×
Mobilā versija
Brīdinājums +6.6°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
7. oktobris, 2016
Drukāt

Elektrības rēķinā gaidāms jauns lēciens (89)

Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

Trīskārt lielāki elektrības rēķini uzņēmumiem ar 1. augustu un astoņkārtīgs elektroenerģijas sadārdzinājums no nākamā gada 1. aprīļa – par šādu notikumu gaitu šonedēļ Saeimas deputātus brīdināja Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) Enerģētikas komitejas vadītājs Kaspars Osis.

Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijā tika spriests par situāciju pēc 1. augusta, kad līdz ar AS “Sadales tīkls” ieviesto tarifu daudziem klientiem sadārdzinājušies elektrības rēķini. Kā prognozēja K. Osis, ar nākamā gada aprīli daudzus sagaida pat astoņkārtīgs elektroenerģijas cenas kāpums, ja tiks diferencēts elektrības cenā iekļautais atbalsts tā dēvētās zaļās enerģijas ražotājiem jeb obligātā iepirkuma komponente (OIK). Saeimas komisijas priekšsēdētāja biedrs Ingmārs Līdaka (ZZS) piekrita, ka iedzīvotāju neapmierinātība un satraukums pieaugs vēl, ja Saeima apstiprinās likuma grozījumus, kuri paredz diferencēt elektrības cenā iekļauto OIK. Arī to ieviešot, līdzīgi kā ar “Sadales tīkla” ieviestajiem tarifiem, iedzīvotāju rēķini būs atkarīgi gan no pieslēguma jaudas, gan no elektrības patēriņa.

Runājot par situāciju ar elektrības rēķiniem pēc 1. augusta, I. Līdaka atzina, ka par notikušo sadārdzinājumu iedzīvotāji ir ļoti satraukti. Arī viņam šķiet nesaprotami, kāpēc iedzīvotājiem jāmaksā par tiem aptuveni 120 000 klientu, kam elektrības patēriņš ir niecīgs vai nav nekāds. “Kādas Rīgas kafejnīcas īpašniekam par augustu saņemtais elektrības rēķins bijis 850 eiro, bet par septembri – jau 1670 eiro. Tagad iznāk pavisam muļķīgi, cenšamies dzēst ugunsgrēku, kad tas jau ir izcēlies,” secināja Līdaka.

Kabeļoperatora “Baltcom” pārstāve Tīna Lūse deputātiem atzina, ka jaunie tarifi uzņēmumam radot papildu izdevumus – ap 11 000 eiro mēnesī. Pašlaik uzņēmums gan vēl neesot paaugstinājis iedzīvotājiem maksu par saviem pakalpojumiem. Bet, iespējams, tas notikšot. “”Sadales tīkls” apgalvo, ka no 1 200 000 uzņēmuma klientu aptuveni 700 000 šīs pārmaiņas elektrības rēķinus būtiski neietekmē, tie pat samazinājušies. Tā ir puspatiesība. Neietekmē tikai tos, kam elektrības patēriņš pārsniedz 1000 kilovatstundas mēnesī. Turpretī pārējiem rēķini paaugstinās,” uzsvēra Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padomes valdes loceklis Guntis Vilnītis.

Citi lauksaimnieku pārstāvji pauda neizpratni, kāpēc augu gadu viņiem būtu jāmaksā vairāk, ja graudaugu kaltes un citas ar elektrību darbināmās izmantojamās iekārtas viņi izmanto tikai dažus mēnešus gadā. Lai samazinātu izdevumus, “Sadales tīkls” piedāvājot samazināt pieslēguma jaudu. Bet tad ik gadu pēc ražas novākšanas būs jāprasa, lai to atkal palielina. Tas pats būs arī ģimenēm, kurām lauku mājās reizi vai pāris reižu gadā ar elektrību jāsazāģē malka. Vai ar šiem jaunajiem tarifiem neiznākšot tā, ka pirkt tirgū jau sazāģētu malku būs lētāk nekā zāģēt pašam.

Deputāts Jānis Klaužs (ZZS) uzskata, ka cēlonis elektrības rēķinu sadārdzinājumam ir “Latvenergo” un “Sadales tīkla” sadalīšana atsevišķos uzņēmumos. “”Latvenergo” strādā ar peļņu, turpretī “Sadales tīkls” žēlojas, ka nevar savilkt galus. Ja “Sadales tīkla” pieder “Latvenergo”, kas strādā ar peļņu, tad lai tas arī sedz šos izdevumus, nevis uzkrauj tos iedzīvotājiem,” rosināja Klaužs. Viņaprāt, no Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) steigšus jāpatriec tie darbinieki, kuri ar vieglu roku apstiprinājuši šos tarifus.

“Sadales tīkla” valdes priekšsēdētājs Andis Pinkulis tarifu maiņu deputātiem attaisnoja ar iepriekš dzirdēto – tikšot veicināta jaudas lietderīgāka izmantošana, sarukšot bojājumu skaits un to novēršanas ilgums. Viņaprāt, iedzīvotāji varot samazināt izdevumus, atsakoties no neizmantotās pieslēguma jaudas pavisam vai uz sešiem mēnešiem. Tāpat varot apvienot vairākus mazas jaudas pieslēgumus vienā vai izvēlēties sev labāku tirgus cenas piedāvājumu. Te gan jāpiebilst, ka elektrības piegāde pilnībā ir “Sadales tīkla” monopols, tāpēc iedzīvotājiem kaut ko izvēlēties patiesībā nav nekādu iespēju.

Galarezultātā Saeimas komisija nolēma uzdot Ekonomikas ministrijai sagatavot iedzīvotāju un uzņēmēju informēšanas plānu par izmaiņām elektroenerģijas patēriņā, tarifos un izmaksām.

Pievienot komentāru

Komentāri (89)

 1. °Nav ko velti domāt par un pret.
  jāatjauno valsts, bet pareizāk sakot, tautas monopols pār energo resursu kontroli valstī.
  Zagļi un daļa deputātu jānoliek pie sienas , iesākumam katrs desmitais un tad, tad katrs piektais, utt…
  Tādā veidā ļoti ātri zagļiem apetīte tiks atsista uz kārumiem – kad tauta reiz modīsies pa īstam nevis tā, kā tas notika tā saucamās “atmodas” laikā, kad pie varas nonāca tautas un valsts nodevēji ar komunistiem un komjauniešiem priekšgalā

 2. Miķelsons centās darīt visu, lai ee cenu pieaugums nebūtu tik sāpīgs, bet ko līdz Žīgurs ir pie varas, tiek visa sistēma sabojāta. Atbildēt

 3. p.s. Klaužs vēl elektroenerģijas pārvades sistēmas operatoru AS Augstsprieguma tīkls aizmirsa!

 4. Pinkulis tur neko nelemj, tikai kā papugailis dzied iemācītu meldiņu! Jauda izmantota vislietderīgāk, bet TARIFS vienalga pacelts! Tagad viņa kantoris vēl OIK no “ražotājiem” aka lielveikalu ķēdes novels uz iedzīvotājiem!

 5. LAUPĪTĀJI IR JĀSODA!

 6. 2015 g “Latvenergo” turpina pelnīt – pieaugums par 28%

 7. Mes tak esam laimigi – Es esam…tad ar laimigi esat, ka standarti ka ES
  …))) Es- Eiropas Savieniba

 8. Par OIK skaidrošanu man, tā ne-ekonomikas ministērija var arī nenopūlēties, jo mājsaimniecības, kas neko nepelna nevar likt uz diferencēšanu kopā ar jebkuru uzņēmumu, kas ir Uzņēmuma ienākuma nodokļa maksātājs, jeb kaut ko pelna. Kur lai mājsaimniecība ņem naudu, ja no 2017. gada 01. aprīļa ne-ekonomikas ministērija virzīs likumprojektu par OIK diferencēšanu arī nepelnošām mājsaimniecībām, kas patērēs 0 kWh. liekot maksāt viņu noteikto OIk pamatsummu un mainīgo daļu klāt, ja patērēs virs O kWh. Neko es nemaksāšu, Lai taču kāds diferencē savu domāšanu, kā tos lielos uzņēmumus atbrīvot no lielā OIK, ne jau uz mājsaimniecību rēķina, kas neko nepelna.

 9. Par OIK skaidrošanu man, tā ne-ekonomikas ministērija var arī nenopūlēties, jo mājsaimniecības, kas neko nepelna nevar likt uz diferencēšanu kopā ar jebkuru uzņēmumu, kas ir Uzņēmuma ienākuma nodokļa maksātājs, jeb kaut ko pelna. Kur lai mājsaimniecība ņem naudu, ja no 2017. gada 01. aprīļa ne-ekonomikas ministērija virzīs likumprojektu par OIK diferencēšanu arī nepelnošām mājsaimniecībām, kas patērēs 0 kWh. liekot maksāt viņu noteikto OIk pamatsummu un mainīgo daļu klāt, ja patērēs virs O kWh. Neko es nemaksāšu, drīzāk vēlēt neiešu. Lai taču kāds uzņemas atbildību un diferencē savu domāšanu, kā tos lielos uzņēmumus atbrīvot no lielā OIK, ne jau uz mājsaimniecību rēķina, kas neko nepelna.

 10. Apetīte rodas ēdot!!!! Latvenergo darbiniekiem ne silts, ne auksts, jo ne tikai lielās algas ir viņu prioritāte piepildīt makus, bet arī sociālās garantijas ir sev sarūpējuši 1999. gadā nodibinot pirmo Slēgto pensiju fondu, kur no algām ieskaitītās summiņas nodrošinās biezos un ne tik biezos ar otru pensiju un saņems kopā ar to lielo vai mazo valsts pensiju. SPRK danco pēc viņu stabules, ko šie ar Sadales tīklu iepūtīs, to tie arī darīs monopolista labā, ne jau sabiedrības labā. Tā saucamā abonēšanas maksa ir ņirgāšanās par jebkuru mājsaimniecību un mazo uzņēmēju, kas strādā sezonāli. Savukārt abonēšana vai pieslēguma uzturēšana nav saistīta ar elektrības līniju atjaunošanu, jo pieslēguma vieta ir tur, kur atrodas komercskaitītājs, bet uzturēšana ir pakalpojums par abonenta un komercskaitītāja rādījumu reģistrēšanu. Tā abonēšana ir absurds uz visiem 1000%.

 11. ne jau elektrība dārga,bet OIK un sadales paklpojums!

 12. Ja “Sadales tīkla” pieder “Latvenergo”, kas strādā ar peļņu, tad lai tas arī sedz šos izdevumus, nevis uzkrauj tos iedzīvotājiem,” rosināja Klaužs.
  It kā jau pats par sevi saprotams būtu. Sadalīt, nesadalīt, optimizēt, ekonomēt etc. taču nevar uz pilnīgi citu cilvēku, personu rēķina!
  Bet te, mainot saskaitāmo kārtību, ir izmainīta arī summa, turklāt sev vēlamajā virzienā, man šķiet.

 13. saskatu tikai vienu RAKSTIT EIROPAS SAVIENIIBAI PAR NESAMEERIIGI DAARGAAKO ELETRIIBU VISSAA BALTIJAS REGIONĀ ,RAKSTIT PAR TO ,LAI ZIN UN LAI SAK NO IZSKATIT JAUTAAJUMU ,KAM LATVIJAI VAJADZIGA IR TADA VALDIBA ,KAS NAV TAUTAS PUSĒ …JĀ MAN NEKO PAR VELTI NEVAJAG ,BET ŠĪTĀ IUERĪKOT LAMATAS VISAI LATVIJAI ,TAM CILVEKAM KAS TO IZDOMĀJA ,LAIKAM NAKTIS NEGUĻÕT UN LABU PREMIJU DABŪJIS VAI DABŪS ,IERAKSTIT VESTURES MAACIIBU GRAAMAATAAS ,LAI ZIN BERNI SAVUS VARONUS

 14. Tāpēc jau JŪS esat lai mums algas pelnītu un pensijas labas,jo mums ar simtiem ir par maz.

 15. Apetīte rodas ēdot.
  Ar to jaudas maiņu tak arī varēs pelnīt. Par pieslēgšanu un atvienošanu uzliks krietnas summiņas, jo nevar taču likt klerkiem strādāt bez maksas.

 16. Ar ko nodarbojas Latvenergo,ja viņam ir peļņa,kā tiek paziņots šajā rakstā?Sadales tīkls to pērk no Augstsprieguma tīkliem un tirgo iedzīvotājiem un uzņēmumiem.Tāds Latvenergo vispār nav vajadzīgs!

 17. Mīļie ! Bet balsosim par ko ? Par ,,vienotību,, zagt, par ,,zaļajiem,, ar ,,zemnieku,, ,,saskaņu,, ??? NĒ balsosim par vienīgo spēku -NA ,lai arī viņi tādi bezzobaini ir , bet radikālākas organizācijas mums pagaidām diemžēl vēl nav , bet gan jau kāds atradīsies izvest TAUTU ielās. LAI DIEVS SVĒTĪ LATVIJU !

  • lauku kuža -> Jezupam Atbildēt

   Vai Tu skaitīt neproti?
   NA nepavisam nav bezzobaini, viņu tikai Saeimā un valdībā ir par maz, lai spētu kaut ko reāli ietekmēt.

 18. kurai veel nav putnini galvaa — sakiet ,kogribat ,MUUS MASVEIDAA IZNICINAAS ,TAGAD ELEKRIBA TUULIT GAAZE UN TAD KAD PAZUDIS EIRPOPAS NAUDA MES BUSIM TUR KUR SAPNOS NERADIIJAS PAT PASTALAS ….TOTIES IGAUNIJA ZEĻ UN ZELS

 19. Jātaisa barikādes un atkal visai tautai jāiet ielā uz valdības māju, bet nevis vienu dienu bet nedēļām bardaks pie valdības mājas jāuztaisa tad varbūt sāks ko domāt

 20. aha ,varam izveeleeties atslegt jauda — akad vajadzes piesleegt ,tad atkal maksaa par piesleegunmu …nee nu8 visu saprotu ,bet sitaadu postazu nesaprotu …ja valsts nevar sarzot iedziv eletribu pasi ,bet perlk no privaatajiem ,es i meems …

 21. Drīz Maxima un Rimi sāk dedzināt sveces ,gaismas vietā.

 22. Cienījamie jūs vispār drosmi esat sarijušies!
  Kā jums liekas kā cilvēki maksās ,ja + ir jāmaksā citi reiķini (pakalpojumu)
  Dzīvosim nabadzībā, lai varam samaksāt nodokļus utt.. Lai augstākstāvošajiem būt vairāk naudiņas!
  Jo vairāk apsveru pamest šo valsti!! Šeit nebūs nākotnes!

 23. Nu mīļie.zirgam jāsmejas.pašiem3 spēkstacijas un puse no pus algas jāatdod par elektrību.nez kur agrākos laikos tie zidimi palika.vajadzētu varbūt no kaimiņu bāleliņiem pajautāt.var būt šie var mums lētāku elektrību piedāvāt.tad mūsējie nabadziņi pēdiņās aizies pa burbuli.paskatieties cik vērtas ir viņu dienestu mašīnas.diez vai nabadzīgais monopoliņš pie sliktš dzīves tādas varētu atļauties.kad mūsu valstelē beigsies tas bardaks…vai nevienam nav bail.ka drīz savu elektrību varēs patērēt paši.paši sevi varēs dakterēt.paši iet uz skolām..jo vidusmēra cilvēks.kuram alga esot kaut kādi no nekurienes izzīsti700 eiro.reāli dzīvē saņemu 370.nu diezzin vai visu uzkrauto spēs pavilkt.par nabagiem nemaz nerunājot…

 24. Labi, ka vairs nedzīvoju tai buratīno zemē, kur karabasi-barabasi dara ar tautu ko vien grib ! Bet tur jau jāvaino arī paša muļķu tauta, kura ļauj sevi drāzt un drāzt !

 25. Īrijā tarifi samazinās elektrībai par 5 % gāzei par 2,5%.

 26. Ziņās pazibēja ka Latvijā uz iedzīvotāju pleciem ir uzkrauts eiropā vilielākais OIK ,bet ne no deputātiem un ne no ministriem nedzirdēju nevienu vārdu,kas tiks darīts tautas labā, lai samazinātu to nastu no mūsu pleciem.Man tā elektrības padarīšana visu dzīvi ir bijusi tumša lieta,kas gaši spīd.Kad elektrificējām savu māju 1976.gadā mums bija 10 A skaitītājs un krievu laika elektrotexnika.Tagad ir nomainīta elektrotexnikauz A klasi unelektriķi attiecīgi ir nomainījuši skaitītāju uz 25A mums neprasot,laikam tas bija jau viss izdomāts laicīgi kā nokāst no mums to naudīnu.

 27. Rodas tāda dīvaina sajūta it kā visos posteņos sēdētu cilvēki, kuri vispār loģiski domāt nav spējīgi, tikai k,aut ko kombinē, lai kabatas pildītos

 28. Brīvības bulvāra mājā uzskata ka LV vēl par daudz iedzīvotāju, vajag veicināt aizbraukšanu! Atpakaļ uz šo laupītāju midzeni neviens netaisās braukt, lai barotu resno Ruksi un citus “zaļās enerģijas”ražotājus, kuri iedzīvojas uz trūcīgo cilvēku rēķina! Visa veida maksājumu izmaiņas (Auto nodoklis, u.c.) skar tieši nabadzīgāko slāni, kuriem visa pensija un citi ienākumi jāatdod valsts biezajiem!

 29. Te prasās tiem zaļajiem hesiem ielaist lauzni turbīnā….lai labi griežas

  • Ieteikums visiem – painteresējieties pirms runājiet muļķības! 2015. gadā aprēķinātā maksa par atrašanos OIK (pirms nodokļiem): Gāzes koģenerācija 57,83%(tai skaitā Latvenergo TEC 31,8%); biogāze 21,06%; biomasa 14,35%; mazie HES 3,63%; vējš 3,13%. Izskatās ļoti zaļi, vai ne?! Te gan jāatzīmē, ka šis ir ļoti labs mehānisms valstij kā ieņemt nodokļus, jo te nošmaukties praktiski nav iespējams, vienu daļu jau atskaita pirms izmaksāšanas.

 30. Varbūt būtu laiks iedzīvotājiem atkāti pateik, ka esam debīli, neprotam strādat, valdību idiotisku lēmumu dēļ Latvija ir visnabadzīgākā valsts viismaz ES un lai ministrijām ierēdņiem nepietrūktu audas, pārdodam savu mīļo zemi. Varbūt vajag pa tie so, esam kaimiņiem apsolījuš atdot Latviju, bet ar nosacījumu – bez cilvēkiem, nav ko tēlot, ka mums IR prezidents, ministrijas kurām rū kas šeit notiek. Nu nav Cilvēki tik stulbi kā valdība iedomāja, saprotam, ar savu ” darbu” ministrijas deputāti Latviju noveduši līdz bezdibeņ pašai malai.

 31. Kurš parastais iedzīvotajs spēs maksāt, no kurienes ņemt naudu?

  • Galīgs idiotisms! Tiem- Saeimas žurkām, vairs nav par ko spriest! Jāķeras atkal pie nabagu maciņiem. Par mums jau tā smejas visa Eiropa. Ko tad nu vairāk, izslēgsim arī elektrību. Parastiem mirstīgajiem jau nav no kā maksāt….

 32. Tagad sapratāt, kāpēc bija nepieciešams ieviest elektrības tirgu?

 33. tirgus virinātājus ziepēs!!! Atbildēt

  Letiņi patiesi ir viena mazohistu tautele. Sanāk tā, ka ar priecīgu prātu savēlam visādus pīīīīīīī , bet pēc tam novelkam bikses, pieliecamies un gaidām viņu IENĀKŠANU. Un šie ar prieku … Cik ilgi vēl?

 34. izdzivosu ar sveciti bet jusu hesi lidos caisa

 35. Kā saprotu,nāk Jaunais gads kurš nesīs jaunus nodokļus,nodevas ,maksājumus. Mūs cenšas padzīt no šejienes,spiež pamest Latviju!
  Ja aizbraukušie nepatērē-tātad nemaksā,jāmaksā mums,jo sadales tīkli ,elektro tīkli u pārējie zajazas jau neies ciest zemākas algas un citas neērtības.
  Tieši tas pats ar nodokļim! Valsts ieņem mazāk,jāpārliek uz palicējiem!
  Kur esam nonākuši?????Kādi dauņi ir pie teikšanas????!!!!

 36. Cerams ka tas ir apriļa jok, jeb nabagiem bus jaatsakas no elektribas?

 37. Kungi pilnā sparā sāk gatavoties LV 100.gadadienas jubilejas svinībām – “reņģēdājiem” jāsavelk jostas!

 38. Jā…Nekas nemainīsies,neceriet!Tikai uzdeva iedzīvotājus laicīgi sagatavot!!!
  Tas nozīmē- nopirkt laicīgi baldriānu pilienus?
  Vai pienācis laiks atteikties no elektriskās plīts,putekļu sūcēja, datora utt.,nopirkt sveces .
  Palieliniet mums pensijas un algas,nodrošiniet normālus dzīves apstākļus!!!!
  Deputātu kungi,vai Jūsu uzdevums padzīt no valsts visus palikušos un nevarīgos uz mežu zem egles???

 39. Kad pie Saeimas būs pikets, kur sanākušie 50 000 pieprasīs Saeimas atkāpšanos? Nost ar šo Saeimu un prettautisko režīmu!

 40. Latvenergo ir taisnība – mans pilsētnieka parasta dzīvoklī dzīvojoša rēķins nav būtiski mainījies, patiesībā pat ir nedaudz samazinājies

 41. Nabadzības plaisa Atbildēt

  Tie, kuriem ir privātās mājas, kur ļoti daudz tērē elektrību, tie ir apmierināti. TV daudzi vidēji situēti žurnālisti un eksperti atzinīgi par elektrības cenu izsakās, jo viņi tos 300kw notērē. Bet dzīvokļos daudzdzīvokļu mājās tiem, kas taupa un rēķina katru centu, tiem ir pamatīgs paaugstinājums. Netaisnīga situācija, jo kaitina Sadales tīkla atruna par mazturīgajiem. Lielākā daļa iedzīvotāju ir ļoti tuvu mazturīgo statusam, tikai neliela starpība ienākumu ziņā. Kāpēc šos ļaudis tīšuprāt pietuvināt trūcīgajiem?
  Tā ir valdības nabadzības plaisas likvidēšana kā prioritāte?

  • Jaceļ labklaiba ar nodokliem un cenu paaugstinajmu ., ja bus jamaksa 8x vairak par elektribu tad parejes preces neatpaliks. vai valdibai nevajadzetu paskaidrot tautai tas ir taisniba ko te raksta ? tas ir nopietna lieta .

  • MAN IR PRIVATMAJA ,TAD KO MAN TAGAD LEKT ĀRA NO TĀS ,NEKO NETĒŖĒJU ,tv ,DATORAS LEDUSSKAPIS A REKIJS BIJA TADS KA APSEEEDOS UN DOMAAJU KAS NOTIEK,,JAA MAAJA APKURINU AR GAAZI ,NAV CITAS IZEJAS MAN ,NAV TO LIIDZEKLU ,LAI KAUT KO MAINIITU ..NUPAT IESLEDZU SILTUMINU ,AR BAILEEM GAIDU REEKINI MENESA BEIGAAS …UN VEL INVALIDITES PENSIJA ,GRUPA ….KAAPEC JASAREZGII IR LIETAS ,KURAS LABI STRADAAJA ..CILVEKI BIJA SPEEJIGI SAMAKSAAT ,PAT ES,KAS TAGAD NOTIKS NEZINU …NĒ ES TICU ,KA VESELAIS SAPRĀTS NEMS VIRSROKU PĀR STULBUMU TAM CILVEKAM ,KASSO MURGU IZGUDROJA ,AR RUNGU VNK JĀSADOD ..LAIKAM TAK MILJONAARS SEZ SADALES TIKLAA VAI LATVENERGO ,KAS ATBALSTA ĀDAS VILKSANU PĀR ACIIM

   • “MAN IR PRIVATMAJA ,TAD KO MAN TAGAD LEKT ĀRA NO TĀS…”
    Tagad jau daudziem dzīvokļi privatizēti = privāti, jautājums tas pats!

 42. katru dienu kāda ziņa kā tiek gremdēta Latvija . Bija lētāk bez OIK ,bez tirgus liberalizācijas utt . Bet vajag dārgāk .

 43. Kā izskaidrot ka Norvēģījā elektrība ir ļoti lēta?
  Varbūt iepirkt elektrību no turienes?

  • vai Norvēģijas karti esi apskatījies? tur ir kalnu upes un elektrība ražojas nejēgā.

   • To visu mēs lieliski saprotam. Un saprotam arī, ka viss maksā tik, cik maksā. BET – cilvēks nenopelna, lai visu apmaksātu. Simtām reižu ir runāts par to, ka lai varētu visu samaksāt, no kā mēs neatsakāmies, ir jāsaņem adekvāta alga. Nu, nevar no manis paņemt nodokļos un maksās vairāk, kā saņemu algas dienā. Tā arī nesaprotu, vai izliekas te kāds vai patiešām ir īpaši apdāvināts.

  • pati elektrība ir ļoti, ļoti lēta, visu “prieku” sadārdzina nesakarīgā OIK sistēma un haoss, kas tagad radies ar Sadales tīklu tarifu maiņu.

 44. OIK ir diversija attiecībā uz Latvijas valsts ekonomiku.

 45. citas valstis par tādu ņirgāšanos neklusētu,vai mēs samierināsimies?????????

 46. Valdības vīriem, deputātiem un ierēdņiem jāpalielina algas, tautai jāuztur tā liekēžu banda, tāpēc arī nauda jāizspiež no tiem iedzīvotājiem, kas vēl palikuši! Palasiet deklarāciju sarakstus, kādas algas un prēmijas saņēmuši un joprojām saņem liela daļa ierēdņu! Un pārstrādājušies viņi noteikti nav!!!!!

 47. Kautkāds murgs jo mazāk tērē jo vairāk maksā,pensionāri ir tie kas taupa elektrību lai mazāk būtu jāmaksā bet kas tagad sanāk,atkal cietēji pensionāri,apdomājiet ko darat??????

 48. BUDZETS NEPIEAUGS ,PIEAUGS ZAGLU KABATU BIEZUMS.

 49. KARTEJA AFERISTU BANDA PACĒLA GALVU.

 50. jaiet ar daksam ielas visur viena patvala

 51. Mīļais debesu tēvs,tavs novēlējums ir ,lai dievs sargā Latviju,tad griežos pie tevis ar lūgumu-esi tik mīļš un pieliec savu svētīgo roku-saaicinot saimes mājā visu valsts aparātu ar visiem nozaru ministriem un uzsūti viņiem kādu zarazu ,lai viņi iznīks kā nezāles pēc kaplēšanas,neatsaki man,jo citād iLatvija vairs nebūs.Tautas lūgšana baznīcā par viņiem nelīdz ,viņi aizvien paverdzina Latvijā cilvēkus un drīz mēs vispār pazudīsim no šīs svētās zemes.

 52. Ka pie varas tika ZZS, tā vienkāršā tauta tiek iedzīta totālā nabadzībā.

 53. Pēdējais laiks atcelt aizliegumu par mazajiem vēja ģenerātoriem ,man personīgi pietiktu atliku likām un ja kas citviet pasaulē nez kapēc elektrība tādas summas nemaksā,un ja grib tā fīrētie ,tad varbūt ,lai ir tomēr pilsonim izvēle ,neviss bezizeja.Zaģļi savāca visu to ko mani senči cēla kā tautas labklājības objektu un tagad drāž cik spēka.Ta piediršu es visas šīs debīlās privatizācijas -un attiecīgos aizliegumus ar kāda darboņu grupas lobēšanu.

 54. Jāsāk kravāt koferus, lai šajā zagļu valstelē paliek tikai deputāti un bagātie zagļi(latvenergo, sadales tīks u.c) Un, tad lai viņi kuļās kā grib tālāk!

 55. Sveiki,vai kads tur Seimā ,kurš pieņēmis likumu par minimālajām algām,veic apreiķinu ,cik izmaksā exsistēšana,šajā valstī, ğimenei ar 2viem bērniem .piem 2istabu dzīvoklī un 1transporta līdzekli. Viņiem šķiet ar matemātiku slikti….ļoti slikti.

 56. Sveiki,vai kads tur Seimā ,kurš pieņēmis likumu par minimālajām algām,veic apreiķinu ,cik izmaksā exsistēšana,šajā valstī, ğimenei ar 2viem bērniem .piem 2istabu dzīvoklī un 1transporta līdzekli. Viņiem šķiet ar matemātiku slikti….ļoti slikti.

 57. Vai tad ar šo paaugstinājumu vē nav gala, ar 1.aprīli atkal būselektrības paaugstinājums?
  Ārprāts!
  Vai tad neviens no mūsu valdības nav iepazinies ar Eiropas komisijas atzinumu par to, ka Latvijas iedzīvotāji jau no deviņdesmitajiem ir pārmaksājuši par elektrību salīdzinājumā ar citām valstīm, pat ar bagātajām Ziemeļvalstīm?

 58. Arii es esmu shokeeta,pirmkaart esmu invaliide ar mazu pensiju un shomeenes sanjeemu pirmo reizi muuzhaa truuciigaas personas statusu,liidz ar to atvieglojumu par elektroenergjiju uz 3 meeneshiem katru meenesi leetaaki 100kw par starta cenu.Kopeejais rezultaats iznaaca taads,ka par pateereetajiem 110 kw man 18,02 eiro vietaa bija jaamaksaa 13,15eiro,taatad atlaide tikai 4,87 eiro,kauns par taadu atlaidi un taadas pashas atlaides pienaakas arii daudzbeernu gjimeneem-vienkaarshi truukst vaardu.Paldies gaadiigajamLatvenergo un paldies muusu valdiibai,kas sevi neaizmirst.

 59. jā:
  Ja “Sadales tīkla” pieder “Latvenergo”, kas strādā ar peļņu, tad lai tas arī sedz šos izdevumus, nevis uzkrauj tos iedzīvotājiem,” rosināja Klaužs. Viņaprāt, no Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) steigšus jāpatriec tie darbinieki, kuri ar vieglu roku apstiprinājuši šos tarifus.

 60. Vel nepietik zagt latvenergo,ta jau knapi savelkam galus.

 61. jauki,mums liek,liek,klat jau desmitkartigi,,,bet mes visi sezam ,komentejam ,tada sajuta ,ka visi loti apmierinati ,un vispar tas jau neatticas uz mums,,,bet uz ZIMBABVI,,

 62. Tas ir murgs…

 63. Kāda liekulība no valdības puses, varētu padomāt, ka tas nav saskaņots…,rodas jautājums, par cik pieaugs budžets !

 64. Cikst ka viniem naudas nav,bet vai siem galva jautajums rodas,kur mes to naudu lai raujam,no debesim ta vis nekrit,cik mums maksa,no ta mums jaiztiek,a,sie tik skabekli mak piegriest-idiotu bars-par savu latvijas tautu nirgajas.

 65. Ar varu uzspiež pirkt…maksāt… Apsveru iespēju atslēgties no šī zagļu kantora

 66. Ja liela veja laika tiek bojata elektro līnija,tad lai tulit tiek salabota,nevis jagaida paris stundas vai pat vairakas dienas. Lai tad iedzivotajiem samaksa kompensaciju,kam nau elektriba. Kad pazvana,tad aizbildinas,ka elektro linija bojata.

 67. Tas uzņēmumus, kurus nav piebeigusi valsts, piebeigs Latvenergo!!! Gribētos, lai Latvenergo apetīte būtu adekvāta kvalitātei, nevis pie mazākās vēja plūsmas, puse Latvijas ir bez elektrības

  • pie kam te Latvenergo, kur naudiņa caur Sadales tīklu paliek, zina tikai Vienotība. Pat šahiste dabūja pa snuķi, kad gribēja to izokšķerēt.

  • tur jau vainīgs tas pats sadales tīkls – ka pie vēja pūsmām zūd elektrība. Latvenergo elektrību tikai ražo, piegāde notiek caur monopolistu – sadales tīklu. Ja vēl cels elektrības – jeb elektrības komplekta, jo pati elektrības cena sastāda mazāk kā trešo daļu no rēķina, – cenu, nezinu, ko darīt… Mums – lielpilsētā, pilsētas lielākajā ielā – neiet garām ne siltā ūdens, ne gāzes trubas. Ūdeni jāsilda ar boileri, pēc daudzajiem balonu sprādzieniem ar tādiem vairs neriskējam, ēdienu gatavojam uz elektriskās virsmas. Šobrīd elektrības rēķins sastāda 10% no ģimenes kopējiem ienākumiem (tātad arī izdevumiem, jo pārpalikums mums mēneša beigās norodas). Ja būs vairāk, tad nezinu, no kā atteikties? Sildīt ūdeni un mazgāties reizi mēnesī, kā vecos labos padomju laikos, kad nebija ne vannas istabas, ne karstā ūdens krāna kā tāda?

 68. Neveikla spēle =
  Ja kāds vēlas sagraut valsti un tas lai atceras neseno vizīti pie tām zivju bunžām. Paldies var teikt Kučinskim un ZZS – tikai kāds mērķis? Ar bezjēdzībām parādīt, ka valdībā neder ne Vienotība, ne NA , bet tikai …
  Ja godīgi jāsaka kāds izstrādājums pilī, tāds laikam arī tur tajā mājā , kur ”tētiņš” stāvēja …

  • Kurš bija tas lops,kas apsolīja dažiem ražotājiem iepirkt tik dārgu elektrību ?Tad kāpēc man ir jāuztur tā lieķēžu banda ar OIK?

  • Nav vērts tērēt laiku un skatīt izbijušo premjeru galerijas. Lai arī cik zaļš censtos izlikties Kučinskis, bet cauri akotam dveš kas rūsgans. Tā ir tā TP un Par labāku Latviju odere, jo Šķēles kungs jau dikti nobažījies par savu drauģeļu iztiku no zaļās enerģijas kompānijām. Tāpēc jau arī piekomandēja Kučinski ZZS . Un tas tagadiņ raujAS VAIGA SVIEDROS LAI IZPATIKTU BOSAM.

Draugiem Facebook Twitter Google+