologs Ojārs Skudra.

Likums paredz, ka valsts sedz esošās un bijušo valsts pirmo personu apbedīšanas un kapa uzturēšanas izdevumus, taču neko nesaka par to, vai valstij būtu pienākums nodrošināt arī pašu kapa vietu. Vai likums būtu jāpapildina, lai neveidotos tādas situācijas, kā aprakstīts šajā gadījumā, Saeimas Juridiskās komisijas deputāts Gunārs Kūtris (NSL) uzskata, ka šis ir sabiedrības attieksmes jautājums.

“Šis jautājums drīzāk ir nevis likuma, bet sabiedrības attieksmes jautājums. Ja sabiedrība nav attīstījusies tik tālu savā cieņā pret prezidentu, tad, protams, likumā to ierakstīt vajag. Parasti jau tas grūtākais moments tīri aiz tādas ētiskās puses – kurā brīdī prezidentam jautās, vai vēlaties ģimenes kapos, vai savu jaunu vietiņu,” sprieda Kūtris.

Pievienot komentāru

Komentāri (50)

 1. Bur man buri, skauž man skauģi,
  Nevar mani izpostīt:
  Dieviņš taisa zelta sētu
  Apkārt manu augumiņu.———————Dieviņš tevi ellē sūta, melnā katlā vārīties!

 2. SITAI DAMAI NAU NE KAUNA NE GODA , PAR KO TAUTAI VINA BUTU JACIENA .

 3. – Izcili cilvēki/spilgtas personības pēta un apraksta parādības (piem., dainas, valsts stratēģisko drošību, nācijas likteni globālajā pasaulē…);
  – Parasti cilvēki spriež par reālām problēmām (valdības nemākulība, jauni nodokļi… Latvijā, terorisma eskalācija pasaulē…);
  – Sīki – nerealizējušies, mazvērtības kompleksu mākti, arī psihes noviržu skarti – cilvēciņi aprunā parastos cilvēkus un norej izcilās personības…

 4. Vis jau ir labi, kapa vietu vajag! Bet kāda ir atšķirība starp PSKP sekretāriem un brīvās Latvijas prezidentiem,eksprezidentiem, ministriem, deputatiem,..??????

 5. Vai tad ir iespējams apbedīt, ja nav kapa? Vai ir iespējams apbedīt, ja nav zārka? Vai ir iespējams apbedīt, ja nav atbilstošas ceremonijas?
  Piedodiet, bet, kaut arī es neesmu VVF fans, bēru izdevumi ietver sevī visu, kas nepieciešams apbedīšanai, ieskaitot kapa vietu. Tur nav nekāda pamata diskusijām. Cita lieta, ja kāds grib VVF personīgi, dziļi aizskart vai pazemot. Tad ir jāskatās, kam šie mediji pieder, ja reiz tie ceļ šāda tipa jautājumus. Tur arī ir atbilde. Bet protams, tas jau ir medija saimnieka viedoklis un izšķiršanās.
  Tikai man liekas, ka politisko cīņu nevajag pārnest uz kapiem. Citādi var sanākt kā tai gruzīnu filmā, kur to staļina partijnieku, no kapa raka ārā, jo tādam neesot vietas gruzīnu zemē.

 6. Kāpēc viņai bija krievu valoda jāmācās? Nesapratu.

 7. Visi dzīvnieki ir līdzīgi. Bet daži ir līdzīgāki. Orvels. Klasika. Un man nav kauns. Lai kaunās tas, kas līdzīgāks!

 8. Vai tad tiešām šis raksts ir jāapspriež? Un vai jums visiem nav kauna par saviem murgojumiem??? Skatieties vairāk uz sevi un pārspriediet tos darbus un nedarbus ko esat paveikuši paši!!! Un domajiet vairāk par sevi!!!

 9. Noskauda Freibergam gruntsgabalu Jūrmalā, tagad neliekas mierā ar kapavietu Latvijā. Vīķes dzimtas kapavieta taču Rīgas hidrostacijas dzelmē.

 10. Tautas nekulturālības paraugstunda. Cik zemu vēl mēs varam krist? Diez kuriem tad nav vietas centrālajās kapsētās? Imigrantiem? Nu lai viņi arī guļ savos jaunciemos un dreiliņos. Bet tautas daļa, kura te zākājas ir vienkārši nožēlojama.

 11. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt


  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Tauki un sū#i vienmēr un visur peld pa virsu – neatkarīgi no tā, kāds ir tilpums un kāda substance ir tajā ietilpināta.”

  Un, arī: “Politikai un šajā “LUMPENbiznesā” iesaistītajiem “politiķiem” (kā arī šo SILES “vienlīdzīgĀKo” cūklopu “īpašo vajadzību” apkalpotājiem u.c. taml. “pie SILES pietuvinātajiem” sīklopiņiem) nekas NAV un NEVAR BŪT “traumējošāks” un arī reāli bīstamāks par “godam” nopelnītu izsmieklu”. ?

  =======

  “Ir Latv(ĀN)ijā “zelta likums”…”
  ( ‘tekošā momenta aktualizējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  Kurš “pielaists” SILĒ uzēst mūli,
  Tas “vienlīdzīgĀKs” kļūst par “pūli”:
  “Kas “limitēts” priekš sugas lopa,
  To nedrīkst brūķēt “vaukšķu” kopa!
  .
  Jau Orvels šamo tēzi pauda:
  Kam Fermā teikšana (un nauda),
  Tie = “vienlīdzīgĀKi” par baru,
  Kas uztur Muļķu Zemes varu!!”

  Ir Latv(ĀN)ijā “zelta likums”:
  “Pie …(kājas) godaprāta tikums ~
  Kas “garantēts” priekš SILES mūļa,
  Tas nespīd “LUMPEŅIEM no pūļa”!!!”

  =====

  oriģinālversijas “O.M.© blogā”:
  [cenzēts]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans@inbox. lv .

 12. Lai mirušie aprok savus mirušos…
  ___
  Nožēlojama augstprātība jaušama šajā sievietē, kura pielika visas pūles, lai atdotu Abreni; kura mīkstināja Valsts valodas likumu; kura apvilka žogu ap Brīvības pieminekli un nicīgi izturējās pret latviešu leģionāriem; kura lika pirkstu pie deniņiem, uzrunājot represētos pie Brīvības pieminekļa… utt., u.tjp.

  • – Izcili cilvēki/spilgtas personības pēta un apraksta parādības (piem., dainas, valsts stratēģisko drošību, nācijas likteni globālajā pasaulē…);
   – Parasti cilvēki spriež par ikdienas problēmām (valdības nemākulība, jauni nodokļi… Latvijā, terorisma eskalācija pasaulē…);
   – Sīki – nerealizējušies, mazvērtības kompleksu mākti, arī psihes noviržu skarti – cilvēciņi aprunā normālos cilvēkus un norej izcilās personības…

 13. Viņu vajag apglabāt blakus teritorijā Salaspils nometnes, ko viņa sauc par “darba nometnes”
  Lai cita pasauli, viņa uzzina, kā cieta cilvēki šajās nometnēs

 14. Beidziet vienreiz zākāties,mums bija ļoti cienījama, zinoša, erudīta prezidente un arī tagad nav Latvijā persona, kura spētu argumentēti diskutēt ar V.Freibergas kundzi. Vispirms aizejiet un apskatieties, kas ir apglabāti blakus Rainim kādi monstri tur sabūvēti un tad rakstiet. Uzskatu, ka tautu un žurnālisti ir kļuvuši sensāciju meklētāji galīgi nevietā. Lai gods un cieņa V.Freibergas kundzei un viņas ģimenei.

 15. Ta jau nav atbilde pec butibas, bet taisnosanas. Galvenais butu, lai katrs sev vietu perk pec savam finansialam iespejam, tikai neapejot likumus, jo seviski tas attiektos uz ieverojamam personam, kam citiem butu jarada piemers. Kam slava pienakas, tas to ari sanems.

 16. Šiem kungiem un kundzēm pirmkārt ar cieņu jāizturas pret tautu,nevis jābaksta ar pirkstu deniņos un ar melnā bruņinieka reputāciju jālien par valsts priekšstāvi.

 17. Par Vairu varētu vēl parunāt. Jasutājums ir par to ka tiek rezervēta nevis viena bet veselas septiņas vietas. Par kādiem nopelniem! Ko tie seši ir izdarījuši Latvijai!

 18. Nav latviešu dižgariem vajadzīgs
  Piemineklis akmenī kalts
  Ne tērauda strēlas, ne dzelzsbetons,
  Ne jātnieks uz zirga stalts
  Vien ziedoša zeme un stipra valsts
  Un tauta, kas zemes kopējs un sargs –
  Tā būtu visskaistākā balva
  Ne akmenī cirsta galva.

 19. Gribat pareģot nākotni? Lasiet klasiķus – Marksu un Orvelu!

 20. Šā fakta apzelēšana nedara godu ne masu informācijas līdzekļiem /mazspējīgiem žurnālistiem/ ne tukšgalvainiem komentētājiem, kas to vien prot kā noriet visus un visu; savu dzimteni, savu zemi,savus cilvēkus. Kādēļ tu šeit vēl dzīvo???

 21. Vaira, atceries šo! Atbildēt

  Man klintsakmeni neveļat,
  Man pieminekli neceļat:
  No latvju dainām tas jau celts,
  Un nerūsēs šis tautas zelts.

 22. Bijušais zemessargs Atbildēt

  Vaira Vīķe Freiberga bija un ir gudrākā un erudītākā par pārējiem mūsu prezidentiem. Ulmanis, Berjozkins bija pelēcības, vienīgi Zatlers parādīja vietu oligarhiem,jo tie divi š (2 Š) netika nākošā Saeimā.

 23. Cik latvietis gan var būt skaudīgs un nenovīdīgs, pietrūkst vārdu! Viens, ar naidu piesūcies muļķis kaut ko uzraksta un tūlīt bars žurnālistu un sīku ļautiņu, kam nekas nav svēts, metas zelēt šo tēmu. Rodas iespaids, ka šie cilvēkveidīgie pērtiķi un ateisti nav auguši Eiropā, bet kaut kur ārpus civilizācijas. Pat kapos nevari būt drošs un mierīgs, ka kāds tevi neapgānīs. Pretīgi!

 24. Ta bija vieniga prezidente ,varam vinu pienemt vai ne,kas Latvijas vardu nesa pasaule.Pc vinas nau vairs neviens prezis tik populars.Sitos mulkus neviens nezina ,ka ta viņi var aizstavet latvijas intereses ,.Gods un slava mūsu VAIRINAI

 25. ,,Ja sabiedrība nav attīstījusies tik tālu savā cieņā pret prezidentu,,. . .Ja mūsu prezidenti nav tik tālu attīstījušies lai cienītu savu tautu un pieņemtu tādus likumus ,kas veicinātu Latvijas un visas tautas izaugsmi,nevis iedzītu tautu totālā nabadzībā,ja viņi nav spējīgi saprast,ka nevis jāizpārdod ārzemniekiem Latviju,bet jāveicina ekonomikas augšupeja.Tad par ko viņus cienīt?Par genocīdu pret savu tautu?Par II2 Eu pensijām?

  • mūsu valsti nevada prezidents, nav viņam tādu tiesību, viņa uzdevums ir būt par Latvijas reklāmas dēli ārzemēs, pārstāvēt valsti tikai ārpus Latvijas, ko Vaira arī sekmīgi darīja un vēl šodien dara, kaut nav vairs prezidente. Arī Latvijas valsts dzīvē ir daudz darījusi, neapstiprinot katru likumprojektu, ko Saema ir apstiprinājusi, atmetot atpakaļ, bet valsts vara pieder partijām – Saemai, jeb precīzāk izsakoties – nevienā likumā neapstiprinātai koalīcijai, sīkai saujiņai politikāņu, kuriem partijas un personīgās intereses ir pirmajā vietā.

 26. Nav žēl vietas kapos, nepatīkams un morāli nepieņemams ir veids, kā pie šīs kārotās vietas tikts. Tīri patreiz raksturīgā stilā-ja nevar pa godam, tad tomēr VAR. Arī attieksme pret Latviju…Ar ko zaļa lauku kapsēta Kurzemē ir sliktāka par mauzoleju Meža kapos?

  • Mauzolejā tārpi neapēdot …

   • JĀ, ko lai te saka, mūsu valsti VVF pārstāvēja godam, bet patreiz kaut kas vairs neiet kopā ar to tēlu, ko prezidente radīja. Tiešām viņa domā, ka viņai neatradīsies vieta pēc nāves pēc viņas nopelniem?

 27. Visi Dievam lūdz vieglu dzīvi, bet vajadzētu lūgt vieglu nāvi.Nāvei ir vispatiesākais smaids , jo tā zina par ko smaida, cilvēks to nezin vai ne, bet man tak pienākas kundze ?

 28. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt


  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Aklo vidū vienacis ir valdnieks – pat arī gaužām kroplīgs ubags būdams.”

  Un, arī: “Var jau iespējami skaļi un bezgalīgi ilgi dēvēt sū#u par zapti – dēļ tam tas saldāks nekļūs un tīkami smaržot nesāks.” 😉

  =======

  😉

  “Šo jēgt būs SILES rukšķiem, VISIEM!…”
  ( ‘tekošā momenta aktualizējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  Ja pārpalicis tik vien “prāta”,
  Lai truli LAUPĪTU, bez sāta ~
  Smej Radītājs par sugas biedriem,
  Kas “rebes griež” uz CITU sviedriem:
  .
  “Šo jēgt būs SILES rukšķiem, VISIEM,
  Bez “atrunām” vai “kompromisiem” ~
  NAV profīta no “trekno” grašiem,
  Ne kapu “pisnesam”, ne pašiem.
  .
  Var “shēmot”, šmaukt un zagt cik jaudā,
  Lai plunčātos (kā sū#os) naudā,
  Grābt čupām vāģus, cackas, vešas,
  Bet – mirstamklōzei tak’ NAV ķešas…”

  =====

  oriģinālversijas “O.M.© blogā”:
  [cenzēts]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans@inbox. lv .

 29. Protams, ka pelnījusi cieņu, bet pašai arī nevajag to maitāt…

 30. Man kauns par šīm debatēm , vajag godāt cilvēku dzīvu un arī mirušu. Lai nu kas, bet V.V Freiberga bija mūsu prezidente, tad godasim viņu.

 31. Visu cienu cieniijamai Vairai Vikei-Freibergas k-dzei.Skaisti atbildeejaat siem skaudiigajiem,neizgliitotajiem cilveekiem,tikai vini to nesapratiis.Labu veseliibu un veel ilgus gadus darboties un nest Latvijas vaardu pasaulee,taa kaa Juus to dariet.

 32. Ļoti ncienīga rīcība no PIETIEK un Lapsas puses.
  Valsts prezidents (gan bijušais, gan esošais) tāpat kā karogs un himna, ir valsts simboli, pret kuriem jāizturas ar cieņu.

 33. neveiksmiga atbilde uz ažiotāžu. Iedomājos, kā VVF uzdevumā padotie slapstās pa kapiem mekl;edami vietu 7 kapiem. Jo es esmu tā vērta-vienmēr redzams viņas sejā un uzvedībā. Nekad nav patikusi šī .. sieviete.

 34. Pie Kremļa sienas pelnījusi siltu vietiņu par Abrenes atdošanu cerībā uz Putlera atbalstu iepriekšājās ANO vēlēšanās.

  • kauns par tādām muļķībām Atbildēt

   – Izcili cilvēki/spilgtas personības pēta un apraksta parādības (piem., dainas, valsts stratēģisko drošību, nācijas likteni globālajā pasaulē…);
   – Parasti cilvēki spriež par reālām problēmām (valdības nemākulība, jauni nodokļi… Latvijā, terorisma eskalācija pasaulē…);
   – Sīki (nerealizējušies, mazvērtības kompleksu mākti, arī psihes noviržu skarti) cilvēciņi aprunā normālos cilvēkus un norej izcilās personības…

Draugiem Facebook Twitter Google+