×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.5°C
Astra, Astrīda
Ceturtdiena, 16. augusts, 2018
14. marts, 2017
Drukāt

Elektrības tirgus iespējas iedzīvotāji maz izmantojuši (13)

Foto AFP/Scanpix/LETAFoto AFP/Scanpix/LETA

Kopš no 2015. gada 1. janvāra atvērts elektroenerģijas  tirgus, ļaujot patērētājiem izvēlēties tirgotāju, aizvadītajos gados iedzīvotāji šo iespēju izmantojuši samērā gausi. Tirgus atvēršanās sākumā no “Sadales tīkla” 1 200 000 klientiem citu tirgotāju sev izvēlējās tikai 0,3% jeb 3600 mājsaimniecību.

 

Maksājuši vairāk, nekā iespējams

“Kopš tirgus atvērts, diemžēl liela daļa iedzīvotāju, rūpīgi nesekojot līdzi tirgotāju piedāvājumiem, nav izvēlējušies sev piemērotāko līgumu. Tāpat daļa iedzīvotāju neizmanto iespēju reģistrēties aizsargātā lietotāja statusam, iznākumā ir maksājuši vairāk, nekā tas būtu iespējams, izmantojot valsts paredzētos atvieglojumus,” teic Ekonomikas ministrijas valsts sekretāra vietnieks Jānis Patmalnieks.

Patērētāju tiesību aizsardzības centra (PTAC) patērētāju informēšanas un komunikāciju daļas vadītāja Sanita Gertmane domā, ka iedzīvotāji nepievēršas citiem tirgotājiem tāpēc, ka cenrāžos neredz pārāk lielu atšķirību.”Lielai daļai lietotāju vēl aizvien ir Universālais piedāvājums, kas parasti nav tas izdevīgākais. Tas liecina, ka patērētāji tomēr neiedziļinās elektroenerģijas tirgū un patiešām izvēlējušies sev izdevīgākos piedāvājumus,” spriež viņa.

Lielākai daļai iedzīvotāju nav gribas vai pietrūkst laika pētīt un salīdzināt piedāvājumus. Elektrības piedāvājumu iedzīvotāju lielākā daļa joprojām saista ar “Latvenergo”. To pazīst vairāk par citiem tirgotājiem, savukārt šī izvēle ir gan vieglāka, gan vienkāršāka, jo elektrības patērētājam būtībā nekas nav jādara.

Pievienot komentāru

Komentāri (13)

 1. Kamēr monopolists Sadales tīkls varēs vienā dienā pacelt maksu par atļauto jaudu 10 reizes, kā tas bija dažiem tarifu plāniem pagājušā gada augustā, tikmēr runāt par kaut kādu elektroenerģijas tirgu ir smieklīgi. Man pilnīgi vienalga , cik tā elektroenerģija maksā kādās tur biržās, ja Sadales tīkls un OIK ir ārpuskonkurences maksājumi un tie ir lielāki par pašas elektroenerģijas cenu.

 2. Kur Jus redzat tirgu??? Pie sprices esosie aferjugas sava starpa sadala finacu ienakumus no elektribas razotajiem.

 3. Latvijā elektrības brīvais tirgus ir kārtējie meli

 4. Stulbums un muļķības!!!
  Kādā veidā un kur ??? ir piedāvāts variants privātmāju īpašniekiem iegādāties citu elektrības piegādātāju???
  Ar šo jautājumu esmu saskārusies visu 2016.gadu tieši un konkrēti uzdodot- kur es varu to visu izskatīt. Tas , ka elektrum piedāvā dažādus līguma variantus apspēlējot cenrāžus un mistiskos valstiskās iepirkuma komponentes , kuras sastāda dubulto summu par rēķinu…Kurš kuru te muļķo. Sen jau ir zināms , ka visas kaut ne cik valstiskās pakalpojumu sniedzējas – firmas darbojas uz principu – kā veiklāk apčakarēt un piemānīt tautu. Jo reāli bez elektrības nevar un tā ir sanācis , ka vislielākais un dārgākais pasākums ir elektrības rēķins un vēl ar draudiem – ja kavēsies tad pieaicināsim inkaso firmu. Vispār pretīgi un riebīgi, pat Itālijā , kur patiešām pati elektrība ir dārgāka , rēķina lielāko summu neveido kaut kādas mistiskas komponentes un visi PVN kuri tiek aprēķināti no lielākās summas.

  • Jābūt pamuļķim. lai internetā neatrastu izdevīgāko piedāvājumu ar visiem tarifu, cenu un apkalpotāju salīdzinājumiem. Var arī atrast uzņēmumu īpašniekus. Es elektrību pērku no maza latviešu uzņēmuma par biržas cenu.

 5. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  ;)))))))))

  “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C.E.N.Z.Ū.R.A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Pretinieks (galvenokārt – tikai šķietamais jeb tendenciozi iedomātais “pretinieks”), kurš atklāj mūsu kļūdas, ir pat nesalīdzināmi vērtīgāks nekā šķietamais “draugs”, kurš vēlas tās noslēpt.”

  Un, arī: “Gudrs ir NEVIS tas, kas pa glupo “kaujas uz dzīvību un nāvi” ar stipr(āk)u pretinieku (vai pat iedomātu “ienaidnieku”), BET GAN – tas, kuram pietiek jēgas, vēlmes un varēšanas šādu iedomātu “pretinieku / ienaidnieku” padarīt par savu sabiedroto.” 😉

  =======

  Mediju ziņa (2014. gads): “Kā zināms, pēcpadomju Latvijā sabiedrības uzticēšanās žurnālistiem ir drūma problēma. Laiku pa laikam medijos parādās publikācijas par mūsu atsevišķu žurnālistu negodīgo rīcību gan informācijas iegūšanas laikā, gan informācijas tendenciozajā izmantošanā. Mūsu žurnālistikai nav laba morālā slava. Slikti ir tas, ka mūsu žurnālistikā nav konstatējams profesionālais korporatīvisms, aizsargājot savas profesionāli korporatīvās intereses un tajā skaitā savā kontingentā veicot paškritisku vietējās žurnālistikas analīzi, kā arī vajadzības gadījumā nosodot profesionālo normu pārkāpējus. Bet tagad (…) no tā būtiski cieš ne tikai mūsu žurnālistikas ja tā gaužām necilais profesionālais “mundieris”, bet arī visas valsts reputācija.” … ( cit.vied.aut. – zinātnieks un publicists Arturs Priedītis, publikācija “Vai nelietis var būt parlamenta priekšsēdētājs?” )
  ——-
  .
  “Muļķu Zemē – TĀ vi’š i’!…”
  ( …[p]ar MZ SILES “valsts” angažētajiem ‘masmēdekļiem’ )
  ( ‘tekošā momenta aktualizējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  “Caur to ar’ esam slaveni, ka…”
  Šīs “valsts” ‘masu mēdekļi’,
  Pirms “glupo pūli” NOZOMBĒ ~
  Šos pašCENZŪRA izkastrē:
  .
  Ja Saimnieks pauž, ka “melns ir balts” ~
  Top “žurnālistiem” ‘feiss’ tik “salds”,
  Ka pašiem “dūša apšķiebjas” ~
  Dēļ ANGAŽĒTAS …(mel)šanas:
  .
  “Šai Muļķu Zemes “valstī” VISS,
  Ir tā, kā Saimnieks CENZĒJIS ~
  Ja “melns ir balts”, tad – tā vi’š i’,
  Mums ‘nespīd’ citi “viedokļi”!
  .
  Ja Saimnieks pavēl “nospārdīt” ~
  Pa “masmēdekļiem” iz..(gānīt),
  Jebko, kas “nelojāls” vai “svešs”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – paknaps “kešs”)!
  .
  Ja Saimnieks rukšķ (pēc Orvela),
  Ka “četras kājas” = “vērtība”,
  Bet “divas kājas” = “nerullē”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – kretinē)!
  .
  Ja Saimnieks kviec, ka “Krievi nāk!!!”
  Un gvelž, ka “MZ “valstij” VĀKS,
  Bez rietum-OKUPANTIEM ‘briest’!!!”
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – totāls “sviests”)!
  .
  Ja Sainieks ķērc: “Wooow – “hibrīdkarš”,
  JAU grauj šo “valsti”, gadiem garš!!!”
  Kā maitas putns, ap …(‘jūdzies’),
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “bauri” smies)!
  .
  Ja Saimnieks “prezentē”, ka šis,
  Ir “balts un pūkains” kustonis,
  Ne trekni rijošs SILES lops,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “profīts” skops)!
  .
  Ja Saimnieks uzdod samelot,
  Un “masmēdekļos” publiskot,
  Par SILES ‘rebēm’ “leģendas”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – BLEFS ir tas)!
  .
  Ja Saimnieks glaimus pieprasa,
  Iekš ANGAŽĒTA “mēdekļa” ~
  ‘Pūš’ “žurnālists”, lai “pūlis” dzird:
  “Yesss – tā vi’š i’!…” (kaut – šķērmi smird)…”

  Ja ZOMBĒTĀJS šķiet “goda vīrs”,
  Kam medijs der kā “mušpapīrs”,
  Pie kura ‘salīp’ VIENTIEŠI,
  Tad – MUĻĶU Zemē tā ‘vi’š i’!
  .
  Bet – tie, kas “nelien” (…) Saimniekiem,
  Tiek “CENZĒTI” no “mēdekļiem”:
  “Kam riebjas KALPOT “lojāli” ~
  Lai lasās… (dillēs), TĀ vi’š i’!…”

  =====

  Oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [cenzēts]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmolibersatu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans@inbox. lv .

 6. CENZŪRA ir APZINĀTI PRETLIKUMĪGS NOZIEGUMS Atbildēt

  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze

 7. tas nav nekāds tirgus, tā ir kārtējā shēma.

 8. baigais ietaupījums par puscentu !!! Ģībstu!!!!

 9. A kur tad ir redzami tie piegādātāji. Tāds sava veida kartelis izveidots ar nolūku krāpties.

Draugiem Facebook Twitter Google+