×
Mobilā versija
Brīdinājums +29.1°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
14. februāris, 2018
Drukāt

Elektrības rēķinu šoks: Ašeradenam prasa atrisināt situāciju divu nedēļu laikā (27)

LETALETA

Arvils Ašeradens.

Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) Saeimas deputāti un Latvijas Reģionu apvienība aicina ekonomikas ministru Arvilu Ašeradenu (V) nekavējoties risināt situāciju saistībā ar elektroenerģijas maksājumu kāpumu, aģentūru LETA informēja abu politisko spēku pārstāvji.

ZZS Saeimas frakcija šodien iepazinās ar apkopoto informāciju par izmaiņām elektroenerģijas maksājumos no šā gada un vienojās, ka nepieciešama nekavējoša rīcība, tāpēc uz nākamo sēdi, 21.februārī, tiks aicināts ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens (V).

Parlamentārieši ir saņēmuši informāciju, ka vairākām patērētāju grupām, tai skaitā lauksaimniekiem, mazajiem un vidējiem uzņēmumiem, arī mājsaimniecībām, šogad maksājumi par patērēto elektroenerģiju ir būtiski pieauguši. Lauksaimnieki ziņojuši, ka elektrības rēķini, salīdzinot ar pagājušā gada decembri, ir pat par 40-60% lielāki.

Politiskajā spēkā skaidro, ka iepriekš, kad tika diskutēts par izmaiņām obligātās iepirkuma komponentes finansēšanas modelī, tika solīts, ka maksājumi par elektroenerģiju patērētājiem būtiski nepieaugs. Tāpēc ZZS Saeimas deputāti pauž neizpratni par to, ka pašlaik novērojama pretēja tendence.

ZZS Saeimas frakcija ar Arvilu Ašeradenu vēlas pārrunāt radušos situāciju un uzskata, ka par nozari atbildīgajam ministram būtu steidzami jāpiedāvā risinājumi, lai Latvijas iedzīvotāji un uzņēmēji gan pilsētās, gan reģionos neciestu no būtiska elektroenerģijas maksājumu kāpuma, informēja Kārkliņa.

Tikmēr LRA pieprasa Ašeradenam situāciju ar nepamatoti augstiem elektrības rēķiniem atrisināt divu nedēļu laikā, bet, ja tas netiks izdarīts, tad 1.marta Saeimas sēdē desmit LRA deputāti sola iesniegt demisijas pieprasījumu ekonomikas ministram.

LRA uzskata par pamatotu un atbalsta zemnieku un lauksaimnieku prasību atcelt obligātās iepirkumu komponentes (OIK) fiksēto maksājumu par jaudu. Elektrības sadārdzinājums par 40-80%, ko tas veicinājis, ir neadekvāts un var ietekmēt uzņēmēju spēju pilnvērtīgi strādāt un konkurēt tirgū, jo elektroenerģijas cenas ir visas Latvijas tautsaimniecības stūrakmens, uzsata LRA.

“Nav pieļaujama situācija, kurā uzņēmēji spiesti maksāt par Ekonomikas ministrijas (EM) pieļautajām kļūdām zaļās enerģijas atbalsta ieviešanā. Pašreizējā EM rīcība grauj jebkādu ticību tam, ka netraucēta, mierīga un prognozējama uzņēmējdarbība Latvijā vispār ir iespējama,” norāda LRA Saeimas frakcijas priekšsēdētāja Nellija Kleinberga.

Kā ziņots, biedrība “Zemnieku saeima” saistībā ar elektroenerģijas sadārdzināšanos plāno prasīt Ašeradena demisiju, šorīt intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” teica biedrības priekšsēdētājs Juris Lazdiņš.

Viņš norādīja, ka daudziem lauksaimniekiem, kas vērsušies “Zemnieku saeimā”, elektroenerģijas rēķini kopš šā gada sākuma ir palielinājušies par 40-80% jeb par 50 līdz 600 eiro mēnesī. “Ja tuvāko nedēļu laikā netiks pieņemts lēmums par jaudas obligātās iepirkuma komponentes par ampēriem atcelšanu, mēs kongresā, kas notiks 9.martā, izskatīsim jautājumu par ekonomikas ministra demisijas pieprasīšanu,” teica Lazdiņš.

Pievienot komentāru

Komentāri (27)

 1. nevar izkāpt tik vienkārši, privātpersonām uzgrūžot, iztrūkstošos miljonus kā to dara Ekonomikas ministrs.
  Tā ir dziļa netaisnība! Kas mazāk tērē, tam vairāk jāmaksā – tas ir strupceļš.

 2. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  ;)))))))))

  “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C_E_N_Z_Ū_R_A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Pretinieks (galvenokārt – tikai šķietamais jeb tendenciozi iedomātais “pretinieks”), kurš atklāj mūsu kļūdas, ir pat nesalīdzināmi vērtīgāks nekā šķietamais “draugs”, kurš vēlas tās noslēpt.”

  Un, arī: “Gudrs ir NEVIS tas, kas pa glupo “kaujas uz dzīvību un nāvi” ar stipr(āk)u pretinieku (vai pat iedomātu “ienaidnieku”), BET GAN – tas, kuram pietiek jēgas, vēlmes un varēšanas šādu iedomātu “pretinieku / ienaidnieku” padarīt par savu sabiedroto.” 😉

  =======

  Mediju ziņa (2014. gads): “Kā zināms, pēcpadomju Latvijā sabiedrības uzticēšanās žurnālistiem ir drūma problēma. Laiku pa laikam medijos parādās publikācijas par mūsu atsevišķu žurnālistu negodīgo rīcību gan informācijas iegūšanas laikā, gan informācijas tendenciozajā izmantošanā. Mūsu žurnālistikai nav laba morālā slava. Slikti ir tas, ka mūsu žurnālistikā nav konstatējams profesionālais korporatīvisms, aizsargājot savas profesionāli korporatīvās intereses un tajā skaitā savā kontingentā veicot paškritisku vietējās žurnālistikas analīzi, kā arī vajadzības gadījumā nosodot profesionālo normu pārkāpējus. Bet tagad (…) no tā būtiski cieš ne tikai mūsu žurnālistikas ja tā gaužām necilais profesionālais “mundieris”, bet arī visas valsts reputācija.” … ( cit.vied.aut. – zinātnieks un publicists Arturs Priedītis, publikācija “Vai nelietis var būt parlamenta priekšsēdētājs?” )
  ——-
  .
  “Muļķu Zemē – TĀ vi’š i’!…”
  ( …[p]ar MZ SILES “valsts” angažētajiem ‘masmēdekļiem’ )
  ( ‘tekošā momenta aktualizējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  “Caur to ar’ esam slaveni, ka…”
  Šīs “valsts” ‘masu mēdekļi’,
  Pirms “glupo pūli” NOZOMBĒ ~
  Šos pašCENZŪRA izkastrē:
  .
  Ja Saimnieks pauž, ka “melns ir balts” ~
  Top “žurnālistiem” ‘feiss’ tik “salds”,
  Ka pašiem “dūša apšķiebjas” ~
  Dēļ ANGAŽĒTAS …(mel)šanas:
  .
  “Šai Muļķu Zemes “valstī” VISS,
  Ir tā, kā Saimnieks CENZĒJIS ~
  Ja “melns ir balts”, tad – tā vi’š i’,
  Mums ‘nespīd’ citi “viedokļi”!
  .
  Ja Saimnieks pavēl “nospārdīt” ~
  Pa “masmēdekļiem” iz..(gānīt),
  Jebko, kas “nelojāls” vai “svešs”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – paknaps “kešs”)!
  .
  Ja Saimnieks rukšķ (pēc Orvela),
  Ka “četras kājas” = “vērtība”,
  Bet “divas kājas” = “nerullē”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – kretinē)!
  .
  Ja Saimnieks kviec, ka “Krievi nāk!!!”
  Un gvelž, ka “MZ “valstij” VĀKS,
  Bez rietum-OKUPANTIEM ‘briest’!!!”
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – totāls “sviests”)!
  .
  Ja Sainieks ķērc: “Wooow – “hibrīdkarš”,
  JAU grauj šo “valsti”, gadiem garš!!!”
  Kā maitas putns, ap …(‘jūdzies’),
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “bauri” smies)!
  .
  Ja Saimnieks grib, lai “stukačiem”,
  No “skapja” gļēvi smirdošiem,
  Tiek “cieņa” ZOMBĒTA un “gods”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – pelnīts sods)!
  .
  Ja Saimnieks “prezentē”, ka šis,
  Ir “balts un pūkains” kustonis,
  Ne trekni rijošs SILES lops,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “profīts” skops)!
  .
  Ja Saimnieks uzdod samelot,
  Un “masmēdekļos” publiskot,
  Par SILES ‘rebēm’ “leģendas”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – BLEFS ir tas)!
  .
  Ja Saimnieks glaimus pieprasa,
  Iekš ANGAŽĒTA “mēdekļa” ~
  ‘Pūš’ “žurnālists”, lai “pūlis” dzird:
  “Yesss – tā vi’š i’!…” (kaut – šķērmi smird)…”

  Ja ZOMBĒTĀJS šķiet “goda vīrs”,
  Kam medijs der kā “mušpapīrs”,
  Pie kura ‘salīp’ VIENTIEŠI,
  Tad – MUĻĶU Zemē tā ‘vi’š i’!
  .
  Bet – tie, kas “nelien” (…) Saimniekiem,
  Tiek “CENZĒTI” no “mēdekļiem”:
  “Kam riebjas VERGOT “lojāli” ~
  Lai lasās… (dillēs), TĀ vi’š i’!…”

  =====

  Oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [ CENZĒTS ]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmolibersatu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans(et)inbox. lv .

 3. Domāju,ka Ašeradens situāciju neatrisinās ,bet piekāpsies “mafijai” un atkāpsies no amata. Kas var būt vēl vienkāršāks? Atkāpjos un ne par ko neatbildu ! Arī cietumā nav par ko likt. Viss kā krievu sakāmvārdā : ” ŠITO-KRITO”. Būs vairāk laika nodarboties ar patīkamākām lietām…

 4. Viens no vissliktāk strādājošiem ministriem – sabotieris, OIK shēmu -tautas apzadzēju piesedzējs utt. Viņu jau sen vakjadzēja patriekt no amata aiz restota lodziņa, ar sūdainu koku padzīt.

 5. Lai zemnieki aiziet pie saviem kaimiņiem – biogāzes enerģētiķiem un paprasa kompensāciju. Lai Dūklavs tiek galā, ko pats savārija, kad šīs biogāzes stacijas būvēja pat par ES naudām, un tagad nokāš pārējos zemniekus! Vainīga pati ZZS !!!!!

 6. ZSA un ZZS tagad vienā balsī kliedz:”Vilks aitās, glābiet, vainīgs gans!”.Tas gans tagad ir Ašerādens.
  Bet OIK ieviesa ne jau viņš, bet ZZS un ZSA lielsaimnieki ar ZM atbalstu un svētību, lai uz valsts rēķina labi nopelnītu! Un labi nopelnīja arī, kamēr tauta nesāka protestēt. Un tad ar OIK sāka manipulēt. Un tagad
  šī biznesa plāna autori (lazdiņi, dūklavi, u.c.) Kučinskim piepalīdzot klaigā – vainīgs ekonomikas ministrs,
  jāņem nost, jo elektrība sitot pa pirkstiem!

 7. Tāmnieks/luterānis Atbildēt

  Jautājums nav izdiskutēts, jāvienojas par darba grupas izveidošanu, bet ir lielas problēmas: nav zināmi “zaļie” saimnieki, bet bez viņiem – kas tā par darba grupu?! Arī daudzas elektrostacijas, “atbildīgās” ministrijas pārslodzes dēļ, joprojām nav apsekotas. Lai netērētu savu speciālistu dārgo laiku, izskan priekšlikums lūgt hesus auditēt Valsts Kontroles grāmatvedes un izglītības reformas gaitā darbu zaudējušās dziedāšanas skolotājas. Daži kremļa nelabvēļi gan melš, ka ar OIK notiekot reāla šmaukšanās, bet tāpēc jau tie ir nelabvēļi! Tāpat īsti nesaprotam vai krievu gāze patiešām ir zaļa, jo viņi paši saka, ka tā esot zila, mūsu korifeji apgalvo, ka arī govs pļeku gāze nav zaļa, tāpat ne visai zaļas ir mežonīgi izbagarētās upēs sabūvētās stacijas, arī nemaz netiekot izmantots pašiem negribot saražotais siltums. Kā redzat, problēmu jūra, bet nezaudēsim optimismu, audits palīdzēs draudzīgo sistēmu vēl vairāk sakārtot un šo īslaicīgo neskaidrību dēļ taču neatstāsim nabaga īpašniekus bada maizē – samaksāt visus rēķinus ir katra eiropieša goda lieta, vai ne?

 8. Necinaties ar sekam, vesamies pret celoniem
  Kur pilei kajas aug. Izlasat Ivara Zarina rakstu, lai saprastu OIK.
  OIK afēra – kā Ekonomikas ministrija cenšas to atklāt vai piesegt? [15]
  Bet vel mazliet senaka vesture: Latvenergo bija viens valsts uznemums. Eiropas regula noteica, ka janodala razosana no sadales. Ta radas 2 uznemumi: Latvenergo un Sadales tikli – eiropa ta gribeja. Kas talak – jautriba – kapec Sadales tikls piepezi saka prasit samaksu par jaudu – tak izdomaja, ka sev noslaukt kumosu. Neviens dievins nav to licis darit, pasi izdomaja.
  Atcerieties – tas ir valsts akciju sabiedribas, tatad valsts mus slauc. Nevaru izstastit precizi, bet tas viss ar reiznieces ienaksanu ekonministrija.
  Un tagad galvenais – valstij vajag naudu – nav ko maksat ieredniem. A te viegli panemt – kur liksities. Tas tiesam robezojas ar sadismu.
  Bet tagad majasdarbs – visi ta priecajamies, ka tiksim vala no gazes monopola – izdomajat, vai gaze – piegade, sadale, ekspluatacija, uzglabasana, infrastruktura, kas tagad ir kadi 3 uznemumi, paliks dargaka vai letaka. Tecos elektribu razo no gazes. Milie tautiesi – vai ir kada eiropas konvencija – kas nosaka minimalo labklajibas limeni tautai? – ir, Eiropas Sociala Harta.
  Bet Latvija to pienema daleji noziedznieka dombrovska laika – ar iznemumiem, Iznema tos punktus, kas attiecas uz taisnigu atalgojumu, ar kuru var nosegt cilveka cienigas dzives pamatvajadzibas.

 9. Cik noprotams, ka lēto Daugavas ražoto elektroenerģiju neatmaksājas ražot. Tad jau tās elektostacijas jājauc būs nost. Un cik daudz atbrīvosies zemes platība, ko tirgot krivvalodīgajiem uzturēšanās atļaujām. Tur kur zviedrs par OIK maksā 1 eriķi, mēs maksāja 57 eiriķus. Lietuvā 30 eiriķus, Igaunijā 28 eiriķus, Nīderlandē29 eiriķus, Luksemburga18 eiriķus, Somija14 eiriķus. Malta un Grieķija nemaksā neko. Esam sestie ar dārgāko OIK. Sestā vieta – gandrīz vai kā olimpiskās spēlēs.

  • Vēlēšanu tuvplāns > Atbildēt

   “Cik noprotams, ka lēto Daugavas ražoto elektroenerģiju neatmaksājas ražot. Tad jau tās elektostacijas jājauc būs nost. Un cik daudz atbrīvosies zemes platība, ko tirgot krivvalodīgajiem uzturēšanās atļaujām. Tur kur zviedrs par OIK maksā 1 eriķi, mēs maksāja 57 eiriķus. Lietuvā 30 eiriķus, Igaunijā 28 eiriķus, Nīderlandē29 eiriķus, Luksemburga18 eiriķus, Somija14 eiriķus. Malta un Grieķija nemaksā neko. Esam sestie ar dārgāko OIK. Sestā vieta – gandrīz vai kā olimpiskās spēlēs.”

   ES sen atpakaļ izteica kritiku par šādu Latvijas ” cenrādi ” Tā lūk , tā turpināt

 10. Vai sanāk tā, ka mūsu priekšstāvji vai nu tēlo pamuļķus, ka nav zinājuši par straujo rēķinu kāpumu saistībā ar OIK, vai patiešām ir nejēgas un nemākuļi valsts pārvaldē? Vēl neesmu sapratusi, kurš variants tautai labvēlīgāks.

 11. šūmējaties cik gribat Atbildēt

  tā nejēdzība ir ierēķināta “valsts” budžetā un ārā neviens nemetīs !

  • Kāds te sakars ar valsts budžetu? Ko kādreiz deklarēja šķēle? Valsts jāvada kā bizness, Un biznesu veido tikai savai kabatai, tas ir šķēlistu platai kabatai. Nu drupatas, ja spēsim maksāt, tiks arī valsts budžetam.

 12. Un, ja nepaspēs ko izlabot, sodīsim ar nāvi!
  Lūk tāda ir Tautas prasība, Arvil.

 13. Tautai nav jāvairo bagāto biznesmeņu bagātību. Pieprasām likvidēt šos absurdos OIK !!!! Lai ņem kredītus bankās un tad ražo elektrību par normālu cenu. Vienkāršai tautai un pensionāriem gada beigās neviens pasakainas prēmijas nemaksā, kā tas notiek ar ministriju ierēdņiem.

 14. pieprasa sunim asti cirst pa mazam gabaliņam :)))
  Priekšnieku tik daudz, kam vajag algas, ka bez tautas aplaupīšanas nemaz nevar iztikt.

 15. Tas jau neglābs ZZS, ka pārunās ar Ašeradanu.

 16. NU tik lauķi skries balsot par savu mīļo zzs

 17. Vai tiešām deputāti un viņu padomnieki ar savu pārbagātību kādreiz padomās par parasto tautu?Jāsāk piekrist Sudrabas kundzei.Cik ilgi domājat mūs” cirpt”!?

 18. Bet vai tas nav tas Ašenradens, kurš taisījās laisties no Ekanomikas ministrijas uz Saeimu? Sataisīja savus darījumus un mukt – tikai premjers aiz svārku stūra nokēra un lika palikt…- nemuksi, bet savas ziepes iztīrīsi…

 19. Aseraden ko lai ar tevi dara.Tauta tevi nemil.Fui Fui Fui.

 20. Daudziem lauksaimniekiem,kuriem ir graudu kaltes,jāmaksā pat 1050 euro mēn.par neko!Varbūt labāk būtu iepirkt elektrību noZviedrijas,kur tā 55% lētāk maksā!

 21. 04.10.2017 valdība pieņēma lēmumu par elektrību. Kāpēc Kučinskis un Dūklavs brīnās.

  • boļševiki brīnījās Atbildēt

   padomijas laikos un brīnās tagad !
   Sugas īpatnība…
   Vēl nav teikumu līdz galam izteicis,
   kad jau “aizmirsis”…

Draugiem Facebook Twitter Google+