×
Mobilā versija
Brīdinājums +19°C
Vilis, Vilhelms
Svētdiena, 27. maijs, 2018
8. maijs, 2014
Drukāt

Ekstremālo sporta veidu un dejas sintēze “Riga Magic Dance”


ReklāmfotoReklāmfoto

10. un 11. maijā Ķīpsalas hallē notiks dejiski ekstremāls uzvedums “Riga Magic Dance”, kas ļaus izbaudīt mūsdienu dejas un ekstremālo sporta veidu sintēzi. Uzvedumā piedalās arī Latvijā pazīstamākā perkusionistu apvienība “Pulsa efekts”, kurā kā ritma instrumentu izmantos gan savu ķermeni, gan priekšmetus, kas nav mūzikas instrumenti.

“Riga Magic Dance” uz vienas skatuves apvienos vairāk nekā 300 spilgtākos mūsdienu deju, hiphopa, breika dejas, trikinga, parkūra, velotriāla, frīstaila, skeitborda, frisbija, sporta un ielu vingrošanas talantus un meistarus. Deju un sportu vienotā uzvedumā savīs režisore Edīte Ābeltiņa un horeogrāfs Guntis Spridzāns.

“Sportisti un dejotāji apvienosies un kopā izdzīvos stāstu, kas balstīts uz plašo un krāšņo cilvēka emociju gammu – vientulību, vilšanos, prieku, skumjām, dusmām, eiforiju un, protams, mīlestību,” stāsta E. Ābeltiņa.

Savukārt uzveduma mākslinieciskais vadītājs un koordinators Edmunds Veizāns stāsta, ka apmeklētāji, elpu aizturējuši, varēs vērot, kā profesionāli dejotāji izpilda ekstrēmālus trikus, savukārt triālisti un skeiteri ļausies mūsdienu deju solim.

Netradicionālus un dažbrīd etnogrāfiskus ritmus uzvedumā ienesīs ritma apvienība “Pulsa efekts”. Grupa dibināta 2006. gadā – toreiz perkusionists Dzintars Vīksna piepildīja senu vēlēšanos – radīt performanci ar dažādiem nemuzikāliem priekšmetiem. Šim mērķim tika pieaicināti domubiedri, vēlākais grupas pamatsastāvs Kristaps Krolls, Ingus Tazāns un Arturs Ābrams. Šobrīd mūziķi savu meistarību pielīdzina pasaulslavenajai ritma apvienībai “Stomp”. Arī “Riga Magic Dance” grupa uzstāsies jau sev raksturīgā stilā – lai radītu ritma zīmējumu, viņi izmantos gan savu ķermeni, gan priekšmetus, kas nav mūzikas instrumenti. Ķīpsalā uzvedumā būs redzami visi ritma apvienības “Pulsa efekts” dalībnieki. “Pulsa efekta” komandu papildinās profesionāli mūziķi – Dainis Kriķis (bass) un Kaspijas jūras un Kaukāza dīva Leila Alijeva (vokāls).

Uzveduma scenogrāfs Artūrs Arnis atklāj, ka Ķīpsalas hallē tiks būvēts iespaidīgs 1000 m² liels priekšnesuma laukums ar rampām, šķēršļu joslām, paaugstinājumiem un speciālu segumu. Lai ekstrēmo sporta veidu pārstāvji varētu pilnībā izpausties, tiks būvēts arī Latvijā lielākais tramplīns. “Uzveduma deju laukumu var salīdzināt ar Olimpiskā sporta centra lielāko peldbaseinu. Tas būs vismaz 50 metrus garš un vismaz sešos līmeņos!”

Uzvedums ir Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas notikums.

Varbūt noder


Biļetes – “Biļešu paradīzes” kasēs un www.bilesuparadize.lv.

Cenas: EUR 7 – 10, bērniem līdz 7 gadiem, neaizņemot atsevišķu sēdvietu, ieeja bez maksas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+