×
Mobilā versija
+7.3°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
3. novembris, 2014
Drukāt

Par 4,5 miljoniem eiro pārdod tirdzniecības namu “Kurzeme” Liepājā

Publicitātes fotoPublicitātes foto

“Swedbank” nekustamo īpašumu uzņēmums “Ektornet” par 4,5 miljoniem eiro pārdevis tirdzniecības namu “Kurzeme”, kas ir viens no lielākajiem lielveikaliem Liepājā, informē “Ektornet” komunikācijas konsultante Aiva Eiduka.

Tirdzniecības namu “Kurzeme”nopirkusi vietējo investoru apvienība SIA “Lielās ielas centrs”. Tās mērķis ir nostiprināt tirdzniecības nama “Kurzeme” pozīcijas, veidojot to par vadošo lielveikalu Liepājā.

Jaunie īpašnieki plāno piesaistīt vairākus plaši pazīstamus un starptautiskus veikalu zīmolus, kā arī modernizēt tirdzniecības namu. Paredzams, ka kopējās investīcijas tirdzniecības nama attīstībā būs ap 500 000 eiro.

“Esam gandarīti par veiksmīgi noslēgto darījumu un pārliecināti, ka jaunie īpašnieki turpinās sekmīgi pārvaldīt tirdzniecības namu. Šis darījums arīdzan apliecina, ka arvien lielāku lomu tirgū spēlē vietējie investori,” uzsver “Ektornet” valdes priekšsēdētājs Andris Kovaļčuks.

Tirdzniecības nams “Kurzeme” atrodas pašā pilsētas centrā, pie Rožu laukuma. Tā apkārtnē ir pašvaldības iestādes, universitāte un komercrakstura ēkas. Četrstāvu tirdzniecības nama kopējā platība ir 9287,1 kvadrātmetrs.

SIA “Lielās ielas centrs” dibināts 2014. gadā ar mērķi pārvaldīt nekustamos īpašumus. Tā dalībnieki ir vietējie investori – SIA “Profs Real Estate” un AS “Dotcom Enterprises”.

LETA vēsta, ka SIA “Profs Real Estate”, kurai pieder 90% “Lielās ielas centrs” kapitāldaļu, īpašnieki ir bijušais būvfirmas “Moduls Rīga” valdes priekšsēdētājs Māris Martinsons (30%) un Mārcis Martinsons (70%).

Māris Martinsons ir par finanšu noziegumiem aizdomās turētais uzņēmējs, kurš septembrī pametis “Moduls Rīga” valdes priekšsēdētāja amatu. “Moduls Rīga” vārds šovasar izskanēja saistībā ar Finanšu policijas ierosināto lietu pret uzņēmumiem, kas, iespējams, izmantojuši mākslīgi izveidotu firmu pakalpojumus, lai valstij izkrāptu pievienotās vērtības nodokli. Noziedzīgais grupējums esot darbojies divus gadus, valstij nenomaksātos nodokļos radot kaitējumu vairāk nekā 11 miljonu eiro apmērā.

“Moduls Rīga” noliedz jebkādu dalību krāpnieciskās nodokļu shēmās, tomēr Martinsonam ir piemērots aizdomās turamā statuss. Martinsons skaidrojis, ka pamet “Moduls Rīga” valdi, lai nemestu ēnu uz uzņēmumu. Martinsonam piemērots drošības līdzeklis – liegums izbraukt no valsts un tikšanās aizliegums ar virkni personu, ziņo LETA.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+