×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
13. maijs, 2016
Drukāt

Eksprezidents Bērziņš: Bēgļi ir sīkums, salīdzinot ar nepilsoņu jautājumu (23)

Foto - Valdis SemjonovsFoto - Valdis Semjonovs

Bēgļi, kas jāuzņem, ir sīkums, salīdzinot ar joprojām neatrisināto nepilsoņu jautājumu, šādu viedokli ekskluzīvā intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” pauda bijušais Valsts prezidents Andris Bērziņš.

Viņš norādīja, ka no mūsu iepriekšējās vēstures ir palikuši vismaz 230 000 nepilsoņu, un, ja mēs tik aktīvi kaut kādam nelielam skaitam pievēršam uzmanību, tad vispirms vajadzētu atrisināt esošo situāciju un tad iet uz priekšu.

“Kārtību vajag savās mājās, nevis censties par katru cenu izmanīt to kārtību kaimiņu mājās,” norādīja Bērziņš.

Viņš vērtēja, ka brīvības un taisnības izpratne ir ļoti atšķirīga dažādiem cilvēkiem dažādās pasaules vietās. Ja visus cenšas izveidot pēc “sava ģīmja un līdzības”, rezultāti bieži vien ir neparedzami un ilgtermiņā negatīvas sekas ir visiem, uzskata eksprezidents.

Vaicāts par attiecību veidošanu ar Krieviju, Bērziņš uzsvēra, ka esam izdarījuši visu nepieciešamo, lai justos droši un stipri, un tas ir izejas punkts.

“Atcerēties, ka kaimiņus nevar izvēlēties, viņi ir un jāatrod balanss. Nav tomēr labāks veids izdomāts kā meklēt mierīgā sarunu ceļā risinājumus,” norādīja Bērziņš.

Bērziņš bija atjaunotās Latvijas ceturtais Valsts prezidents un amatā pavadīja vienu termiņu no 2011.gada līdz 2015.gadam. Viņš kļuva par pirmo Valsts prezidentu, kurš nekandidēja uz otro termiņu. Pirms Valsts prezidenta amata Bērziņš 2010.-2011.gadā bija Saeimas deputāts no Zaļo un zemnieku savienības, vadīja Tautsaimniecības komisiju.

Pievienot komentāru

Komentāri (23)

 1. Dēļ sitādiem kr..kā Bērziņš tagad ir apdraudēta visas latviešu tautas eksistence,.

 2. Murgaina samudžināta uzskatu sistema. Varbūt tāpēc, ka glumš un grib visur izslīdet.
  Esot amatā bij iztapīgs pret Krieviju, tagad stāsta, ka vajag dekolonizaciju es saprotu.
  Un vēl censas attēlot situaciju nevis kā masu migrācijas planu, bet ka itkā apstāsies šeit kāds pie neliela skaita.
  Runā tā itkā vispār neredzētu planus migrācijas sakarā e.s. un to grandiozo apmēru.

  Kā tad Bērziņs savā prezidentūras laika ir veicinājis deokupāciju??? ja tā ir TOP problēma
  Ja viņš nerisina top problemas tatad iznāk, ka viņš nerisina neko.. un mēs viņam velti maksajam. jo viss pārējais ir sekundāri.
  Murgo, jo grib bezatbildigi izslīdēt. Glumš, nepatriotisks līferētājs.. visas sliktās īpašības, ko velaties seit parādas.

 3. Tiešām – .. vairāk var. Padomju savienībāizsūtīja vispirms( kas EU tipa notiek brīvprātīgi) un pēc tam atsūtīja šo nepilsoņu senčus( ko tagad EU grib uzspiest). Atšķirībā no Padomju savienības – šie te saucamie bēgļi nav EU pilsoņi, bet nepilsoņu senči bija padomju savienības pilsoņi. Kā saka vēsture atkārtojas. Jo cilvēki ir idioti ja uzticās šitādam pideram kas grib lai cilvēki tic viņam.

 4. Tiešām pie mums dzīvo cilvēki,kas godīgi strādā unjau irbērni un mazzbērni,kuri runā latviski un nau pilsoņi,bet šitie nekauņas,kas neko nedara,bet sēž uz mūsu pabalstiem tiek uzņemti,ja kādreiz vēl būs barikāžu sistēm-būs karš pietiek vienreiz tautu beigt nost.

 5. Un tā ir taisnība,ka netiekam galā ar esošajiem nepilsoņiem,kad jau atvaram labprātīgi durvis citiem…..
  Ko tad pašreizējie tādu nogrēkojušies,ja nav pelnījusi pilsonību….un ,ko tādu iedevuši svešie,ja tiem viss pienākas par velti un tai skaitā arī par mūsu pasu nepilsoņu nodokļiem tai skaitā….

 6. vecais ķēms!!

 7. Nepilsoņu problēmas nav. Ir zināms, kas jādara, lai par pilsoni kļūtu. Ja negrib, tad nekā. Ja kāds domā, ka viņiem automātiski jādod pilsonība, tad būs Krima un Donbass reizē. Paldies!

 8. Nu un HES neuzceltais nav problēma?

 9. Bērziņam piekrītu. Imigrantu mums vēl tikpat kā nav un arī nebūs. Ko gan darīt zemē, kur tik liels bezdarbs un nejauks klimats? Šo iemeslu dēļ var atrisināties arī nepilsoņu problēma. Te paliks tikai tie, kas spēj paciest nemīlīgo klimatu un spēj izdzīvot bez darba. Senos laikos līdzīgas situācijas ir jau bijušas.

 10. Bērziņš kā parasti pārsteidz ar savu nespēju saredzēt būtisko. Viņam galvenais esot nepilsoņu jautājums, bet runājot līdzībās, nepilsoņu jautājums ir tikai tāds sīkums salīdzinot ar mūsu valsts ekonomikas un tautsaimniecības attīstības jautājumiem. Ja cilvēki negrib pieņemt valsts pilsonību, tad par to nav ko sevi šaustīt un Bērziņam te vaimanāt, jo iespējas kļūt par pilsoņiem taču sen ir radītas! Ko tad viņš, būdams prezidents, arī neko nav izdarījis? Bet, lūk, tautsaimniecībā gan 25 gados ir visai maz izdarīts ( jo piemēram, Igaunijas budžets kā mazākai valstij ir par 1/3 lielāks nekā Latvijai!). Daudz vairāk ir jāsatraucas par mūsu valstsvīru un ierēdņu zemo kompetences līmeni, korupciju, vājo uzņēmējdarbību un nespēju domāt, kā valstij vairāk pelnīt naudu. Tas gan ir jautājums, kur ir vajadzīgi kardināli risinājumi un kur vairs muļļāties nedrīkst, Bērziņa kungs!

  • “par 1/3 lielāks nekā Latvijai” tas ir pupu mizas. Jā būtu desmit reizes lielāks, tad varētu šausmināties, bet jā tā viņš ir, tad jāsecina ka vienādi sūdīgi iet ka Latvijai, tā arī Igaunijai un nevajag te bezgalīgi raustīt to valdības karti. Tā tad vaiņa abām valstīm (un pat visām trim) ir viena un, es domāju, tā ir pilsoņu nespēja pēc padomju okupācijas darboties ražošanā, kā arī darbošanas bloķēšana izmantojot tos paša “nabaga nepilsoņus”. Par maz bija arī darīts, lai izveidotu harmonisku privātsektoru un vidējo slāni. Tie kas vinnējuši pēcpadomju privatizācijā arī izrādijušies par švaku (ieskaitot arī Lembergu, kas tālāk par savu degunu neko neredz). Mūsu bijušais komunistiskais funkcionārs izrādijies neefektīvs brīvā tirgu ekonomikas veidošanā. Bērziņš te dod mājienu, ka pilsoņu problēmu jārisina Ždanokas stilā, jo juridiski tāda iespēja sen ir dota un viņš to labi zina. Tātad Bērziņa kungs piedāvā pašus niknākos mūsu valsts grāvējus ieskaitīt pilsoņos automatiski! Pats ar saviem, vienos sviedros nopelnītiem, miļjoniem viņš izdzīvos! Lieliski, aplausi zālē.

 11. Nepilsoņu Problēma, Krievu problēma Latvijā ir Milzīga! Lūk 9 maijs! Tā ir neliela daļa krievu, kuri ir par Krievijas, kā uzvarētāj valsts varenību, taisnību pār visiem kaimiņiem! Šī Problēma ar krieviem, kuri ir tik un tā un joprojām Naidīgi noskaņoti pret visu kas notiek Latvijā, pret Latviešu tautas velmēm! Pret Latviešu valodu, kā vienīgo un Galveno valsts valodu Latvijā! Kuri ikdienā dzīvo krievijas informatīvajā pasaulē, skatās tikai un vienīgi krievijas tv kanālus! Un lūk, ar katru gadu 9 maijs, paliek ar vien skaļāk un greznāk svinams! Bet kā ir pieļauts, ka 9 maijā, Nevis Maskavā, bet citā republikā/valstele, šauj salūtu, par godu krievijas uzvaras svētkiem! Un tas ir pieļauts, atļauts un neviens, neko nav spējīgs mainīt, apstādināt, aizliegt! Tagad, šāds salūts 9 maijā, Latvijā, Mūs Latviešus pazemo! Un šī Milzīgā problēma ar naidīgi noskaņotu tautu Latvijā tiek aizlaista ar vien dziļāk un dziļāk!

  • Tieši Nepilsoņi pēc 4. maija sāka Latvijas izlaupīšanu,
   izveidojot kriminālas grupas un ietekmējot mūsu
   “gaišos spēkus”(izskatās, ka ietekmē joprojām).
   Tieši Nepilsoņiem ir miljons ieganstu nekļūt par
   pilsoņiem.

  • Viss pateikts pa pusei- kad nepilsoņa statuss kļūs neizdevīgs vai traucēs karjerai, kļūs pilsoņi. 25 gadu laikā arī 40- gadīgās ” babuškas” valodu būs iemācījušās! Jaunieši gandrīz visi runā latviski.Mums jādomā par lojalitāti Latvijai un tie var būt ne tikai latvieši. Lielākie valsts grāvēji ir tieši ekonomiskie noziedznieki.Valsts ierēdņu (ne visu) nevarība ir uzkrītoša, liek domāt par ieinteresētību situācijas saglabāšanā. Rīga ir Latvijas seja, bet kas ar netīrību uz ielām, aprakstītajām sienām- vajag iesaistīt sabiedrību, veidot neiecietību pret šādu vidi-vienā vietā labo, bet divās jau piemēslots! Rīgas mēram jānodarbojas tikai ar pilsētas lietām, tad būs gods un slava arī nākošajās paaudzēs.

 12. Bērziņš ir sīkums, salīdzinot ar Kārli Ulmani.

 13. Tukšu frāzu samezglojums. Tā izskatās ka Bērziņš ir degradējis kā politiķis. Kāda bija vajadzība kāpt uz dēļiem ja nav ko teikt, skaidrs ir tas, ka tie 200 t. ir tie, kurus pēc visiem noteikumiem būtu jārotē uz mājām. Un ko kungs pats ir izdarijis šajā ziņā? Domāju, ka Ulmanis ar savu mīlestību un Bērziņš nāk pēc viena pasūtījuma, proti, tie ir centieni labot Kremļa imidžu.

 14. Vecuma demenss,buutu pakauneejies plaatities.Bet diemzeel tadi ir shie vaargie ….veciishi.Pensiju nopelniiji labu un dziivo vesels.

 15. Käpeec intervee sho .. kursh prezidenta amatä büdams par sishanu runä?

 16. Jau kādu laiku no jaundzimušajiem ap 99% ir pilsoņi. Arī latviešu valoda, kā savstarpējās saziņas valoda cilvēkiem ar dažādām dzimtajām valodām Latvijā turpina nostiprināties līdzar paaudžu nomaiņu.

 17. Visi paliek gudri pēc aiziešanas!

  • sitas par pilsonibu,kur nav vajadziga.butu situsies par darbiem un pa tautu.lai pieskir no savejas biezas naudas kaut 1 ero slimam bernam.rebjas un kauns pa tadiem.ka tikai savai tautai atnemt un ielikt saveja kesa.

Draugiem Facebook Twitter Google+