Publicitātes foto

Elegantās un praktiskās romiešu žalūzijas. Pamācība, kā tādas pašiem darināt 1

Romiešu žalūzijas apvieno labākās aizkaru un žalūziju īpašības. Izskatās dekoratīvas un aizņem maz vietas, ērts pacelšanas mehānisms, der plašs audumu spektrs, piemērotas visām dzīvojamām telpām un jebkura veida logiem. Turklāt jāpiemin vēl viens pluss – ja prot šūt, romiešu žalūzijas var uzmeistarot pati.

Reklāma
Reklāma
TV24
Šoreiz “šefs” ir pielaidis kolosālu kļūdu. Vai Krievijas elite patiesībā gaida Putina nāvi? 41
RAKSTA REDAKTORS
“Šorīt viņi tur stāvēja vairāk nekā pusstundu, diskusijas bija skaļos toņos” – jautājam instruktoram, kuram no šoferiem šādā situācijā ir priekšroka 3
Veselam
8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 18
Lasīt citas ziņas

Romiešu žalūzijas izskatās nedaudz askētiskākas nekā aizkari, ko var kārtot bagātīgās ielocēs, taču ir dekoratīvākas par funkcionālajām vienlaidu žalūzijām. Romiešu žalūziju darināšanai vajag krietni mazāk auduma nekā aizkariem, veidojums ir kompakts, ar glītām ielocēm, bet izritinot neaizņem daudz vietas, var stiprināt loga ailā, kas ir īpaši būtiski nelielā telpā, arī pie sienas vai griestiem. Žalūzijas ir ērti lietojamas un kopjamas. Iespējams nofiksēt jebkurā augstumā, līdz ar to var regulēt gaismas intensitāti telpā.

Ja romiešu žalūzijas izvēlas loga piesegšanai dienas laikā, piemērotāki būs caurspīdīgi, viegli un mīksti audumi (tills, organza, poliesters u.c.), savukārt telpas aptumšošanai naktī derēs biezi, gaismas necaurlaidīgi audumi (gobelēns, blīvs zīds, poliesters, džuta u.c.). Uzmanība jāpievērš norādei blackout uz auduma birkas, jo tas nozīmē, ka materiāls ir īpaši gaismas necaurlaidīgs. No šādiem audumiem aizkarus šujot kinoteātriem un viesnīcām. Gaismas necaurlaidīgo audumu var izmantot oderei, bet virspusē šūt citu materiālu. Žalūzijās ļoti dekoratīvi izskatās audumi ar apjomīgiem rakstiem.

CITI ŠOBRĪD LASA

Odere aizkariem vajadzīga, gan lai aptumšotu telpu, gan aizkavētu auduma izbalēšanu tiešos saules staros.

Izvēloties romiešu žalūziju profilu, jāievēro vēl dažas nianses. Ja logam nevar atvērt augšējo daļu, žalūziju var stiprināt ailā. Šādā gadījumā žalūzijas profils jāizvēlas par 1–1,5 cm šaurāks, nekā ir ailas platums. Ja nav iespējams vai nevēlas stiprināt loga ailā, bet gan pie sienas, profilam jāatrodas 20–25 cm virs ailas, lai ir vieta saritinātai žalūzijai un var atvērt logu. Šādā gadījumā profilam vajadzētu būt par 10 cm platākam nekā loga ailai.

Savukārt audums jāpērk 35 cm garāks un 20 cm platāks, nekā ir žalūzijas izmēri. Piemēram, 1,30 m garām žalūzijām vajag 1,65 m auduma, bet platumam jāpievieno 20 cm, teiksim, 1,50 m + 20 cm = 1,70 m. Papildu centimetri nepieciešami auduma maliņu nošūšanai.

Var darināt šauras (līdz 1,20 m) un ļoti garas (līdz pat 3 m!) romiešu žalūzijas, piemēram, divstāvu mājas kāpņutelpai, taču, lai tās varētu viegli pacelt, maksimālajam platumam nevajadzētu pārsniegt 2 m, garumam – 2,50 m. Ja grib platākas, lai piesegtu lielāku laukumu, izmanto vairākus profilus – katrai loga ailai savu.

PADOMI


• Lai romiešu žalūzijas būtu viegli paceļamas un nolaižamas, tām nevajadzētu būt augstākām par 2,5 m un platākām par 2 m.

• Nav piemēroti stīvi audumi, piemēram, tafts, jo neveidosies glītas ieloces.

• Dabiskā lina audums pēc mazgāšanas mēdz sarauties. Ja žalūzijās izmantotais audums saraujas kaut vai par centimetru, ieloces kļūst nevienādas un žalūzijas neglīti izskatās. Ja negribas atteikties no lina, jāveido šaurāka konstrukcija vai jāizmanto poliesters, kam ir lina faktūra.

• Romiešu žalūzijas var viegli kopt – audumu noņem no mehānisma un izmazgā veļas mašīnā vai nodod ķīmiskajā tīrītavā.