×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
22. septembris, 2014
Drukāt

Egils Līcītis: Bordāns dārgs draugs, bet patiesība dārgāka
 (13)

Foto-LETAFoto-LETA

"Jaunās konservatīvās partijas" līderis, bijušais tieslietu ministrs Jānis Bordāns.

Krietnais konservatīvais Jānis Bordāns paudis ārkārtēju sašutumu, apelējis pie sirdsapziņām un klaudzinājis ar lakkurpi pa publiskā oratora tribīni, ka nav pielaists LTV rīkotajās Saeimas vēlēšanu kandidātu debatēs. Kā dārgs draugs, cienījams valsts darbinieks nokļuvis aizliegtajā zonā? Patiesība ir vērmeļrūgta. LTV namatēvi ieskatījuši, ka par plānu ir viņa atbalstītāju slānis un pārāk šaura nesošā platforma. Noapaļojot – Jauno konservatīvo partijas reitings ir nulle, bet aktīvie biedri droši vien saspiestos vienkop Nacionālās bibliotēkas lif­ta kabīnē. Lai kā skaistos Jānis, bet tā nemēdz notikt, ka viens ballīšu meldiņu vilcējs, pieteicies pie Zigmara Liepiņa dziedāt Otello partiju, tiktu laists uz Operas nama skatuves dēļiem, amatieru teijātera aktierus neieved Kannu kinofestivālā pa sarkano paklāju un pusaugu partijas, jaunuļus īsajās biksēs neielaiž visās TV debašu studijās.

Neapskatīsim apstākļus, kamdēļ Bordāna kungam vajadzēja irties pret viļņiem, veikt pārlidojumus no partijas uz partiju, taču tas ir nevis Premium segments, bet ekonomiskās klases sektors, kuru viņš pats izvēlējies – sīkpartija. Pret Jāni nav vērsts nekāds hibrīdkarš, sabiedriskā televīzija ar savu sietu dara to, ar ko sen vajadzēja nodarboties tieslietu ministram Bordānam, Latvijas Saeimai – apturēt mūžīgo latviešu šķelšanās un dalīšanās indevi, uzlikt puslīdz pieklājīgu, mazākais, 500 biedru minimuma barjeru, lai dibinātu politisku organizāciju, un nepieļautu, ka Latvijas mājā partiju ir vairāk nekā prusaku un tarakānu. Partijas mums ir bezgalīgs izplatījums, kā indīgi pamanījis un piezīmējis kolēģis – aiz reģistrētas pēdējās partijas atklātas vēl 25 jaunas. Televīzijas tirāniem vajadzēja rīkoties drakoniskāk un spaidīgāk un izsviest pa durvīm laukā “Vienoti Latvijai” vecos zaldātus un “Latvijas attīstībai” sīkmaņus, jo arī viņi ir ļoti sliktā priekšvēlēšanu kondīcijā bez vēlētāju atbalsta – tik daudz, ka Šlesera dēli gatavi balsot par papu un Latvijas bērni – par Einaronkuli.

Tāda ir dzīve. Nežēlīga, ne visi tiek tur, kur ielaiž politiķu amata brāļus. Nešaubos, ka konservatīvajiem bija sagatavota obligatoriski pavēstāma programma kā gara, gara indiešu kinofilma. Viņiem būtu ko teikt par cīņu ar Ebolas vīrusu. Pats līderis Jānis priecētu pateicīgos klausītājus ar kādu darba hipotēzi vai medniekstāstu, saviļņotu auditoriju ar sentimentālu eseju vai spilgtu atmiņu tēlojumu. Bet, no otras puses, laime nelaimē, jo debatēs klātesošie dod ļoti skopas liecības, ka zem kandidātu galvaskausu velves ir sveramas pelēkās vielas paliekas, ja viens boksterē no lapiņas, cits murmulē neapstrādātu runu jēlmateriālu. Tādos brīžos krītas Bordāna spīts, temperatūra, mazinās vulkānisko dusmu izvirdums, sak, labi vien bija, ka netikām pāri žodziņam – vēlētāju atmiņā paliksim kā uzvedīgi cilvēki, nevis trīcekļi pie mikrofona. Vēlēšanās cerēsim uz pazemes slēptām enerģijām. Novēlēsim Jānim nezaudēt darba spējas, nezaudēt nekā no viņa prāta atjautības.

Pievienot komentāru

Komentāri (13)

 1. Vērojot mieru un konsekvenci, ar kādu savu reputāciju uztur JKP, savu izvēli jau aizvakar izdarīju un rīt balsošu par J.Bordāna partiju.
  Viss mūsu sīkpagalms rīt dosies uz vēlēšanām, lai balsotu par 9.sarakstu.
  Dižpartijas, protams, ar saviem elkoņiem un sagrābtajiem naudas kušķiem var ar putām uz lūpām elst par tiem diždarbiem, ko viņi veiks jau 5.oktobrī plkst. 6.00 no rīta, bet tas nu varbūt šoreiz neies cauri…
  Kaut gan mūsu tautiņa ir tik lētticīga…

 2. Vienalga, es balsošu par Jāni Bordānu. TV partijas sadala pēc principa – vara pieder tiem, kuri maksā, tos arī ar nekaunīgu attieksmi popularizē.

  Ievēro – ir “mazie pilsoņi” – sīkie, sīkaļas VAI MAZĀS partijas un “lielie” pilsoņi – mafiozi, korumpanti, korumpētā nomenklatūra, bijušie stukači, kuri “nav sadarbojušies” (tā tiesa), komjaunieši un komunisti lembergi, prokrieviskie … LIELĀS p[artijas.

  Egīl, tu popuilarizē politisko huligānismu, apsaukāšanos , jo par pilsoņiem vai partijām , ka ir mazais vai lielais, nekaunība, zemiskuma izrāde. Juridiski visas partijas pēc reģiostrācijas ir ar vienādu juridisko statusu, tāpat kā pilsoņi.

  Egīl Līcīti – tu paliec jau par ākstu, tāp kā TV, kas prettiesiki, ciniski šķiro partijas.

 3. Skaidri var redzet,ka tas ir pasutijuma raksts.E.Licitis vispar nav iepazinies ar Bordana partijas saraksta biedriem,paskatieties cik dauz jaunu cilveku un ar kadam labam izglitibam ir saja saraksta.Pat Delna par siem kandidatiem nevareja atrast neko aizdomigu.Kas atiecas uz TV debatem,tad visam partijam ir pilnigi vienadas tiesibas paust savu viedokli neatkarigi no reitingiem.Iemesls drosi vien ir cits,valdosajam partijam ir milzigas bailes no Bordana partijas noklusanas saeima,vieniem nevajag godigus un specigus jaunus politikus.Jau tagad zinu loti daudzus cilvekus,kuri balsos par so partju.Interesanti,ja si ir sikpartija,tad kuru partiju Licitis uzskata par lielu?Tadas Latvija vispar nav.

  • Tomēr labāks par Vienotības korumpantiem Atbildēt

   Bankas Citadele pārdošana slepenam ofšoram ir noziedzīga. Aicinam valdību un Vienotību nekavējoties pārtraukt „Citadeles“ – vienīgās nacionālās bankas uzdāvināšanu par smieklīgu cenu Vienotības izraudzītajam ārvalstu ofšoram. Bankas „Citadele“ ir jāpatur valsts īpašumā, jo tās loma ir izšķiroša nacionālās tautsaimniecības finansēšanai.„Bankas „Citadele“ pārdošana „Vienotības“ izraudzītam ofšoram ir nepieļaujama pēc būtības. Īpaši noziedzīgs šāds „dāvinājums“ ir šobrīd, pasaules mēroga ģeopolitiskajā krīzē. Pasaules ekonomiskās recesijas apstākļos nacionāla banka varētu būt vienīgais instruments Latvijas ekonomikas stimulēšanai, novēršot to, ka Latvijas iedzīvotāji kļūst par ķīlniekiem, bet politiķi – par marionetēm skandināvu banku rokās!““Aicinu, nevis pārdot banku “Citadele” par simts miljoniem amerikāņu pensiju fondam, bet izveidot Latvijas uzņēmumu konsorciju un pašiem šo banku nopirkt, lai vismaz viena banka paliek nacionālās rokās. Jo cena, par ko šobrīd banku “Citadele” grib pārdot, nozīmē praktiski par velti atdot banku, kurā ir ieguldīts vairāk nekā miljards nacionālās naudas, glābjot Parex utt.”“Neredzu nekādas problēmas, ja valsts kompānijas Latvenergo, Latvijas dzelzceļš un citas, varbūt pat privātas kompānijas, samestu šos simts miljonus un nopirktu banku “Citadele”, nevis atdotu amerikāņiem to vienkārši par velti”

 4. Tas moceklis bildē ir Bordāns,tas ir tas kas partiju bīda uz saeimu?

 5. Te ir mazs pārskats, ko ievēlēsim un kāda nākotne gaidāma…..
  1. Iemesls numur viens- balsis, kas tiks izmestas miskastē. Jaunās pseidopartijas, kas nozags pa vairākiem procentiem katra. Tādi veidojumi kā Šlesera dāma, naudas apbērtā Sudraba, Repše u.c. (Nepieminu vecos, treknos klaunus, jo ticu, ka tā partija nesavāks pat procentu). Bet pirmās divas, ko pieminēju, nozags pietiekami latviešu balsu, lai Kremļa bloks vinnētu. Kāpēc tā? Ja kāds vēl nezin vēlēšanu formulu – partijas, kas nepārsniedz 5% barjeru Saeimā netiek, viņu balsis aiziet proporcionāli uzvarētājiem, uzvarēs SC (“Saskaņa”), tātad… lojālais latvietis var droši lepoties ar to, ka balsojot par mikro partijām, būtībā nobalsojis par SC. Un viņa balss nepavisam nav aizgājusi tur, kur viņš bija plānojis.

  • Pēc aptaujām SC un Vienotība ir vienādi populāri, tā ka nav zināms, kam “aizies balsis”. Bet balsis nedrīkst aiziet pie tiem, kas tās nav pelnījuši. Nekādām 5 vai 10 vai 25, vai 50 procentu barjerām nav jābūt, ja mums ir demokrātija. Vai tad bail no tautas viedokļa? Vai tad mums visi ir apmierināti ar varas, lielajām partijām?, ar to skaitu ir apmierināti tikai “lielie?” politiķi. To, cik viņi ir spējīgi, mēs redzam pēc mūsu dzīveslīmeņa, tātad, ja drīz nebūs par ko deputātiem algu maksāt, paši pie tā būs vien vainīgi, bet parasti pirms tam paši varas nesēji krīt lielā nežēlastībā.

 6. Kad Bordāns visai valstij TV izskaidroja savu pozīciju PRET Bērziņu un Lūsi, katram bija skaidrs, ka taisnība Bordānam. Tāpēc jau no partijas izlidāja, cik ātri vien spēja. Aiztikt bosu peļņas avotus? Nu nē!
  Tagad Līcītis atkal visiem pūderē smadzenes ar pavisam ko citu. Vai tauta ir marazmātiķi? Nedomāju vis…

 7. …ka Egilam maksā par kritizējošu rakstu veidošanu par jebkuru jaunu partiju, un neviens amats netop lamāts, katrs pelna, kā nu prot, tikai- vārdu izvēle un nievas, kas tiek vērstas pret partiju līderiem, ir aluskroga sētaspuses līmenī, kur pulcējas degradēti onkas un tad pļurkst savā līmenī. Kas liek Egilam tuvināties šādam līmenim? Ej nu sazini…

 8. Vai nav jāsniedz ST Atbildēt

  Man liekas, vēlēšanu likumu būtu jāpārsūdz kā neatbilstošu Satversmei un vēlēšanas tiktu atzītas ppar nenotikušām.

  Vai TV, reitingu taisītājus nevarētu iesūdzēt gtiesā par morālo kaitējumu -= par parftiju atstumšanu?

  Paskatieties ko dara masu mediji sakot, piemēram, ka Sudrabas partija pārvarējusi 5 % barjeru. Ko, jau notika vēlēšnas. Melus nevajag publiskot.

 9. Lieto lamu vārdu – sīkpartija. Nakaunības kalngals. Arī Egīlam netīk, ka varu kāds vēl’
  etos nomainīkt, voiņš dzied par vecajiem blēžiem.

  Egīls nav iegaumējis, ka visas partijas vienādi lielas pēc Satversmes – VIENS LIKUMS, VIENA TAISNĪBA VISIEM. Egīls vienkārši nekaunīgs ka vis klerķi, kuri tikuši uz zaļa zara, cik tas sīkzars vien būjtu. Egīls pārdodas mūžīgajai varai un mainīt nepeiļauj, smejas’, ņirgājas. Latviski šādus cilvēkus kādreiz sauc – cūka. Egīls nav cūka.

  • Dabas priekšā, kā zīlonis tā arī muša ir vienādi sīki, jo kosmoss ir bezgalīgs! Tomēr zīloņi izmirst bet mušas pavairojās un apkakā visus pagastus.

 10. Visļaunākais, ko Tu vari izdarīt – nepiedalīties vēlēšanās, jo zini – JA VĒLĒŠANĀS PIEDALĪTOS TIKAI 5 VĒLĒTĀJI – KATRĀ APGABALĀ PA VIENAM, TIK UN TĀ VĒLĒŠANAS IR NOTIKUŠAS UN SAEIMA IR IEVĒLĒTA. Saprati? Ja Tu neiesi uz vēlēšanām un vēl aicināsi citus neiet, Tu smagi kļūdies, bet varbūt tu esi savas tautas nodevējs, kalpo svešai varai.
  Aplamība, ja saka – ES IZSVĪTROŠU „sliktos” deputātu kandidātus vai UKRAINAS „ZAĻO CILVĒCIŅU” vai divvalodības ATBALSTĪTĀJUS VAI KĀDU CITU „SLIKTO”, LAI NETIEK SAEIMĀ.
  Deputātu KANDIDĀTU SARAKSTĀ „PLUSU” LIKŠANA VAI „SVĪTROŠANA” MŪSU APSTĀKĻOS IR KRĀPŠANA, VĒLĒTĀJU MĀNĪŠANA, siers pelei slazdā, jo vairākums vēlētāju balso nepareizi – „par” vai „pret” personībām, meklē pazīstamas personas, neizprot, ka VISPIRMS JĀIZVĒLAS PARTIJA, TIKAI TAD JĀPĒTA PERSONĪBAS. Automātiski vēlētājs spriež, ka balso PRET kādu personu, bet kā jau teikts, iebalso šo partiju, kuru nevēlējās redzēt saeimā.
  Ar šādu „protesta“ balsojumu – balsojot, lai kādu slikto“ izsvītrotu, Tu būsi piemānījis sevi un Latviju, savu tautu un nākamā dienas rītā, ieraugot ievēlētās partijas un deputātus, Tu būsi šokā – balsoji it kā „pret”, svītroji , bet viņi ir Saeimā, ieraudzīsi, ka esi nobalsojis tieši par šo nevēlamo partiju vai deputātu kandidātiem.
  Nevari izvēlēties, kura partija Tev būtu labākā, tad, manuprāt, jārīkojas pēc demokrātijas principa – partija, kas aizsēdējusies, ja tā tevi neapmierina, IR JĀMAINA, tādēļ JĀATLIEK malā TO PARTIJU LISTES, KURAS JAU IR BIJUŠAS VAI PAŠLAIK IR pie varas Saeimā (tieši Saeimā) un kuras no tām Tevi neapmierina un jāizraugās viena partija, tieši kāda no tām, kurām reitings ir zem 5 % barjeras, jo reitingi ir viltīgi, nereti pirkti un taisīti par naudu, ar nolūku tevi apmānīt.
  Tevi bieži baida – balsosi par „sīkpartijām”, pazaudēsi balsi. Vai tu nepazaudēsi (pazaudēsi) balsi, ja iemetīsi urnā nevēlamās partijas sarakstu un to ievēlēsi? Izvērtē, kas labāks!
  Protams, PAŠREIZĒJAIS VĒLĒŠANU LIKUMS, MANĀ SKATĪJUMĀ, IR VĒLĒTĀJU AFĒRA, jo:
  – nevar nobalsot „pret” kādu partiju; – nenosaka vēlētāju kvorumu, kad vēlēšanās nav notikušas; – visu vēlētāju balsis, kuri balso, piemēram, par vienu no 9 partijām, kuras katra dabū tikai 4, 99% balsu un netiek Saeimā, viņu deputātu vietas (balsis) atdod Tev nevēlamām partijām, kuras iegūst vairāk kā 5 % balsu; – Tev nav iespēju grozīt sarakstu – papildināt izvēlēto sarakstu no citiem sarakstiem un ierakstīt izraudzītajā listē, izsvītrojot nevēlamos deputātu kandidātus (Grozāmo sarakstu princips) un utt.

Draugiem Facebook Twitter Google+