×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
8. augusts, 2014
Drukāt

Ekstrasensi nelīdzēja, Skultē nozagto traktoru pārkrāsotu atrada policija
 (12)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Nakts no 18. uz 19. jūniju bija apmākusies. Limbažu novada Skultes pagasta zemnieku saimniecībā “Lielpēteri” ikdienas darbi bija apdarīti un saime aizgājusi pie miera. Arī trīs gadus vecais traktors MTZ-820 (“Belarus”) bija nolikts pie vietas: metrus trīsdesmit no mājas fermas tuvumā. Neviens nevarēja iedomāties, ka zagļi jau bija sākuši rosīties.

Vēlākā notikumu restaurācija ļauj secināt, ka ap pustrijiem naktī traktors ar automašīnu, iespējams, džipu, tika aizvilkts aiz fermas, iedarbināts un ar to sākts braukt pa asfaltēto lielceļu Saulkrasti–Limbaži. To diezgan precīzi var pateikt tāpēc, ka belarusu, braucam bez ugunīm un maksimālā ātrumā, pēc pustrijiem redzēja pāris kilometru attālumā dzīvojošais kaimiņš, kurš nekā aizdomīga gan nepadomāja: vasarā zemnieki mēdz strādāt arī naktīs. Bet ap trijiem naktī šo traktoru, nu jau uz tehnikas evakuatora, redzēja policisti, kas stāvēja uz krustojuma pie ceļa uz Liepupi: netālajos Meķos kādā mājā bija izcēlies ugunsgrēks. Arī policisti nekā aizdomīga nesaskatīja un evakuatoru neapturēja. “Lielpēteru” saime un arī viņu suns tajā laikā gulēja ciešā miegā. Iespējams, zagļu darbošanos bija slāpējusi egļu rinda starp māju un fermu.

“No rīta nespējām noticēt savām acīm. Kā tik klusi un mierīgi traktors varēja pazust. Pēc tam sapratām, ka zagļi bija labi gatavojušies, visu izpētījuši un izvēlējušies visprecīzāko laiku,” stāsta “Lielpēteru” saimniece Maija Jurjeva. “Fermā ikdienas darbi beidzas ap septiņiem vakarā, mājā rosība vasarā pierimst ap pusnakti, dažreiz vieniem naktī, bet slaucēja nāk pusčetros no rīta. Nozieguma vietā atradām svaigas iepakojuma etiķetes no dzelzs trosēm, vēlāk pāris kilometru attālumā pie kādas pamestas mājas bij sabraukāta zāle un automašīnas pēdas: iespējams, tur stāvēja evakuators. Mums nebija nekādu aizdomu par zagļiem. Ar darbiniekiem sadzīvojam labi. Neilgi pirms zādzības bija manīts busiņš, no kura fotografēja mūsu saimniecību un laukus, bet ceļa malā jau diezgan bieži piestāj pilsētnieki, kuriem patīk fotografēt, piemēram, govis.”

Lai varētu turpināt lopbarības gatavošanu 80 liellopiem (no kuriem 45 ir slaucamas govis), zemnieki aizņēmās traktoru no radiem, bet aptuveni 14 000 eiro vērtā belarusa meklēšanā, kura kabīnē piedevām bija palikusi 600 eiro vērta lopbarības ruļļu tinēja vadības pults, meklēšanā iesaistījās policija un privātdetektīvs no Valkas.

“Meklējām palīdzību arī pie ekstrasensiem. Viens teica, ka traktors ir Latgalē, pat precīzu adresi norādīja. Svētā pārliecībā braucām traktoram pakaļ. Nekā. Otrs ekstrasenss sacīja, ka belaruss ir Igaunijā, trešais – ka izjaukts un daļas saliktas internetā pārdošanā. Sapratām, ka no ekstrasensiem jēgas nav un turpmāk paļāvāmies uz policiju. 29. jūlijā mums piezvanīja, ka jābrauc uz traktora atpazīšanu Stopiņu novadā kādā angārā,” atceras M. Jurjeva.

“Kurš saimnieks neatpazīs savu traktoru! Ir simtiem pazīmju, kaut gan zaglis vai zagļi bija krietni pacentušies. Traktors vairs nebija sarkans, bet zils. Agregātu numuri pārsisti, bet ne visi. Nomainīta uzkare, sēdeklis, lukturis, nosaukuma burti uzkrāsoti citi. Ha, bet salonā atradu savu nazi! Policija, veicot kratīšanu aizdomās turamā garāžā citā vietā, atrada nomainītās daļas. Tas nekas, ka zaglis jau bija oficiāli traktoru reģistrējis kaut kur Latgalē,” stāsta saimnieces dēls Edgars Jurjevs.

Kā noskaidroju Valsts tehniskās uzraudzības aģentūrā, kas veic traktoru reģistrāciju, gadījumos, kad tiek veikta traktoru pārreģistrācija, dabā traktoru neviens bez īpašas vajadzības neskatās – tikai dokumentus, kas, visticamāk, šajā reizē bijuši kārtībā un no kāda vienkārši nopirkti. Konkrētajā gadījumā, par ko policija vēl veic izmeklēšanu, šie dokumenti bijuši padsmit gadus veci, ar atbilstošu traktora numura zīmi un rūpnīcas plāksnīti, kas bijusi rūpīgi piekniedēta pie korpusa. Modelis arī bijis cits, tāpēc arī bija vajadzīgs traktoru atbilstoši pārkrāsot un nomainīt uzrakstu. Reizi gadā traktoram jāiziet tehniskā apskate: tad gan visus numurus rūpīgi skatās, bet, ja nav nopietna vizuāla pamata, inspektori problēmas netaisot.

Policija neatklāj, kā traktors atrasts. Aizdomās turamais ir 1963. gadā dzimušais vīrietis Z. P., kuram, starp citu, pieder evakuators. Viņš pabijis divas dienas apcietinājumā un bez advokāta atteicies runāt. Tagad Z. P. ir brīvībā un gaida tiesu, kur viņam draud cietumsods no diviem līdz desmit gadiem. Bet traktors kā lietiskais pierādījums pagaidām atrodas policijā.

Šogad Vidzemē notikušas vairākas traktoru zādzības. Martā Strenču novada Plāņu pagastā no meža nozaga zaļas krāsas traktoru “Valtra” un zaļas krāsas piekabi – šķeldotāju. Jūnijā Kocēnu novadā nozaga traktoru MTZ-82 un piekabi “Palms”. Šī tehnika vēl nav atrasta.

Pievienot komentāru

Komentāri (12)

  1. sviests kautkāds mūsu policija spēj ko atrast,tirākā cūcene!

  2. ja mums ir tik daudz dziednieku un ekstrasensu, tad kāpēc ir tik daudz slimu cilvēku? Un kādēļ ir vajadzīgi ārsti???

  3. Iespiest olas skrūvspīlēs tad pastāstīs vēl daudz ko.

  4. Ja evakuators izmantots nozieguma izdarīšanai, tad vajadzēja to arestēt, lai tiesa kā nozieguma rīku var konfiscēt. Un ja atgūtā traktora piederība noskaidrota, kapēc to nevar atdot īpašniekam?

  5. Šādiem zagļiem cietumā,konfiscēt visu, lai sāk ar mēslu dakšām pelnīties

  6. Vai kāds Latvijas ekstrasenss ir kaut ko atradis? Vai kaut kādā veidā palīdzējis policijai pie kāda nozieguma atklāšanas? Par to nedzird, tikai reklāmās – palīdz, atrod, risina… vesela blēžu kasta kura valsts aizsegā krāpj nabaga cietušos. Viņiem par savu muldēšanu nav jāatbild. vai kāds maksā valstij nodokļus no saviem milzīgajiem ienākumiem. Zinu , ieej 5 min rokas paplāta un 35 euro paslīd zem viņa grāmatas. Tādi mums Valmierā Rīgas ielā pa pilnam!!!!!!!!!!!!!!!

  7. Cilvekam nozagts tika traktors ,tas ir ka apmeram vairaki darba zirgi ..loti nopietni ,jo ar traktoru saimnieciba var stradat vienlaikus vairakas operacijas apstradajot zemi ….Ekstresensi ,latvija ,ka senes pec lietus .Iziet kursus ,skaitas ka ekstresenss ….Vajadzeja griezties pie tadiem ,kam spejas tiesam no bernibas …..

  8. Z.P. Nošaut

  9. interesē kaut kādi traktori? rakstīt nav par ko?

  10. Kurš saņemsies mainīt likumdošanu, kas ļauj apzagtajiem turpināt ciest, jo “traktors atrodas policijā” kā lietiskais pierādījums? Un cik ilgi darba mašīna būs lietiskais pierādījums, — tikmēr no tā atrašanas un policijas darba nav jēgas, jo ar nozagto mantu netiek strādāts.

Draugiem Facebook Twitter Google+