Pasaulē
Eiropa

Ekvadora konfiscē vēstniecībā palikušās Asanža mantas0


Dzūljens Asanžs.
Dzūljens Asanžs.
Foto: LETA/REUTER

Ekvadora pēc ASV Tieslietu ministrijas lūguma sākusi konfiscēt tās vēstniecībā Londonā palikušās “WikiLeaks” dibinātāja Džūljena Asanža mantas.

Ekvadoras Ārlietu ministrija paziņoja, ka prokurori un policija sākusi identificēt un konfiscēt Asanža mantas, kas varētu kalpot kā pierādījumi ASV veiktajā izmeklēšanā pret viņu.

Konfiscētās mantas tiks nosūtītas uz Ekvadoru analizēšanai, paziņoja ministrija.

Ja Ekvadoras prokurori konstatēs, ka daļu no tām var nodot ASV, tas tiks veikts atbilstoši tiesību normām, bet pārējās mantas tiks nodotas Asanža pārstāvjiem, norādīja ministrija.

“WikiLeaks” iepriekš izteica bažas, ka Ekvadora atļaus ASV amatpersonām savākt Asanža mantas.

Asanžs un viņa advokāti nebūs klāt “pretlikumīgajā konfiscēšanā”, paziņoja “WikiLeaks”, norādot, ka Asanža atstāto mantu vidū ir manuskripti, dokumenti, ārstu medicīniskie dokumenti un elektroniskais aprīkojums.

“Viņa mantu konfiscēšana pārkāpj likumu, kas aizsargā medicīnisko un juridisko konfidencialitāti un presi,” vēsta “WikiLeaks”.

Zviedrijā pret Asanžu tiek veikta izmeklēšana saistībā ar apsūdzībām izvarošanā, savukārt ASV vēlas viņu tiesāt par simtiem tūkstošu slepenu ASV dokumentu nopludināšanu.

Abas valstis vēlas panākt Asanža izdošanu.

Asanžs, kurš noliedz apsūdzības izvarošanā, septiņus gadus izvairījās no izdošanas Zviedrijai, patveroties Ekvadoras vēstniecībā Londonā.

Taču pagājušajā mēnesī 47 gadus vecais Asanžs tika izlikts no vēstniecības, un Lielbritānijas policija viņu aizturēja.

Lielbritānijas tiesa piesprieda viņam 50 nedēļu cietumsodu par atbrīvošanas nosacījumu pārkāpšanu 2012.gadā.

Viens no Asanža advokātiem paziņoja, ka Ekvadora ir pārkāpusi pamata normas, kas attiecas uz patvērumu, atdodot Asanža mantas valstij, no kuras viņš meklējis aizsardzību.

Kā Džulianu Asanžu iznesa no vēstniecības un nogādāja tiesā
LA.lv