×
Mobilā versija
Brīdinājums +29°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
20. oktobris, 2016
Drukāt

Elektrības rēķinu šoks: iedzīvotāji mēģina mazināt izmaksas (1)

Foto LETAFoto LETA

No šā gada jūnija savā objektā esošo elektrotīkla jaudu ir pārskatījuši jau teju 25 000 objektu īpašnieki, no kuriem aptuveni 6 000 ir juridisko klientu objekti un aptuveni 19 000 mājsaimniecību objekti – vasarnīcas, garāžas, neapdzīvoti dzīvokļi, neapbūvēti zemesgabali, u.c., liecina “Sadales tīkls” apkopotā informācija.

Elektrotīkla pieslēgumu jaudu pārskata gan klienti lauku apvidos, gan pilsētās, kas liecina, ka klientiem ir izpratne gan par izmaiņām sadales tarifos, gan to, ka samazinot elektrības pieslēguma jaudu, kas netiek izmantota, arī ikmēneša rēķins samazinās.

Kā norādīja AS “Sadales tīkls” valdes priekšsēdētājs Andis Pinkulis, “AS “Sadales tīkls” ik nedēļu saņem vidēji 1 500 pieteikumus elektrotīkla jaudas samazināšanai gan no mājsaimniecībām, gan juridiskajiem klientiem, un klientu aktivitāte apliecina, ka klienti rūpīgi izvērtē sava īpašuma energoefektivitāti un izvēlas iespēju efektīvi lietot sava elektrotīkla pieslēguma jaudu. Ieguvēji pēc sadales sistēmas pakalpojumu tarifu līdzsvarošanas ir klienti, kuri elektrotīkla pieslēguma jaudu lieto efektīvi, savukārt klientiem, kuri pieslēguma jaudu izmanto neefektīvi vai elektroenerģiju nelieto nemaz, ir izmaksu pieaugums.”

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Kurš ir sapratis, ko nozīmē “lietot enerģiju efektīvi”? Padalieties. Dzīvoklī ierodos vēlu vakarā pēc darba, dzīvoju viena, tērēju 25 kW/mēnesī. Maksāju 8 eiro, agrāk bija 3,20. Ko es varu “efektivizēt”? Ir idejas?

Draugiem Facebook Twitter Google+