Mobilā versija
+4.3°C
Gunta, Ginta, Gunda
Otrdiena, 28. marts, 2017
5. marts, 2014
Drukāt

Elektrības tirgu atliek, piecus eiro – ne (2)

Foto - LETAFoto - LETA

Lai trūcīgo un maznodrošināto ģimenes spētu samaksāt par dzīvokli, valsts atbalsta apmērs par patērēto elektrību būs pieci eiro mēnesī, ko atrēķinās no kopējās rēķina summas neatkarīgi no patēriņa un ģimeņu lieluma.

Tā vakar nolēma valdība, atbalstot Labklājības ministrijā steigā sagatavoto likumprojektu “Par valsts atbalstu trūcīgām un maznodrošinātām mājsaimniecībām elektroenerģijas izmaksu segšanai”. Tādējādi pilnīgi malā nolikts pagājušajā nedēļā skatītais Ministru kabineta noteikumu projekts, kurā paredzēja, ka no 2014. gada 1. aprīļa domātās elektrības tirgus “brīvlaišanas” līdz 2017. gada 31. decembrim valsts piemaksās pašvaldībām 15 procentu apmērā no pabalstos izmaksātajām summām. Tā vietā trūcīgos un maznodrošinātos no grimšanas vēl lielākā trūkumā sargās minētais likumprojekts, kuru Saeimā skatīšanai Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijā varētu iesniegt jau marta otrajā nedēļā.

Likumprojektā paredzēts, ka par 5 eiro samazināsies gan kārtējais maznodrošinātās vai trūcīgās personas elektrības rēķins, gan iepriekšējā mēneša elektrības rēķina parāds, ja tāds būs radies. Tāpat rēķins būs par 5 eiro mazāks, ja lietotājam būs uzkrājies avanss.

Tā kā trūcīgos un maznodrošinātos no pārējiem maksātājiem sijā pašvaldībās, likumprojektā paredzēts, ka ziņas par personām, kurām būtu vajadzīgs šis atbalsts, pašvaldība nodos elektroenerģijas tirgotājiem.

Valsts atbalstu neparedz denacionalizēto un sociālo namu īrniekiem un citiem, kuri elektrību saņem pastarpināti no ēku apsaimniekotājiem, īpašniekiem, dzīvokļu izīrētājiem, kas ir noslēguši līgumus ar elektrības tirgotāju. Citādi iznāktu, ka 5 eiro saņemtu nevis trūcīgais vai maznodrošinātais īrnieks, bet namsaimnieks, kuram šis valsts atbalsts nemaz nav paredzēts.

Kā zināms, aizvakar valdību veidojošo partiju koalīcijas pārstāvji vienojās par elektrības brīvā tirgus atlikšanu līdz 2015. gada 1. janvārim, valdībai būs vairāk laika naudas sameklēšanai likumprojektā paredzētajam atbalstam. Tā kā pagājušās nedēļas valdības sēdē Labklājības ministrija kratījās vaļā no pabalstu administrēšanas pienākumiem, pašlaik tiek paredzēts turpmākos trīs gadus par ­5 158 672 eiro ik gadu apcirpt Labklājības ministrijas budžetu, šo summu piešķirot Ekonomikas ministrijai, kas turpmāk būs arī atbildīgā par likumprojekta virzīšanu pieņemšanai Saeimā.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. tur jau jaaiet uz pasvaldiibu, soc nod, tie izskaidros, ko iisti vaig

  2. Kādi dokumenti jāiesniedz pašvaldībai lai pierādītu maznodrošinātību? Vai no visām bankām jāatnes konta izraksts? Vai ar to vien pietiek?

Cerības par noietu Ķīnā gaist: Latviešiem neizdodas iemācīt ķīniešiem ēst piena produktus (18)Vecajai Eiropai neizdevās iemācīt ķīniešiem ēst piena produktus, tas nepadodas arī latviešiem
"Sadales tīkls" iegādāsies 200 000 viedo skaitītāju; uzstādīs visā Latvijā (9)AS ”Sadales tīkls” iegādāsies 200 000 viedo skaitītāju, aģentūrai LETA teica uzņēmuma pārstāve Tatjana Smirnova.
Pasaulē
Draugiem Facebook Twitter Google+