×
Mobilā versija
+8°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
11. janvāris, 2012
Drukāt

Eleganti, skaisti cimdiņi bez pirkstiņiem

Foto - Anda KrauzeFoto - Anda Krauze

Siltā ziemā kā šī rokas nav noteikti jāslēpj pirkstaiņos vai dūraiņos. Pietiek, ja tās silda cimdiņi bez pirkstiņiem. Tukumnieces Ilutas Aizstrautas hobijs ir dažādu apģērba gabalu adīšana, bet īpaši kupla un skaista viņai padevusies bezpirkstu cimdiņu kolekcija.

 

Braucām ciemos pie Ilutas, lai uzzinātu, kā var izgatavot tik skaistus un modernus cimdiņus. Vispirms Iluta ņem adāmadatas un dziju un uz katras adatas uzmet deviņus valdziņus. Ada divus valdziņus labiski, divus kreiliski, līdz noadīta aptuveni 9 cm plata mala. Tālāk ada tikai labiski – līdz vietai, kur jābūt īkšķim. PasuR4-ak

Tad ņem drošības adatu un uz tās pārliek septiņus valdziņus, divus atstājot uz adāmadatas. Nākamajā kārtā tos septiņus valdziņus, ko noņēma, uzmet no jauna. Ada labiski, līdz noadīts vēlamais cimdiņa garums – mērot no īkšķa, aptuveni 5 cm. Tad aptuveni 2,5 cm platu malu veido, vienu valdziņu adot labiski, otru kreiliski. Valdziņus pa vienam norauc, veidojot glītu pīnīti.

 

 

 

 

 

 

PasuR5-akPēc tam ada īkšķi. Vispirms uz divām adatām uzlasa īkšķa valdziņus – pa septiņiem uz katras. Ņem vēl divas adatas un uz tām rūpīgi uzver valdziņus gar īkšķim atvēlētā atvēruma sāniem – uz katras adatas divus. Ada labiski, līdz noadīts 3 cm garš īkšķis, pēc tam veido ciešāku maliņu, vienu valdziņu adot labiski, otru kreiliski. Valdziņus norauc, veidojot glītu maliņu. Kad cimdiņš noadīts, rūpīgi jāpaslēpj visi dzijas gali.

 

 

 

 

 

 

PasuR5a-ak

Pēc tam Iluta ķeras pie cimdiņa izrotāšanas. Šoreiz viņa šim mērķim izmanto divu veidu mežģīņu lentes – aptuveni sešus centimetrus platu baltu un violetu ar dekoratīvām rozītēm. Citu cimdiņu pāru rotāšanai Iluta izmantojusi atlasa lentītes, pērlītes, pogas un citus materiālus. Balto mežģīni piemēra pie cimdiņa, izdomā, cik kuplu krokojumu veidos, un atbilstošā garumā nogriež. Šujamās adatas acī iever neilona diegu. Vispirms mežģīnei atliec maliņu, pēc tam visā garumā pa vidu iever diegu tā, lai to var savilkt. Arī otrā mežģīnes galā atliec maliņu. Cimdiņā ievieto cietu pamatu, lai priekšpuse ar aizmugurējo daļu nesašujas kopā. Balto mežģīni savelk, veidojot glītu krokojumu, un piesprauž pie cimda ar kniepadatiņām. Cimdiņu uzvelk uz rokas, pārliecinās, vai viss skaisti izskatās. Pēc tam mežģīni, izmantojot neilona diegu, pa vidu piešuj pie cimda.

 

 

 

 

PasuR7-akMežģīni ar dekoratīvajām rozītēm nogriež vajadzīgajā garumā, noloka tilla malas, vairākās vietās piesprauž pie cimda ar kniepadatām tā, lai rozītes atrastos baltajai mežģīnei tieši vidū. Ar dubultu neilona diegu gar abām malām rūpīgi piešuj. Eleganti cimdiņi ir gatavi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Materiāli un instrumenti: PasuR3-ak

• pusvilnas dzija – aptuveni 50 g

• adāmadatas

• mežģīnes – aptuveni 80 cm

• mežģīnes ar rozītēm – 50 cm

• neilona (neredzamais) diegs

• šujamā adatiņa, kniepadatiņas, drošības adata

 

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+