×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
24. janvāris, 2014
Drukāt

Elektrības tirgus piedāvājumus drīz saņems visas mājsaimniecības (5)

3_soli

Izmaiņas Elektroenerģijas tirgus likumā paredz, ka no šī gada 1. aprīļa elektroenerģijas tirgus būs pilnībā atvērts brīvai konkurencei. Tas nozīmē, ka iedzīvotāji turpmāk varēs izvēlēties starp dažādiem elektroenerģijas tarifu plāniem vai pat pakalpojumu komplektiem. Citiem vārdiem sakot, tagad iedzīvotājiem būs izvēles brīvība pašiem noteikt piemērotāko elektroenerģijas piedāvājumu!

Likumdevējs ir paredzējis, ka elektroenerģiju varēs tirgot vairāki uzņēmumi. Līdz tirgus atvēršanai 1. aprīlī ir sagaidāms, ka tirgotāji iepazīstinās ar saviem elektroenerģijas piedāvājumiem. “Iedzīvotāji ir pieraduši, ka elektroenerģiju mājsaimniecībām tirgo tikai “Latvenergo”. Tomēr situācija jau ir mainījusies,” uzsver Ilvars Pētersons, A/S “Sadales tīkls” valdes loceklis. “Līdzīgi kā līdz šim izvēlējāties sev piemērotāko mobilo sakaru operatoru un tarifa plānu, jūs varēsiet izvēlēties elektroenerģijas piedāvājumu. Turklāt elektroenerģijas piegādes ceļš līdz klientiem nemainās – jauni vadi un kabeļi nav jāvelk, skaitītāji nav jāmaina, jaunas kontaktligzdas mājokļos arī nav jāierīko.”

Kas jādara iedzīvotājiem?

Šobrīd iedzīvotājiem ir jāgaida tirgotāju piedāvājumi. Katrs tirgotājs informēšanas kampaņu visticamāk uzsāks savā laikā, līdz ar to iespējams, ka pirmos piedāvājumus saņemsiet tuvāko nedēļu laikā. Lai no 1.aprīļa jums būtu pieejams labākais tarifu plāns, tirgotāja piedāvājums ir jāizvēlas līdz šī gada 15.martam. Šādu izvēli var veikt katra Latvijas mājsaimniecība. Ja nepaspēsiet izvēlēties vai vēl neesat gatavs izdarīt izvēli par sev piemērotāko elektroenerģijas piedāvājumu, neuztraucieties – elektrība tiks piegādāta. Tāpēc nesteidzieties un rūpīgi izsveriet, kurš no tirgū pieejamajiem elektroenerģijas piedāvājumiem ir jums izdevīgākais.

Kuri uzņēmumi tirgo elektroenerģiju?

Informāciju par visiem tirgotājiem mājsaimniecībām var iegūt “www.sadalestikls.lv”, kā arī rakstot uz “st@sadalestikls.lv”. Lai jaunais piedāvājums stātos spēkā no mēneša sākuma, sava izvēle ir jāpaziņo tirgotājam līdz iepriekšējā mēneša 15. datumam. Likums ļaus jums turpmāk mainīt tirgotājus vai to piedāvājumu ik mēnesi.

Izvērtējiet nosacījumus

«Ko šobrīd darīt iedzīvotājam? Gaidīt tirgotāju piedāvājumus līdz pat marta sākumam,» skaidro A/S Sadales tīkls valdes loceklis I. Pētersons.«Ko šobrīd darīt iedzīvotājam? Gaidīt tirgotāju piedāvājumus līdz pat marta sākumam,» skaidro A/S Sadales tīkls valdes loceklis I. Pētersons.

“Kad saņemsiet piedāvājumus, pievērsiet uzmanību, kādas norēķinu iespējas piedāvā katrs tirgotājs. Tirgotāji savā starpā konkurēs ar klientu apkalpošanu, tādēļ izvērtējiet, cik lielas rūpes tie jums velta, – kā palīdz izvēlēties labāko piedāvājumu, kā atbild un risina jums svarīgos jautājumus, cik sasniedzams ir to klientu serviss. Tāpat kā līdz šim, skaitītāju apkalpošanu, kontroli, jaunu pieslēgumu ierīkošanu, remontdarbus, bojājumu novēršanu veiks A/S “Sadales tīkls”. Līdz ar tirgus atvēršanu mēs esam kļuvuši par sadarbības partneri visiem elektroenerģijas tirgotājiem,” skaidro I. Pētersons.

 

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Kas tas pa “tirgu”?Baltcom nopērk biržā pa lēto un pārdod iedzīvotājiem pa dārgo!Tirgus būtu,ja elektroenerģiju varētu iegādāties no apkārtējām valstīm kur tā tiek ražota!!!

  2. Nu kas var būt labāks par šo? Atbildēt

    ” jauni vadi un kabeļi nav jāvelk, skaitītāji nav jāmaina, jaunas kontaktligzdas mājokļos arī nav jāierīko … Tāpat kā līdz šim, skaitītāju apkalpošanu, kontroli, jaunu pieslēgumu ierīkošanu, remontdarbus, bojājumu novēršanu veiks A/S “Sadales tīkls” ” Klāt nāks vien bars parazītu – nu tie mums būs jāuztur.
    Un čakli jāgatavojas gāzes tirgus atvēršanai …

  3. Patreizējā liberālā kapitālismā brīvas konkurences jēdziens ir galīga aplamība.Pastāv tikai dempings vai kartelis.Ja gribi konkurentu iznīcināt dempingo,lai konkurents izlaiž garu un tad par produktu pacel cenu vēl nebijušos augstumos.Ja kapitālistiskās haizivis vienādos spēkos,tad veidojas kartelis un cenas sarunā savā starpā.Apdullinātie ļautiņi tikai mainīs tirgotājus un jēgas tam nebūs nekādas.

  4. diezgan negodīgi… kā var atvērt elektrības tirgu, ja starpsavienojumi ir tik “tievi”, ka cena biržā “LV” reģionā būtiski atšķiras no pārējiem reģioniem? mūsu OIK visu vēl vairāk sagandē… spēriens pa mājsaimniecību budžetiem pirms vēlēšanām ir interesants pasākums, kur parasti uzdod jautājumu – kam tas varētu būt izdevīgi?

  5. Uzticieties pārbaudītām vērtībām.

Draugiem Facebook Twitter Google+