Latvijā
Kriminālziņas

Elbakjans: Stradiņš kaujas pozā šāva uz suni, kurš atradās 30 metrus no viņa 13


Biedrības “Streetbasket” prezidents Raimonds Elbakjans.
Biedrības “Streetbasket” prezidents Raimonds Elbakjans.
Foto: LETA

Lai arī Biķernieku mežā piekautais bijušais “Vienotības” pārstāvis Centrālajā vēlēšanu komisijā Sigords Stradiņš apgalvo, ka suni mēģinājis aizbaidīt, pirms tam raidot brīdinājuma šāvienus, ielu sporta un kultūras kustības “Ghetto Games” aizsācējs Raimonds Elbakjans norādīja, ka brīdinājuma šāvieni netika veikti, turklāt Stradiņš esot nostājies kaujas pozā, pirms šāvis uz suni.

“Viņš pieskrēja priekšā ģimenei, nostājās kaujas pozā un šāva pa suni, kurš bija 30 metru attālumā un nelikās ne zinis par viņu,” notikušo atstāstīja Elbakjans, piebilstot, ka sunim, uz kuru tika izdarīti šāvieni, nebija uzpurņa.

“Es viņam teicu – stop, apstājies! Tajā brīdī viņš man ar plecu uzgrūdās virsū, mēģināja nogrūst no velosipēda un grasījās mukt projām. Tajā brīdī es viņu vienkārši sāku ķert,” sacīja Elbakjans.

Viņš apgalvo, ka par notikušo līdz šim izskanējušās ziņas ir safabricētas un viņam ir diezgan bēdīgi uz tām skatīties.

Kā ziņots, Valsts policijas preses pārstāvis Toms Sadovskis pastāstīja, ka pagājušās nedēļas nogalē policija saņēma izsaukumu uz Biķernieku mežu, jo tur noticis incidents starp vairākiem cilvēkiem.

Notikuma vietā noskaidrots, ka kādam vīrietim, pēc viņa vārdiem, skrienot pa mežu, uzbrucis suns un viņš to mēģinājis aizbaidīt ar diviem brīdinājuma šāvieniem no savas personīgās kaujas pistoles. Taču viens no vīriešiem, kas atradās kompānijā, kurai piederēja suns, pielietojot fizisku spēku un nodarot miesas bojājumus, skrējēju aizturēja.

Šobrīd par faktu ir sāktas trīs administratīvās lietvedības – par iespējamu ieroču nēsāšanas noteikumu pārkāpšanu, par iespējamu dzīvnieka turēšanas noteikumu pārkāpšanu un par miesas bojājumu nodarīšanu.

Sadovskis apstiprināja, ka šajā lietā skrējējam nozīmēta ekspertīze miesas bojājumu pakāpes noteikšanai un attiecīgi pēc ekspertīzes rezultātiem tiks vērtēts, vai ir pamats sākt kriminālprocesu.

Saistītie raksti

Elbakjana “Facebook” profilā publicētās fotogrāfijas no notikuma vietas liecina, ka uz zemes guļošajam Stradiņam pamatīgi asiņo deguns un kāds cilvēks virs guļošā ķermeņa novietojis pistoli.

Elbakjans skaidro, ka ar ģimeni – vecākiem un bērniem – bija devies pastaigā, kad viņus pārsteidzis kāds garām skrienošs vīrietis, kurš izšāvis no pistoles. Elbakjans nolēmis, ka vīrieti nepieciešams aizturēt, pēc tam ar pārsteigumu konstatējot, ka vīrietis šāvis ar kaujas pistoli.

LA.lv