×
Mobilā versija
+7°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
18. septembris, 2014
Drukāt

Elektrības cenas mazturīgajiem nākamgad saglabāsies starta tarifa līmenī (7)

Elektriba, nauda, rekins, spuldze

Saeima ceturtdien sēdē galīgajā lasījumā atbalstīja grozījumus Elektroenerģijas tirgus likumā, nosakot, ka sociāli mazāk aizsargātie iedzīvotāji arī pēc elektroenerģijas tirgus atvēršanas 2015.gadā varēs iegādāties elektrību par pašreizējo starta tarifa cenu – 11,64 centiem par kilovatstundu, informēja Saeimas sēdē.

Parlamenta Preses dienestā pavēstīja, ka trūcīga vai maznodrošināta ģimene pēc elektroenerģijas tirgus atvēršanas 100, bet daudzbērnu ģimene 300 kilovatstundas katru mēnesi varēs iegādāties par pašreizējā starta tarifa cenu.

Elektroenerģiju par zemāku fiksētu cenu varēs iegādāties arī tās trūcīgās, maznodrošinātās vai daudzbērnu ģimenes, kuras nav noslēgušas līgumu ar elektroenerģijas tirgotāju, piemēram, dzīvojamo telpu īrnieki. Par izlietoto elektroenerģiju virs attiecīgi 100 vai 300 kilovatstundām mēnesī būs jāmaksā tirgus cena.

Centrālās statistikas pārvaldes dati liecina, ka Latvijā trūcīgas vai mazturīgas personas (ģimenes) statuss ir gandrīz 130 tūkstošiem personu un mājsaimniecību, bet daudzbērnu ģimeņu skaits sasniedz 35 tūkstošus. Iegādāties elektroenerģiju par zemāku fiksētu cenu šīm mājsaimniecībām ļaus likumā noteiktais aizsargātā lietotāja statuss.

Pārejas periodā 2015.gadā elektroenerģiju aizsargātajiem lietotājiem tirgos Latvijas energoapgādes kompānija “Latvenergo”, bet no 2016.gada – uz diviem gadiem konkursa kārtībā izvēlēts elektroenerģijas tirgotājs.

Jau rakstīts, ka sākotnēji elektroenerģijas tirgus liberalizācija bija paredzēta 2013.gada septembrī, tad to pārcēla uz 2014.gada 1.aprīli, jo draudēja straujš elektroenerģijas tarifu pieaugums, atverot tirgu, bet dažas nedēļas pirms aprīļa to atkal atlika – līdz 2015.gada 1.janvārim. Līdz tam vajadzēja rast skaidrību saistībā ar tarifa pieauguma kompensācijām maznodrošinātajiem un trūcīgajiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

  1. Vai tad no 2015.gada 1.janvāra straujš elektroenerģijas cenu pieaugums vairs nedraud?

  2. Kā kompensēts elektrības cenu kāpums tiks pensionāriem un invalīdiem?

  3. Kā būs ar tiem “turīgajiem”,kuru ienākumi tikai pr dažiem eiro pārsniegs mazturīgā ienākumus?

  4. Balsoiet tik talak aunu bars pa viniem,un stajgasiet briivi te ar pastalam un pliikam pakaljam.

  5. Cik mīļi! Visi pārējie pavalstnieki būs tie TURĪGIE, uz kā rēķina šī zajebiznesprojekta bīdītāji nu parazitēs …

  6. Kautrīgi tiek noklusēts fakts, ka Latvijā bez mazturīgiem ir vēl viena aizsargājama grupa – tā dēvētie oligarhi, kas var atļauties elektroenerģiju netaupīt. Par visu un pēc pilnas programmas samaksās lohi, kas knapinās, taupa un tērē līdz 200 kWh mēnesī.

  7. Vecā cena būs tikai par limitētu kilovatu skaitu.

Draugiem Facebook Twitter Google+