×
Mobilā versija
+11.0°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
29. augusts, 2012
Drukāt

Ekvadora atsakās izdot Baltkrievijas blogeri

Ekvadoras Augstākā tiesa noraidījusi Baltkrievijas lūgumu par blogera un disidenta, bijušā armijas kapteiņa Aleksandra Barankova izdošanu.

Tiesa apliecināja, ka tā nevar apstiprināt Barankova izdošanas prasību, jo Ārlietu ministrija viņu atzinusi par bēgli. 30 gadus vecais Barankovs 2009. gadā atbēga uz Ekvadoru, pēc tam, kad dzimtenē viņš tika apsūdzēts par it kā notikušu krāpšanu. Kā skaidro pats Barankovs, šīs apsūdzības izvirzītas pēc tam, kad viņš savā blogā sācis rakstīt par prezidenta Aleksandra Lukašenko tuvākajā lokā izplatīto korupciju.

Ekvadora 2010. gadā piešķīra patvērumu Barankovam, kurš skaidroja, ka dzimtenē viņam draud nāvessods par nodevību. Tajā pašā gadā Ekvadoras varasiestādes, saņēmušas Baltkrievijas prasību par izdošanu, Barankovu uz 52 dienām arestēja, bet galu galā atbrīvoja.

Eiropas Savienība un ASV ir vairākkārt apsūdzējušas Baltkrieviju par disidentu aizturēšanu un cilvēktiesību pārkāpumiem un pēc pretrunīgi vērtētajām 2010. gada prezidenta vēlēšanām, kurās varas grožus saglabāja Lukašenko, ir pastiprinājušas sankcijas pret Minsku. Barankova lieta no jauna parādījās pēc Lukašenko vizītes Ekvadorā jūnijā, kad viņš ar Ekvadoras prezidentu parakstīja vairākas militāras vienošanās un citus līgumus.

Vienlaikus ar Barankova lietu Ekvadorā nenorimst spriedze arī ap tīmekļa medija “WikiLeaks” dibinātāju Džūljenu Asanžu, kam Ekvadora šomēnes piešķīra diplomātisko patvērumu. Asanža un tagad arī Barankova lieta ir pievērsusi starptautiskās sabiedrības uzmanību arī pašas Ekvadoras preses brīvības likumam, ko cilvēktiesību aizstāvju grupas uzskata par vienu no sliktākajiem Latīņamerikā, norādot, ka opozīcijas medijiem regulāri nākas saskarties ar nepamatotiem uzbrukumiem no valdošās elites puses.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+