×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.0°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
4. augusts, 2015
Drukāt

Ekvilibrists, faķīrs, teritorijas dežurants: Papildina profesiju klasifikatoru

Foto - www.firespirit.lvFoto - www.firespirit.lv

Valdība šodien apstiprināja Labklājības ministrijas (LM) sagatavotos grozījumus Profesiju klasifikatorā, papildinot to ar jaunām profesijām, arī vairākiem Saeimas amatiem.
Profesiju klasifikators ir papildināts ar profesijām Saeimas Kancelejas direktors, Saeimas Prezidija locekļa padomnieks, Saeimas Kancelejas direktors un Saeimas Kancelejas direktora vietnieks.

Bez šīm profesijām klasifikators papildināts arī ar Saeimas komisijas vecākā konsultanta, Saeimas komisijas konsultanta, Saeimas frakcijas vecākā konsultanta un Saeimas frakcijas konsultanta profesijām.

Tāpat klasifikators papildināts ar šādām profesijām: arodorganizācijas vadītāja/priekšsēdētāja vietnieks, stenogrammu struktūrvienības vadītājs un viņa vietnieks, pamatdarbības struktūrvienības vadītājs/direktors un viņa vietnieks (poligrāfijas jomā), pamatdarbības struktūrvienības vadītājs/direktors un viņa vietnieks (izdevējdarbības jomā), pamatdarbības struktūrvienības vadītājs/direktors un viņa vietnieks (citur neklasificētu pakalpojumu jomā).

Klasifikators iekļauts arī orķestra mūziķis, aktrise travestija, cirka vingrotājs, Cirka atlēts, ekvilibrists, faķīrs, ugunsdrošības speciālists, audioierakstu atšifrēšanas operators, ēkas inženiertehnisko sistēmu uzraugs, teritorijas dežurants, autostāvvietas dežurants un atrakciju iekārtas uzraugs.

Daudzām profesijām arī precizēti nosaukumi.

Savukārt, piemēram, profesijas Saeimas priekšsēdētāja palīgs, Saeimas/sekretāra palīgs, Saeimas priekšsēdētāja biedra palīgs un Saeimas/sekretāra biedra palīgs no klasifikatora izsvītrotas.

Profesiju standarti ir papildināti ar vairākiem profesiju standartu projektiem: mežsaimniecības inženieris, procesu kvalitātes vadības inženieris, kvalitātes vadītājs, grafikas dizainers un sabiedrības veselības speciālists, mehāniķis uz kuģiem ar galveno dzinēju jaudu, mazāku par 750 kW, kuģa vadītājs uz kuģiem līdz 500 BT piekrastes kuģošanā, kuģa elektriķis, kuģa matrozis un kuģa motorists.

LM norāda, ka profesiju standarti ir saskaņoti ar darba devējiem, darba ņēmēju pārstāvjiem, izglītības iestādēm un valsts institūcijām, kuras ir atbildīgas par jomu, uz kuru attiecas profesijas standarts.

Profesiju klasifikatora mērķis ir uzskaitīt profesiju sarakstu, profesijai atbilstošos pamatuzdevumus un kvalifikācijas pamatprasības, lai nodrošinātu valstī starptautiskai praksei atbilstošu darbaspēka uzskaiti un salīdzināšanu, atgādina LM.

Savukārt profesiju standarti ir nepieciešami, lai, balstoties uz tiem, varētu izstrādāt attiecīgas izglītības programmas.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+