×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.2°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
18. oktobris, 2016
Drukāt

Elektrības rēķinu lēciens: Saeima gatavojas balsojumam (2)

Foto - LETAFoto - LETA

Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēdē otrdien deputātu vidū raisījās plašas diskusijas par Elektroenerģijas likuma grozījumiem, ar kuriem paredzēts diferencēt obligātā iepirkuma komponentes (OIK) maksājumus patērētājiem pēc patēriņa un pieslēguma jaudas.

Opozīcijas deputāte Inguna Sudraba (NSL) vaicāja, cik liela ir summa, kas līdz ar šīm izmaiņām tiks pārdalīta, un kurš to samaksās. Ekonomikas ministrijas (EM) parlamentārais sekretārs deputāts Vilnis Ķirsis (“Vienotība”) pauda, ka pārdale notiks starp tiem, kas efektīvi un neefektīvi izmanto elektroenerģiju, jo pašlaik ciešot tie, kas to dara efektīvi.

Finanšu ministrijas parlamentārais sekretārs deputāts Edgars Putra (ZZS) pauda, ka viņa pārstāvētā Zaļo un zemnieku savienība par šīm izmaiņām ir diezgan skeptiski noskaņota.
Parlamentārietis Imants Parādnieks (NA) teica, ka šis ir pareizais ceļš, tomēr jāmeklē arī citi resursi un avoti. Viņš arī uzsvēra nepieciešamību skatīties uz visu sistēmu plašāk un to sakārtot.

Deputāti arī vaicāja, cik izmaksā OIK, uz ko EM pārstāvji atbildēja, ka pērn šī summa bija ap 255 miljoniem eiro. Ķirsis piebilda, ka iepriekš uzņemtās saistības valstij izmaksā dārgi. Viņš turpināja – “kamēr mēs te filozofējam, apstrādes rūpniecība lēnām mirst”.

Runājot par pieslēguma jaudām, kas netiekot izmantotas, Mārtiņš Bondars (LRA) mudināja uzdot “Sadales tīklam” vērsties pie tiem, kam ir liekas jaudas, un aicināt tās samazināt.
Komisijai vēl nebija jāpieņem lēmums par šīm izmaiņām, Saeima par šī likumprojekta nodošanu komisijām lems ceturtdien.

Kā ziņots, Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija šodien vēl pirms izskatīšanas Saeimā turpina iepazīties ar nākamā gada valsts budžeta projektu un saistītajiem grozījumiem citos likumos.

Aģentūra LETA jau rakstīja, ka valdība 4.oktobrī atbalstīja grozījumus Elektroenerģijas tirgus likumā, kas nolūkā atbalstīt energointensīvos uzņēmumus paredz diferencēt galalietotāju OIK maksājumus pēc pieslēguma jaudas un patēriņa apmēra.

Elektroenerģijas obligātais iepirkums ir valsts noteikts atbalsta mehānisms elektroenerģijas ražotājiem, kas elektroenerģiju ražo koģenerācijas stacijās vai no atjaunojamiem energoresursiem. Atbilstoši Elektroenerģijas tirgus likumam atbalstu īsteno publiskais tirgotājs, kura pienākumus no 2014.gada 1.aprīļa pilda “Latvenergo” meitasuzņēmums “Enerģijas publiskais tirgotājs”.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Es arī domāju npārslēgties uz 3 fāžu skaitītāju,bet tagad jāpadomā.

  2. Ja kāds kaut ko ražo lai meklē pircēju, kāpēc jāuzspiež pirkt preci par pāŗdevēja noteikto cenu. Kāds absurds. Ja valsts tā nolēma , lai tas ierēdnis arī maksā. Kādēl man būtu kādam latvijas miljonāram maksāt , tikai tāpēc ka tas savā laikā bija tuvu saeimas pulciņam, vai ministru pulciņam un dabūja iespēju tā pelnīties.

Draugiem Facebook Twitter Google+