×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.0°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
22. septembris, 2016
Drukāt

Elektrības rēķinu šoks: “Sadales tīkls” skaidro, kā mazināt izmaksas (27)

Foto: LETAFoto: LETA

Efektīvi lietojot elektrotīkla jaudu, kopējais rēķins par elektroenerģiju samazinās, pavēstīja AS “Sadales tīkls” preses sekretāre Tatjana Smirnova.

“Lai samazinātu kopējās izmaksas par elektroenerģiju, no jūnija elektrotīkla jaudu savos īpašumos ir pārskatījuši jau vairāk nekā 19 tūkstoši objektu īpašnieku. 57% no saņemtajiem pieteikumiem ir par objektiem lauku apvidos, savukārt 43% – par objektiem pilsētās. Līdzsvaroto “Sadales tīkla” sadales sistēmas pakalpojumu tarifu struktūra motivē klientus pievērst lielāku uzmanību energoefektivitātei un efektīvai elektrotīkla jaudu izmantošanai, tādēļ ikviens klients var rūpīgi izvērtēt, vai viņa objektā elektrotīkla pieslēgums nākotnē būs nepieciešams un vai elektrotīkla pieslēguma jauda ir optimāla,” klāstīja Smirnova.

Viņa atzīmēja, ka no 1.augusta mājsaimniecībām ir ieviesta fiksēta maksa par elektrotīkla pieslēgumu un vienlaicīgi par 22% ir samazināta maksa par elektroenerģijas piegādi atbilstoši patērētajām kilovatstundām, kas pie vidēja elektrības patēriņa klientiem kompensē fiksēto tarifa komponenti. “Līdz ar to aptuveni 700 tūkstošiem mājsaimniecību kopējais rēķins par elektroenerģiju būtiski nemainās un lietotājiem, kuri elektroenerģiju patērē efektīvi, gala elektrības rēķins pat samazinās. Mājsaimniecības ar vienas fāzes elektrotīkla pieslēgumu turpmāk maksās fiksētu maksu par pieslēgumu 1,5 eiro (ietverot pievienotās vērtības nodokli), bet mājsaimniecībām ar trīs fāžu pieslēgumu fiksētā ikmēneša maksa ir atkarīga no pieslēguma jaudas (ampēriem),” skaidroja uzņēmuma pārstāve.

Vienlaikus viņa norādīja, ka, līdzsvarojot sadales sistēmas pakalpojumu tarifus, “Sadales tīkla” mērķis – līdztekus bojājumu skaita un elektroenerģijas piegādes pārtraukumu samazināšanai un pieslēguma jaudas izmantošanas efektivitātes veicināšanai – ir mazināt nevienlīdzību ikmēneša izmaksu ziņā starp klientiem. Tiem, kas tērē elektrību, nav jāmaksā arī par tiem, kas to netērē, bet kuriem tik un tā “Sadales tīklam” ir jānodrošina elektroenerģijas pieslēgums, nepārtraukta elektrības piegāde un skaitītāju apkalpošana neatkarīgi no objekta elektroenerģijas patēriņa vai elektroenerģijas lietošanas sezonalitātes.

Smirnova klāstīja, ka “Sadales tīkls” ik nedēļu saņem vidēji 1500 pieteikumu elektrotīkla jaudas samazināšanai gan no mājsaimniecībām, gan juridiskajiem klientiem. Klientu aktivitāte apliecina, ka viņi rūpīgi izvērtē sava īpašuma energoefektivitāti un izvēlas iespēju efektīvi lietot elektrotīkla pieslēguma jaudu. Ieguvēji pēc sadales sistēmas pakalpojumu tarifu līdzsvarošanas ir klienti, kuri elektrotīkla pieslēguma jaudu lieto efektīvi, savukārt klientiem, kuri pieslēguma jaudu izmanto neefektīvi vai elektroenerģiju nelieto nemaz, ir izmaksu pieaugums.

Elektriskā pieslēguma jaudu īpašumos var pārskatīt gan mājsaimniecības, gan juridiskie klienti. “Sadales tīkla” apkopotā informācija liecina, ka uzņēmumi patērē vidēji 10% no pieprasītās jaudas, tātad elektrotīkla infrastruktūras rezerves ir daudz lielākas par faktisko nepieciešamību. Nereti jau vēsturiski uzņēmumam projektā ir pieprasīts elektrotīkla pieslēgums ar jaudas rezervi, bet reāli tā netiek izmantota, jo ikmēneša maksājums agrāk nebija saistīts ar pieprasītās jaudas apmēru, bet gan norēķini notika pēc faktiski patērētā elektrības daudzuma. Ieviešot līdzsvaroto sadales tarifu sistēmu un palielinot fiksētās maksājuma daļas īpatsvaru, situācija ir mainījusies, tādēļ uzņēmumi, kam ir lielas jaudas rezerves, var pārskatīt to nepieciešamību.

Tāpat Smirnova norādīja, ka, apvienojot pieslēgumus, var samazināt kopējās izmaksas par elektroenerģiju. “Sadales tīkls” saskaras ar gadījumiem, kad klientam vienā īpašumā ir vairāki elektrotīkla pieslēgumi un vairāki elektroenerģijas skaitītāji, piemēram, lauku īpašumā, kur ir atsevišķs pieslēgums mājai, saimniecības ēkai, pagrabam, garāžai. Pēc sadales sistēmas pakalpojumu tarifu līdzsvarošanas klientam par katru šo pieslēgumu ir jāmaksā fiksētā maksa par pieslēguma nodrošināšanu, tomēr klientiem ir iespēja izmaksas samazināt, apvienojot šos pieslēgumus, tādējādi samazinot kopējās izmaksas par elektroenerģiju.

“Sadales tīkls” ir elektroenerģijas sadales sistēmas operators, un tā vienīgais īpašnieks ir valstij piederošā energokompānija “Latvenergo”.

Pievienot komentāru

Komentāri (27)

 1. Teikšu godīgi,man rēķins samazinājās par 4!eiro.Es esmu par to!Lai gan,pirms tam bija 17,tad uzauga līdz 34,tagad 30.Jautājums – elektrības Baltic spot krīt,cenas aug???Mooška atteikties no Electrum?!

 2. Nekādi nevaru saprast ko nozīmē visa šī jezga> Vai tā ir tikai patērētāju slaukšana? Ja es pāriešu uz vienu fāzi, vai tad man nomainīs līniju uz vienfāzīgo? Ja viss ciemats pāries uz vienu fāzi, vai tad mainīs transformātoru apakšstacijas un no jauna vilks attiecīgas jaudas līnijas?Pirms pieciem gadiem uzbūvēja jaunu 20 kw līniju, tad tagad to mainīs?Kam viss šis blefs vajadzīgs? Bet tā jau saka, ka ja Dievs kādu grib sodīt, tad atņem tam prātu.Laikam jau mūsu enerģētiķi savā ieraušanas kārē arī tuvojas bezprātam.

 3. atkal dzēšs

 4. Lauciniekiem iegriež pamatīgi. Graudu kalti darbina augustā, bez attiecīgas jaudas neiztikt, bet 11 mēnešus nevajadzīgi naudu kāšs. Un izlocīties nevari nu nekā. Vienīgais taisīt to atšalti ciet un doties tālēs zilajās.

 5. Pieteicot pāreju no 3 uz 1 fāzi nekas ar pievades līnijām, (kuru lielākā daļa būvēta par privātiem līdzekļiem) netiek mainīts, tiek atslēgtas 2 fāzes. Pievada līnija paliek bez izmaiņām. Kur šeit ir pašizmaksas sadārdzinājums? Kā tad ar saukli: Dzīvosim zaļāk, tērēsim mazāk enerģijas! Vai tērēsim vairāk, tad būs lētāk!?? Daudzdzīvokļu mājām viens pieslēgums, bet maksā katrs dzīvoklis.

 6. Pieteicot pāreju no 3 uz 1 fāzi nekas ar pievades līnijām, (kuru lielākā daļa būvēta par privātiem līdzekļiem) netiek mainīts, tiek atslēgtas 2 fāzes. Pievada līnija paliek bez izmaiņām. Kur šeit ir pašizmaksas sadārdzinājums? Kā tad ar saukli: Dzīvosim zaļāk, tērēsim mazāk enerģijas! Vai tērēsim vairāk, tad būs lētāk!??

 7. Sāciet domāt par alternatīvu “Latvenergo”: saule, vējš, biogāze, utt. Pasaulē ir n-tie varianti, kā sevi nodrošināt ar enerģiju. Bet tajā pat laikā ir tikai 2 izvēles iespējas: ja negribi sevi piepūlēt ar domāšanu, tad atver maku un maksā tik, cik prasa enerģijas piegādātājs, vai arī, piemēram, ja tev laukos ir neliels īpašums (saimniecība vai ferma), tad alternatīvās iespējas arī pieaug: ierīko nelielu biogāzes ražotni ( būs gan elektrība, gan siltums apkurei), vai svētdienas mājā uzstādi saules paneļus, utt. Iespējas ir bet, protams, ja domāsi!

 8. Man ir divas mājas, atrodas ar attālumu 1 km. katrā savs skaitītājs. Tagad no viena ir jāatsakās. Starp mājām ir zeme, kas man nepieder. Līdz ar to es savus vadus nevaru vilkt. Nāksies pirkt ģeneratoru iekārtām, bet apgaismojumam 12v led, saules paneli.akumulators jau ir no mašīnas, vecs. Bija doma pirkt zāģripu ar 3fāzēm – pārdomāju. Atslēgt elektrību noderēs arī, lai izvairītos no pienākuma ierīkot dūmu detektorus.

 9. kas tad man jādara lai mazinātu izmaksas?

 10. “Lai samazinātu kopējās izmaksas par elektroenerģiju, no jūnija elektrotīkla jaudu savos īpašumos ir pārskatījuši jau vairāk nekā 19 tūkstoši objektu īpašnieku. 57% no saņemtajiem pieteikumiem ir par objektiem lauku apvidos, savukārt 43% – par objektiem pilsētās. Līdzsvaroto “Sadales tīkla” sadales sistēmas pakalpojumu tarifu struktūra motivē klientus pievērst lielāku uzmanību energoefektivitātei un efektīvai elektrotīkla jaudu izmantošanai, tādēļ ikviens klients var rūpīgi izvērtēt, vai viņa objektā elektrotīkla pieslēgums nākotnē būs nepieciešams un vai elektrotīkla pieslēguma jauda ir optimāla,” klāstīja Smirnova.
  Izlasīju šo murgojumu un pa lielam nesapratu neko.Kas man var paskaidrot no šiem gudrajiem

 11. Sadales tīklos jāveic reorganizācija un visa pašreizējā vadība jāatlaiž. Savādāk pret dumjību cīnīties nevar.Man par elektrību jāmaksā 3x vairāk un par pieslēgums ir veikts par manu naudu. Kāpēc man vēl ik mēnesi jāmaksā par pieslēgumu un strāvas transportēšanu? Lai kungi parāda to “gudro”, kas iedomājies, ka viņš dzen strāvu pa vadiem.

 12. Ko Tu muldi…..

 13. Nu ja ir jāpāriet uz svecēm un no elektrības ir laikam jātsakas,jo citādi tāpat vaidzēs maksāt,ka ekonomē.

 14. Uz daudzdzīvokļu māju elektrība nāk pa vieniem vadiem. Diez kā tie nepatērētāji tā īpaši to piegādi patērē un kā katru mēnesi notiek skaitītāju apkalpošana? Hmm?

  • UZSKAITE(skaitītāji)
   IR PIEGĀDĀTĀJA
   PROBLĒMAS,
   PATĒRĒTĀJAM
   PAR TO NAV
   NEKĀDAS DAĻAS
   AR KO UN
   KĀ UZSKAITA
   !!!
   Tad jau vēl par
   kāpšļiem, plaķenēm
   auto, benzīnu ar vēl
   ATSEVIŠĶI JĀPIEMAKSĀ ???

 15. Latvija pārvēršas par parazītu zemi ,VISI TIK PIEPRASA ,BET KĀ TU VARI IZDZĪVOT TAS IR PIE ..

  • slaucēji-miljonāri Atbildēt

   A ko lai dara valštele, kam tikpat kā nav nedz savu resursu, nedz rūpniecības? Ja šurp SLAUKTIES nebrauc ārzemnieki, jāslauc savējie. Galvenais – nopirkt slaucēja tiesības …

 16. Apmram visiem paziņām rēķini pieauguši uz pusi. Tieši apmēram dubultā.
  neskatoties uz to, ka Latvenergo negrib atzīties fakts nemainās.
  JA viņi saka, ka rēķinam jāsamazinās, lūgsim sastādīt plānu, kā to panākt. Tātād jāaicina Latvenergo konsultatnts lai noorganizē lai rēķins samazinās kopš līmeņa pirms tarifu celšanās.
  __
  aicinu ari pārējos turēt Latvenergo pie vārda: rēķina samazināšana kopš iepriekšējā līmeņa jāpanāk!

  • Atceries, ka uz pusi vairāk nav=dubultā! Laiks iet uzskolu, vislabāk sakt ar pirmo klasi, jo tur apgūst aritmētikas pamatus. Uz pusi vairāk būs, ja pie 1 pieskaitīsi 0.5 un iegūsi 1.5. Dubultā būs, ja pie1 pieskaitīsi 1 un iegūsi 2.

 17. Struntīgs raksts. Jācenšas kodolīgi, nevis garu bla bla tā ka finālā gribas tikai pakārties.

 18. kā var nemelot ja jāmelo Atbildēt

  apmeram tā tas izklausās. ja man garāža šobrid gadā ir 50 kWh tad ar jaunajiem rēķiniem mēnesī man sanāk vairāk samaksāt nekā gadā. es varu kaut 0 nodedzināt, bet rēķins jau nepaliks mazāks

  • garažām un tādiem droši vien neesam tik biezi lai atļautos.
   Es ari apsveru vasarnicā atteikties varbūt no elektribas vispār ja būs tas pats kas rīgā – dubulta maksa.
   Iztiksim bez dušas un ledusskapja. ar mazgāšanos domāsim un jāatjauno pagrabs.
   ___
   Nekas.. Kamēr atceramies sentēvu metodes, mēs izdzīvosim!

 19. Nesaprotu, kādi stulbeņi ir tai Latvenergo un Sadales tīklā???
  Liekas, ka viņi nav nemaz gājuši skolā un mācījušies fiziku!
  Šie nezina, ka elektrība plūst un rada darbu tikai noslēgtā kēdē. Kāds sakars ievadaizsardzībai ar elektrības patēriņu dotajā brīdī? Ievadaizsardzība (vārds pats par sevi norāda ka) aizsargā no pārsprieguma un pārslodzes.
  Attiecīgajām iestādēm ar steigu ir jāiejaucas Latvenergo un Sadales tīkla noziedzīgajai darbībai pret patērētājiem. Mūms ir jāmaksā tikai Latvenergo (strāvas ražotājai) par produktu kuru lietojam un tā ir patērētā strāva. Bet Sadales tīkls, kā PARAZĪTS, nekaunas pieprasīt ar vien bairāk un vairāk!
  Elektrības pārtraukumi, kādi bijuši tādi arī ir!

  • Attiecīgajās iestādēs “strādājoši” nekad fiziku nav mācijušies. Stulbums mūsu ierēdnīšu galvās ir bezgalīgs un mūžīgs.

Draugiem Facebook Twitter Google+