Mobilā versija
-0.9°C
Diāna, Dina, Dins
Piektdiena, 24. februāris, 2017
21. novembris, 2016
Drukāt

Ēku kvalitātes standartu Latvijā joprojām nav

Foto - Ivars BušmanisFoto - Ivars Bušmanis

Pēteris Druķis

Ēku kvalitātes standartu Latvijā joprojām nav, šorīt intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā “Rīta Panorāma” teica Būvniecības valsts kontroles biroja (BVKB) vadītājs Pēteris Druķis.

“Kvalitātes standartu Latvijā joprojām nav. Mēs joprojām uz papīra apliecinām, ka strādājam pēc Eiropas standartiem, bet patiesībā to nedarām,” sacīja Druķis.

BVKB vadītājs piebilda, ka nevajag izdomāt jaunu divriteni, bet ir jāpārņem Ziemeļvalstu būvniecības tradīcijas. “Šobrīd mēs no savas puses radām spiedienu un šos standartus sākam uzspiest,” atzina Druķis.

Tāpat viņš minēja, ka Latvijā faktiski uz vienas rokas pirkstiem var saskaitīt tos būvniecības uzņēmumus, kuri veic paškontroli savās laboratorijās. “Nezin kāpēc iedomājušies, ka ir jānāk būvuzraugam ar savu laboratoriju, lai gan būvuzraugs nepārstāv uzņēmēju,” teica Druķis, piebilstot, ka paškontroli pamatā veic tie būvniecības uzņēmumi, kuri strādā arī ārpus Latvijas.

Druķis arī pastāstīja, ka BVKB dati par pēdējo divu gadu laikā apsekotajām ekspluatācijā esošajām publiskajām ēkām ir samērā negatīvi – visam 20% gadījumu no apsekotajām publiskajām ēkām ir nepieciešams uzlabot drošību. Savukārt veiktajās būvdarbu kontrolēs 40% gadījumu BVKB ir bijis spiests sastādīt administratīvios aktus.

Tāpat Druķis minēja, ka no šogad pārbaudītajām ēkām 6% gadījumos BVKB licis tās slēgt saistībām ar problēmām mehāniskajā stiprībā, ēku nestspējā.

“Mēs joprojām dzīvojam pēc principa: “Lūdzu netraucējiet mums kā nozarei strādāt – mēs esam ar sertifikātiem, mēs zinām kā darīt”. Bet līdzko pieiet klāt speciālists un pajautā – kā jūs dariet, vai jūs ievērojiet standartus, atbildes nav,” sacīja Druķis.

BVKB darbu sāka 2014.gada 1.oktobrī līdz ar jaunā Būvniecības likuma spēkā stāšanos.

Pievienot komentāru

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+